Aktualności

Sprawdź godziny otwarcia Biblioteki

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna na swojej stronie poinformowała o godzinach otwarcia w 2018 r. Sprawdźcie, w jakich godzinach otwarte będą Wypożyczalnia dla dorosłych, Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, Czytelnia i Dział muzyczny.

Nowa zakładka na naszej stronie: E-Sesja

Na zlecenie przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Grabowieckiego prowadzone były prace nad wdrożeniem nowej zakładki na stronie internetowej miasta. W efekcie powstała E-Sesja - podstrona, na której umieściliśmy informacje odnośnie do sesji Rady Miejskiej oraz posiedzeń poszczególnych Komisji.

Wizyta uczniów SP 5 w Galerii Tygiel Rozmaitości

Uczniowie z klasy 6a i 3b Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką Izabeli Szkodziak oraz Sylwii Lach wzięli udział w warsztatach plastycznych, w ramach cyklu zajęć podnoszących kompetencje społeczne dzieci. Warsztaty plastyczne odbyły się w Galerii Tygiel Rozmaitości w Wodzisławiu Śl.

Wycieczka PP9 do WCK

3 stycznia dzieci z grupy „Motylków” pojechały do Wodzisławskiego Centrum Kultury na projekcję filmów „Kim jestem?” w ramach realizacji projektu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Dzięki udziałowi w tym projekcie przedszkolaki miały możliwość poznania rożnych, krótkometrażowych filmów, które stworzyły okazję do omówienia ośmiu ważnych tematów: w grupie i poza grupą, zazdrość, moja niezwykła mama, moja przyszłość, nowe sytuacje, podróże, odmienność i niepełnosprawność.

Szachiści z "Baszty" na Mistrzostwach Europy

Zawodnicy klubu Uczniowskiego Klubu Sportowego "Baszta" wzięli udział w Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Mistrzostwa odbyły się w katowickim Spodku w dniach 15-17 grudnia. Młoda drużyna wodzisławian zaprezentowała wysoki poziom umiejętności na tle czołowych zawodników Europy.

PSZOK - przewodnik dla mieszkańcow

PSZOK to punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Jest miejscem na terenie miasta, w którym mieszkańcy mogą pozostawiać odpady komunalne zebrane w sposób selektywny. Służby Komunalne Miasta zgromadziły najważniejsze informacje i przygotowały dla mieszkańców przewodnik na temat punktu.