Aktualności

Spotkanie autorskie z Józefem Musiołem

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na spotkanie autorskie z Józefem Musiołem, które odbędzie się 14 marca br. o 10:00. Spotkanie w głównej mierze zostanie poświęcone książce pt.: "Wplątany w historię". Wstęp wolny.

MOPS przekaże żywność potrzebującym

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim zawiadamia, że 16 marca 2018 r. w godzinach od 8:15 do 15:00 będą wydawane produkty żywnościowe w ramach realizowanego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Podprogram 2017.

Najbliższe spotkanie DKK już 15 marca w Bibliotece

Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem "na tapetę" wzięta zostanie książka "Żona tygrysa”. Spotykamy się już 15 marca, o godz. 17:00.

„Ciasteczkowy Gang” z SP 10

„Ciasteczkowy Gang” z SP 10 uczetniczy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination. Pięcioosobowa drużyna z „Dziesiątki”, wyróżniona na tle Wodzisławskiego Festiwal Kreatywności, wyjechała do Wrocławia, aby zmierzyć się z zespołami z całej Polski.

Goście z Wysp Kanaryjskich w SP 1

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 1 gościli dwaj nauczycieli ze szkoły IES Profesories Juan Pulido Castro z Telde z Wysp Kanaryjskich. Ich wizyta była efektem maltańskiej współpracy nawiązanej w czasie szkolenia w ramach projektu Erasmus+ Akcja KA1. Nauczyciele realizowali zadania w ramach Job Shadowing.

Eko-patrol skontrolował powietrze w mieście

Mobilne laboratorium nazywane Eko-patrolem Głównego Instytutu Górnictwa, odwiedziło dziś Wodzisław Śląski. System służy do szybkiej inwentaryzacji zagrożeń smogowych na obszarach różnej wielkości. Pełni rolę mobilnego laboratorium smogowego, na które składa się samochód elektryczny wyposażony w stację meteo i platformy pomiarowe oraz aparatury kontrolno-pomiarowej zainstalowanej na dronie. Dane dostarczane z wykorzystywanych urządzeń pozwalają m.in. na szczegółowe wskazywanie źródeł i wielkości emisji zanieczyszczeń.

Nabór do Rady Sportu przedłużony

Prezydent miasta Mieczysław Kieca zaprasza kluby sportowe do składania kandydatur na członka Rady Sportu Miasta Wodzisławia Śląskiego. Nabór został przedłużony do 19 marca 2018 r.