Aktualności

Piątek w kropki w SP 10

Dlaczego Szkoła Podstawowa nr 10 ubrała się w kropki? Dlaczego uczniowie podjęli wyzwania związane z kropkami? Aby uzyskać odpowiedź, należy sięgnąć do początków.

V Wodzisławska Noc Teatrów za nami

W sobotę odbyła się V Wodzisławska Noc Teatrów. Do Wodzisławia Śląskiego przyjechały grupy teatralne m.in. z Katowic i Lublina. Sztuka z ważnym przesłaniem - te słowa definiowały tegoroczną edycję wydarzenia. Było mądrze, pięknie i tolerancyjnie.

Zmagania strażaków na Stadionie Miejskim

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze to kolejna impreza, która w ten weekend odbyła się w naszym mieście. Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "CENTRUM" do rywalizacji stanęli strażacy nie tylko Ochotniczych Straży Pożarnych, ale również Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zapraszamy na Oktoberfest Wodzisław Śląski 2018

Klimat rodem z Monachium, złociste trunki, oryginalne przysmaki i świetna zabawa – tak będzie podczas kolejnej, czwartej już edycji Oktoberfest w Wodzisławiu Śląskim. W tym roku impreza wzorowana na bawarskim święcie trwać będzie od 27 do 30 września.

Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.