Aktualności

Wioska rycerska na rozpoczęcie sezonu na Baszcie Rycerskiej

Już 14 kwietni Baszta Rycerska ponownie otworzy swoje drzwi dla gości. Tegoroczny sezon rozpoczniemy niesamowitym, klimatycznym wydarzeniem. Okolice zabytku przeobrażą się w wielką wioskę rycerską, która przeniesie odwiedzających w fascynujący świat średniowiecza. W programie m.in. obozowisko rycerskie, zabawy jarmarczne i plebejskie, turnieje rycerski i rzutu kolczugą. Nie lada gratką będzie także pokaz ubierania w zbroję rycerską.

Złoty Wawrzyn. Zgłoszenia do 31 maja

W Wodzisławiu Śląskim od 2014 roku przyznawana jest nagroda mieszkańcom lub instytucjom za wybitne osiągnięcia w dziedzinie gospodarki, nauki, kultury, sportu i działalności społecznej. Mowa o "Złotym Wawrzynie", którym nagrodzeni zostali m.in. Stanisław Oślizło, Wodzisławski Chór Mieszany "Jadwiga", Kazimierz Cichy. Do 31 maja można zgłaszać kandydatury do tej prestiżowej nagrody. Jakie warunki trzeba spełniać?

Dlaczego warto robić ściągi? Warsztaty w Młodym Mieście

Jeśli ciekawią Cię szybkie i efektywne sposoby na przyswajanie wiedzy, to koniecznie zajrzyj dziś do Młodego Miasta. O godzinie 16:00 odbędą się tam warsztaty z efektywnej nauki pn. "Dlaczego warto robić ściągi?". Poprowadzi je Julia Gołdyn. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Porozmawiaj na czacie z prezydentem miasta

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w kolejnym czacie z prezydentem Wodzisławia Śląskiego, Mieczysławem Kiecą. Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 18:00 i będzie transmitowane na żywo w portalu Facebook.

Spotkanie z ekodoradcą już 4 kwietnia

Spotkaj się ze swoim Ekodoradcą i dowiedz się więcej m.in. o programie Czyste Powietrze oraz innych źródłach dofinansowań. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia o godz. 16:00 w Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

Strefa saun na „Mancie” w nowym wydaniu? Sprawdź!

Strefa saun na Krytej Pływalni „Manta” w dzielnicy Wilchwy to miejsce dla wszystkich spragnionych odpoczynku. Sauna daje idealne możliwości zrelaksowania organizmu, tak fizycznego, jak i psychicznego. Teraz ta wodzisławska strefa regeneracji ma zyskać nowe oblicze. MOSiR "CENTRUM" zlecił wykonanie projektu modernizacji tej przestrzeni. Jak wygląda nowa koncepcja? Sprawdź poniżej.