Aktualności

Już jutro Ninja Series Regionals

Zyskujące coraz większą popularność w Polsce i Europie zawody Ninja Series Regionals, oferują uczestnikom możliwość sprawdzenia się na torach o różnym stopniu trudności. Rywalizacja ta dotrze już jutro tj. 6 lipca do Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza", gdzie uczestnicy tego wydarzenia zmierzą się z torem przeszkód.

Projekt budżetu miasta na 2025 rok - zgłoś wniosek

Wodzisławski Urząd Miasta prowadzi prace nad projektem budżetu Wodzisławia Śląskiego na 2025 rok. Propozycje do budżetu mogą zgłaszać mieszkańcy, radni, komisje Rady Miejskiej, kluby radnych oraz organizacje pozarządowe.

WLOT zabytkowej motoryzacja już 3 sierpnia. Zgłoś pojazd

W ubiegłym roku to ekscytujące wydarzenie przypadło Wam do gustu, dlatego i w tym roku przygotujcie się na WLOT zabytkowej motoryzacji, który odbędzie się 3 sierpnia w naszym mieście! Parking miejski w dzielnicy Radlin II ponownie stanie się rajem dla pasjonatów zabytkowej motoryzacji i customowych pojazdów. Przed nami zlot samochodowy - wydarzenie, którego nie można przegapić. Start o godzinie 16:00.

Już jutro EkoPopołudnie na Nowym Mieście

Przed nami trzecie wydarzenie w ramach cyklu "Dziewięć dzielnic, jedno miasto". Już jutro tj. 5 lipca spotkamy się na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 (ul. Tysiąclecia 25) podczas wydarzenia "EkoPopołudnie na Nowym Mieście". Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach artystycznych z wykorzystaniem drewnianych odpadów, robienia ekologicznych doniczek, ale także porozmawiać z trenerem personalnym i dietetykiem Tomaszem Majewskim z Fitvision oraz przedstawicielami Straży Miejskiej, czy Policji. Wydarzenie odbędzie się w godz. 16:00-19:00.

Dodatkowe kursy autobusów na Wodzisławski Dzień Seniora

Seniorzy - to oni będą głównymi bohaterami czwartej imprezy z cyklu "Dziewięć dzielnic, jedno miasto". W niedzielę, 14 lipca br. w godz. od 17:00 do 21:30 w dzielnicy Zawada czeka nas wyjątkowy Wodzisławski Dzień Seniora. W związku z organizacją tego wydarzenia pojawią się dodatkowe kursy wodzisławskiej komunikacji miejskiej. Poniżej znajduje się szczegółowy rozkład jazdy.

Wybory ławników. Zgłoszenia do 16 sierpnia

Rada Miejska Wodzisławia Śląskiego informuje, że Prezes Sądu Okręgowego w Rybniku zawnioskował o uzupełnienie listy ławników wybranych na kadencję 2024-2027. W związku z tym do 16 sierpnia br. przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów na czterech ławników do orzekania w Sądzie Okręgowym w Rybniku.

Z NMNZ wrócisz komunikacją miejską

Najcieplejsze Miejsce na Ziemi to jedno z największych plenerowych wydarzeń w naszym mieście, przyciągające co roku tłum entuzjastów festiwalowych klimatów. W tym roku miasto także zadbało o to, by bawiący się festiwalowicze mogli bezpłatnie wrócić do domów zmodyfikowanymi liniami komunikacji miejskiej.