Aktualności

POLSKA – MOJA OJCZYZNA w ZSP7

W historii państwa polskiego patriotyzm jest nieodłącznym elementem wszystkich ważnych dla kraju wydarzeń. To dzięki ludziom, których życiowym celem było dobro ojczyzny i jej poszanowanie dziś żyjemy w niepodległej Polsce. Patriotyzm jest obecny również w życiu najmłodszych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Przedszkolaki z grupy „Sowy” w PP nr 5 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach z edukacji patriotycznej.

Podziemna, solna wyprawa uczniów z SP2

Wielkimi krokami zbliża się coroczne święto górnicze. Uczniowie klasy szóstej oraz czwartej Szkoły Podstawowej nr 2 już teraz postanowili zapoznać się ze specyfiką tego jakże trudnego zawodu.

Film „Bóg w Krakowie” w WCK

Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na projekcję filmu Dariusza Reguckiego: „Bóg w Krakowie”. Seanse odbędą się w niedzielę, 26 listopada o godzinie 17:00 oraz 19:00.

Miasto współpracuje z Krajowym Rejestrem Długów

Jeszcze w zeszłym roku w zakresie odzyskiwania należności miasto rozpoczęło współpracę z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej SA. Współpraca realizowana jest w ramach programu „Samorząd na plus”.

Twój problem, nasze wsparcie - akcja informacyjna

Urząd Miasta ruszył z kolejną akcją przeciwko uzależnieniom. W ramach akcji, której towarzyszy hasło "Twój problem, nasze wsparcie", opracowano m.in. niewielką, składaną ulotkę z najważniejszymi informacjami, gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy mamy do czynienia z osobą uzależnioną albo gdy sami czujemy, że potrzebujemy fachowej pomocy.

Uczniowie „Dziesiątki” mają tę moc

„Śniadanie daje moc” to coroczna akcja, która stała się tradycją w Szkole Podstawowej Nr 10 Ten poranny posiłek jest niezwykle ważny dla każdego z nas. Dzięki niemu najmłodsi mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć lekcyjnych i mają siłę do zabawy. Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!