Aktualności

Dwa widowiska, wiele emocji

Tanecznie i wyjątkowo było w miniony weekend w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowały się dwa zespoły – najmłodsza grupa Teatru Tańca Memento i tancerze Mirażu.

Generalny remont dworca kolejowego

Jedną z dużych inwestycji realizowanych obecnie przez miasto jest rewitalizacja wodzisławskiego dworca kolejowego. Budynek dworca po generalnym remoncie zostanie zaadaptowany pod Centrum Przesiadkowe Wodzisław Śląski oraz pod Centrum Aktywności Społecznej.

Wakacyjny Kiermasz Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim zaprasza 5 czerwca 2018 r. w godzinach od 11:00 do 13:00 do auli I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim (ul. Szkolna 1), gdzie odbędzie się Wakacyjny Kiermasz Pracy „Pracuj w powiecie wodzisławskim”.

Lokal Business Forum For BS2

Za nami Lokal Business Forum For BS2. Jednym z poruszonych tam tematów były inicjatywy podejmowane w mieście w obszarze edukacji, mające na celu kształtcenie przyszłych kadr specjalistów, które zasilą lokalne przedsiębiorstwa.

Dzień Dziecka w PP2

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci. Taki też był i dla przedszkolaków z PP2. Tego dnia nie zabrakło artystycznych, muzycznych i sportowych atrakcji, które odbyły się na przedszkolnym placu zabaw.

Wilchwiańska Spartakiada Dzieci i Młodzieży

30 maja br. na boisku Klubu Sportowego „Wicher Wilchwy” odbyła się kolejna edycja Wilchwiańskiej Spartakiady Dzieci i Młodzieży organizowana w ramach projektu „Na sportowo i na wesoło” współfinansowanego przez Miasto Wodzisław Śląski. W imprezie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 i Zespołu Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śl. Współorganizatorem imprezy był T.K.K.F. „Karlik”.