Aktualności

„Maniery biedronki Lucynki” – teatrzyk w PP2

9 marca 2018 r aktorzy z Agencji Artystycznej KANON z Krakowa przybyli do Publicznego Przedszkola nr 2 w Wodzisławiu Śląskim z przedstawieniem pt. "Maniery biedronki Lucynki". Przedszkolacy z wszystkich grup z zaciekawieniem oglądali teatrzyk i śledzili losy biedronki Lucynki oraz jej przyjaciół.

Uczniowie „Dziesiątki”- Żołnierzom w Afganistanie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim w listopadzie 2017 roku, w ramach projektu dotyczącego współpracy szkoły z wojskiem, uczestniczyli w przygotowaniu kartek świątecznych dla żołnierzy przebywających na misji w Afganistanie. Dla uczestników projektu realizacja tego zadania nie była tylko obowiązkiem, ale potrzebą płynącą z serca.

Wodzisławianie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności

W dniach 11-13 marca 2018 r. drużyny z całej Polski spotkają się na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu. Swoje uczestnictwo zgłosiło 11 wodzisławskich drużyn z następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 10, nr 16, nr 28 oraz z Publicznego Przedszkola nr 4. Są to zwycięzcy III Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności oraz drużyny zgłoszone indywidualnie ​przez szkoły.

Niemiecki zespół na Dniach Miasta

W czerwcu, w naszym mieście wystąpi niemiecki zespół muzyczny - Face Meets Voice A Milli Vanilli Expierience. Zagraniczna gwiazda dołącza właśnie do line-upu 49. Dni Wodzisławia Śląskiego - Lato #naMAXXXa.