Aktualności

Kabaret Skeczów Męczących z nowym programem w WCK

Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. Będziemy mogli się o tym przekonać 7 kwietnia 2018 r. w Wodzisławskim Centrum Kultury. Kabareciarze wystąpią tego dnia dwukrotnie - o godz. 17:00 i 20:00.

Motocyklistki wspierają kobiety walczące z rakiem

-Ten kalendarz powstał z wielkich serc i ogromu zamiłowania do motocykli, jakie mają w sobie Śląskie Motocyklistki – mówi Sylwia Wleklińska, wodzisławianka, która przyczyniła się do powstania tego projektu. Ona, jak również inne miłośniczki jednośladów z okolic Śląska, wspiera w ten sposób kobiety, które każdego dnia toczą walkę z nowotworem piersi. – My, podobnie jak walczące kobiety, #nieoddamy swojego życia, rodziny, domu, pasji… Będziemy walczyć do samego końca – dodaje.

Jubileuszowa zbiórka: zebraliśmy ponad 1300 kg karmy!

Dzięki karmie przekazanej przez Was na rzecz jubileuszowej zbiórki dla bezdomnych zwierząt z terenu Wodzisławia Śląskiego udało nam się przekazać Stowarzyszeniu Na Rzecz Zwierząt - Koty, Psy i My w sumie ponad 1300 kg paczek i puszek! Tak uczciliśmy ubiegłoroczny jubileusz 760-lecia miasta. Tak #tworzyMYwodzisław!

Czas na elektroniczne zwolnienia lekarskie

Od 1 stycznia 2016 r. lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, nazywane e-ZLA. Jeszcze tylko do 30 czerwca 2018 r. będą funkcjonować papierowe formularze ZUS ZLA. Od lipca lekarze będą wystawiać tylko zwolnienia elektroniczne.

Praca w UM: specjalista ds. księgowych poszukiwany

Do 4 stycznia zainteresowani pracą w wodzisławskim magistracie powinni dostarczyć do Biura Obsługi Klienta swoje dokumenty aplikacyjne. Tym razem miasto poszukuje osoby na stanowisko specjalisty ds. księgowych w Wydziale Edukacji.

Zawody Pływackie Szkół Podstawowych na Mancie

W środę, 17 stycznia odbędzie się piąta edycja Zawodów Pływackich Szkół Podstawowych Wodzisławia Szkolnego. Wydarzenie w ramach cyklu na wodzisławskiej pływalni rozpocznie się o godz. 9:00.