Aktualności

Kwiecień w Inkubatorze Przedsiębiorczości

W powietrzu czuć już wiosnę. Przyroda budzi się do życia a Inkubator Przedsiębiorczości niezmiennie wspiera tworzenie i rozwijanie firm. Zapraszamy na spotkania z naszymi doradcami i zachęcamy do wspólnych spotkań w ramach śniadań biznesowych.

Boni, Nabrdalik i Grzywaczewski na festiwalu dokumentu

Jedno miejsce, wiele spojrzeń - tak zapowiada się festiwal dokumentu „Optyka wymienna”, który w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia. Gośćmi wydarzenia będą: Katarzyna Boni, Maciek Nabrdalik i Tomasz Grzywaczewski.

Wodzisławski Jarmark Staroci w pierwszą niedzielę miesiąca

Wodzisławski Jarmark Staroci to impreza cykliczna, która zawsze odbywa się w pierwszą niedzielę miesiąca na wodzisławskim rynku. Pierwszy Wodzisławski Jarmark Staroci miał miejsce w 2009 r. i od tego czasu wpisał się już w poczet stałych wydarzeń w mieście. Jarmark organizowany jest przez Stowarzyszenie „Nasz Wodzisław” we współpracy z Urzędem Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Kwietniowy numer Gazety Wodzisławskiej w dystrybucji

Trwa dystrybucja kwietniowego wydania Gazety Wodzisławskiej. W miesięczniku przeczytamy m.in. o pozyskanym dofinansowaniu na rewitalizację Baszty, postępach na placu budowy Centrum Usług Społecznych i miejskim programie ograniczenia niskiej emisji.

Złóż wniosek o stypendium lub nagrodę w dziedzinie kultury

Prezydent miasta Mieczysław Kieca zaprasza do składania wniosków o stypendium lub nagrody w dziedzinie kultury i sztuki za osiągnięcia w twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Sprawdźcie, kto może starać się o wsparcie finansowe oraz do kiedy i gdzie należy złożyć wnioski.

SP 5 poznaje twórczość R. Pankiewicza

25 marca w MiPBP w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem, który jest podróżnikiem i pisarzem. Celem spotkania autorskiego było rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

II Powiatowy Konkurs Plastyczny w ZSP2

26 marca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 odbył się II Powiatowy Konkurs Plastyczny z elementami origami dla klas I-III pod hasłem "Wiosenne wzory w modzie". Wzięło w nim udział jedenaście dwuosobowych drużyn z Wodzisławia, Radlina i Rydułtów.