Aktualności

Dofinansowane szczepienia dla seniorów

W sierpniu wystartowała kolejna edycja dofinansowanych przez miasto szczepień ochronnych przeciwko grypie, skierowana do wodzisławian w wieku 60+. By się zaszczepić, wodzisławscy seniorzy mogą zgłaszać się do jednego z sześciu podmiotów leczniczych w różnych częściach miasta.

Przygody Plastusia w WCK

Po wakacyjnej przerwie na scenę Wodzisławskiego Centrum Kultury wracają Rodzinne Spotkania z Teatrem, czyli comiesięczne spektakle dla dzieci i rodziców. Na miłośników teatru czeka przedstawienie „Plastusiowy Pamiętnik i Plamy”, które będzie można zobaczyć 30 września o godz. 16.00 w WCK.

Zawody sportowo-pożarnicze na Stadionie Miejskim

Na co dzień ratują ludzkie życie, dbają o nasze bezpieczeństwo, biorą aktywny udział w życiu miasta i działają na rzecz jego mieszkańców, a już w najbliższą sobotę, tj. 15 września zmierzą się ze sobą w Miejsko-Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

Zapraszamy na festyn szkolno-parafialny przy Radlińskiej

Parafia św. Herberta i Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zapraszają na festyn szkolno-parafialny, który w sobotę, 15 września odbędzie się na placu przy kościele pw. św. Herberta. W programie znalazły się atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Wodzisławska Noc Teatrów już 15 września

Sztuka z ważnym przesłaniem – te słowa w pewnym stopniu definiują tegoroczną, piątą edycję Wodzisławskiej Nocy Teatrów. Z rozmysłem dobrany repertuar zobowiązuje do tego, by 15 września ponownie dać się ponieść teatralnej formie wyrazu. Będzie mądrze, pięknie i tolerancyjnie.

„Kokoszycka kuźnia talentów” z WCK

10 września (poniedziałek) ruszyła kolejna inicjatywa w ramach projektu „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim”, na który Wodzisławskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018.