Aktualności

Co z naszym światem? Zastanawia się ZSP3

Gdzie są ludzie? Czy jesteśmy w niebezpieczeństwie? Na te i inne jeszcze pytania starali się odpowiedzieć aktorzy z teatru „Bajaderka”, którzy gościli w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Wodzisławiu Śl.

Czas zadumy i szacunku dla zmarłych

Początek listopada to czas zadumy, wspomnień, o tych którzy odeszli, chwile zatrzymania się i refleksji nad własnym życiem. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 odwiedzili w tym czasie cmentarz oraz miejsca pamięci w naszej okolicy.

Mikołajki z WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza szkoły i przedszkola na spotkanie z Mikołajem. W środę, 6 grudnia o godz. 8:30 wyświetlony zostanie film pt. „Mikołaj w każdym z nas”. Uczestnicy będą mieli również niepowtarzalną okazję spotkać się osobiście z Mikołajem i otrzymać od niego upominki.

Kilkuset biegaczy na XI Wodzisławskim Półmaratonie

5 listopada ponad 300 biegaczy postanowiło aktywnie spędzić niedzielne południe razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Centrum, który już po raz 11. zorganizował Wodzisławski Półmaraton pamięci Zbyszka Marszałkowskiego o Puchar Prezydenta Miasta.

Zaszczep w sobie chęć szczepienia

Zaszczep w sobie chęć szczepienia to akcja informacyjna na temat szczepień ochronnych przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy ekspertów w dziedzinie wakcynologii. Akcja ma na celu promocję szczepień ochronnych, jako najskuteczniejszej formy zapobiegania chorobom zakaźnym.

Imponująca frekwencja w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury w październiku odwiedziło około 10 tysięcy osób, do czego przyczyniła się zróżnicowana oferta kulturalna.