Aktualności

Piątek bez "Pociągu do gier"

29 marca br. wydarzenie pn. "Pociąg do gier" się nie odbędzie. Na najbliższe spotkanie miasto wraz ze stowarzyszeniem "Happy Gry i My" zaprasza 5 kwietnia.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Program "Czyste powietrze". Jakie zmiany od 1 kwietnia?

Od 1 kwietnia zmienią się zasady programu "Czyste powietrze". Dofinansowanie do pompy ciepła oraz kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie i kotła zgazowującego drewno o podwyższonym standardzie będzie możliwe jedynie w sytuacji, gdy urządzenie będzie wpisane na listę zielonych urządzeń i materiałów (ZUM).

SKI Team Wodzisław Śląski z medalami Mistrzostw Polski

Za nami Mistrzostwa Polski Seniorów/Młodzików w narciarstwie klasycznym, które odbyły się we słowackiej miejscowości Strbske Pleso. Udany start w zawodach zaliczyły młodziczki z KS SKI Team Wodzisław Śląski. Do domu wracają z medalami. Jakimi? Sprawdźcie w artykule.

Komu możesz przekazać 1,5 proc. podatku?

Jak co roku, w związku z okresem rozliczeniowym z Urzędem Skarbowym, przypominamy o możliwości wspierania wodzisławskich organizacji pożytku publicznego. Składając PIT, możemy przekazać 1,5 proc. podatku dochodowego na rzecz tych, którzy tego potrzebują. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy jedynie wpisać numer wybranej organizacji w jednej z rubryk formularza PIT.

Użytkowanie wieczyste i przekształcenia. Opłaty do 31 marca

Pamiętajmy o terminach płatności opłat za użytkowanie wieczyste i przekształcenie prawa użytkowania wieczystego. Opłatę roczną z tytułu użytkowania wieczystego za 2024 rok należy uiścić do końca marca br. bez wezwania. Również do 31 marca br. należy wnieść opłatę przekształceniową za 2024 rok.