Aktualności

Barbórka w PP4

Dnia 3 grudnia w Publicznym Przedszkolu nr 4 odbyła się uroczystość z okazji: „Dnia Górnika”.

Dzień Górnika w ZSP nr 5

Wdzięczność za ciężką i odpowiedzialną pracę okazywali świętującej Górniczej Braci najmłodsi mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego. Uroczyste obchody Dnia Górnika odbyły się m.in. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Radlinie II.

Walka o lepszą jakość powietrza

Miasto walczy o poprawę jakości powietrza. W ostatnich tygodniach prezydent Mieczysław Kieca zapowiedział wprowadzenie nowego, oszacowanego już programu zakładającego ograniczanie niskiej emisji poprzez sukcesywną wymianę ok. 400 źródeł ciepła rocznie przez najbliższe 5 lat.

SPIN w tanecznej czołówce Europy

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN zdobył II miejsce w II lidze, co dało tancerzom VI miejsce w klasyfikacji generalnej na Międzynarodowych Zawodach Tanecznych Perchtoldsdorfer Dance-Cup 2018 w Wiedniu. To kolejny zespół taneczny z Wodzisławskiego Centrum Kultury odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej. Turniej odbył się 1 grudnia br.

Krzysztof Zalewski z najnowszą płytą „Złoto” w WCK

Wraz z Wodzisławskim Centrum Kultury zapraszamy na koncert Krzysztofa Zalewskiego. Muzyk zawita do Wodzisławia Śląskiego w ramach nowej trasy koncertowej promującej jego najnowszą płytę „Złoto”. Artysta wystąpi w Wodzisławiu Śląskim 2 marca 2019 r., o godz. 18:00.