Aktualności

Kolejne udogodnienia na Trzech Wzgórzach. Będą następne

Street Workout Park i tory rowerowe do pumptrack, slopstyle i dirty, już niebawem zostaną oddane do użytku i będą nową atrakcją w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Miasto podejmuje szereg działań, aby jeszcze bardziej urozmaicić to miejsce. Trzeba dodać, że trwają również prace na wybiegu dla psów, który już zmienił swoją lokalizację, na dogodniejszą dla pupili.

Weekend kulinarnych doznań. Food Fest odbędzie się na rynku

Autorska kuchnia, specjały z całego świata i pysze desery pod chmurką? Tak! Już w ten weekend, w dniach 5-7 kwietnia, na wodzisławskim rynku odbędzie się Food Fest!, czyli zlot foodtrucków. Organizatorzy wydarzenia zapraszają do rodzinnego świętowania. Nie zabraknie także strefy dmuchańców dla najmłodszych.

Mamy 30 mln zł na remonty dróg

Jakie drogi w mieście wkrótce zostaną wyremontowane ? Przebudowane mają zostać m.in. ulice Mendego, Wiejska czy PCK, ale to nie wszystko. Rozbudowie ulec ma także ul. Rozwojowa. Inwestycja ta pozwoli na rozwój strefy gospodarczej, w której działają m.in. takie firmy jak Eko-Okna, InPost czy KNS. Przypominamy, że miasto pozyskało aż 30 mln zł na rozbudowę, przebudowę i remont gminnych dróg publicznych. To 100 proc. kwoty, o którą Wodzisław Śląski wnioskował w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wartość zadań wyceniana jest na przeszło 31,6 mln zł przy założeniu 5-proc. wkładu własnego miasta.

W niedzielę kwietniowy Wodzisławski Jarmark Staroci

To wydarzenie skradło serca miłośników historii i unikatowych przedmiotów. Mowa o Wodzisławskim Jarmarku Staroci, który od 2009 roku nieprzerwanie odbywa się na Starówce. Jarmark wpisał się w poczet stałych wydarzeń w mieście. Najbliższy odbędzie się już w tę niedzielę, 7 kwietnia w godzinach od 8:00 do 14:00 na płycie rynku.

Informacja dla mieszkańców os. Batorego i ul. Kokoszyckiej

Informujemy, że decyzją Komisarza Wyborczego w Bielsku Białej II od najbliższych wyborów, które odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia br. mieszkańcy os. Stefana Batorego oraz ul. Kokoszyckiej nr 151, 153, 155, 157 i 159 będą głosowali w lokalu Obwodowej Komisji Wyborczej nr 13 w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. Górniczej 7.

Oddechowe ABC w ZSP7

W ramach II Ogólnopolskiego "Tygodnia Uważności" organizowanego przez Uważność w edukacji z Wrocławia wzięło udział 650 szkół i przedszkoli - 74 206 dzieci. W gronie tym znalazła się wodzisławska szkoła - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.