Aktualności

Darmowe szczepienia dla dzieci przeciwko pneumokokom

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będziecie mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom. Darmowe i dobrowolne szczepienia obejmują dzieci z roczników 2013-2016.

Świętowali złote gody

14 marca w Urzędzie Stanu Cywilnego mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego i Marklowic, którzy sakramentalne tak powiedzieli sobie w 1967 roku, świętowali jubileusz 50.lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji odznaczeni zostali medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP.

Kabaret Skeczów Męczących z nowym programem w WCK

Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. Będziemy mogli się o tym przekonać 7 kwietnia 2018 r. w Wodzisławskim Centrum Kultury. Kabareciarze wystąpią tego dnia dwukrotnie - o godz. 17:00 i 20:00.

Rozlicz się z Urzędem Skarbowym przez internet

Jak co roku, w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia urzędy skarbowe w całym kraju przeprowadzają akcję rozliczenia rocznego podatników podatku dochodowego od osób fizycznych pod nazwą Akcja PIT. Ostateczny termin składania zeznań i zapłaty podatku dochodowego upływa 30 kwietnia 2018 r.

Pomoc społeczna - nowy konkurs ofert

Zapraszamy do udziału w otwartym konkursie ofert na wspieranie zadań publicznych miasta w zakresie pomocy społecznej. Wsparcie miałoby polegać na zapewnieniu całodobowego schronienia wraz z pełnym wyżywieniem dla bezdomnych mężczyzn - mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Konkurs dotyczy przedsięwzięć, które realizowane będą w 2018 roku.

Czwartkowe Spotkania Social Media

Już 22 marca zawitają do Wodzisławia Śląskiego „Czwartkowe Spotkania Social Media”. Gościem pierwszego będzie Filip Kasprzyk, który podpowie czy lepiej postawić na Facebook, Instagram, czy może na oba portale społecznościowe. Zapraszamy na 18:00 do Pilsner Pub.

Rodzinne Spotkania z Teatrem w WCK

W ostatnią niedzielę miesiąca, 25 marca Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na Rodzinne Spotkania z Teatrem. Tym razem na scenie zaprezentuje się Teatr Żelazny w spektaklu pt. „Pchła Szachrajka”.

I Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej w PP3

W dniu 14.03.2018 w Publicznym Przedszkolu nr 3 odbył się I międzyprzedszkolny konkurs pieśni patriotycznej "DLA NIEPODLEGŁEJ" (w ramach ogólnopolskiego projektu "PRZEDSZKOLAK MAŁY PATRIOTA"). Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Pan Mieczysław Kieca.