Aktualności

SP1 w drodze ku niepodległości

Od 10 września 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim można oglądać wystawę o powstaniach śląskich i ich roli we włączeniu Górnego Śląska do II Rzeczpospolitej. W placówce miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy w którym uczestniczyli Justyna Orszulak - dyrektor SP 1 i Sławomir Kulpa - dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śląskim oraz współautor scenariusza - Piotr Hojka.

Kropka kolorowa i patriotyczna w SP 28

Tegoroczne obchody Dnia Kropki w Szkole Podstawowej nr 28 przypadły na piątek 14 i poniedziałek 17 września. A wszystko zaczęło się od opowiadania wydanego w 2003 roku przez amerykańskiego pisarza Petera H. Reynoldsa wydał on opowieść THE DOT. (Kropka).

Darmowa Komunikacja Miejska w Dniu bez Samochodu

W sobotę, 22 września na świecie obchodzony jest Dzień bez Samochodu. Tego dnia właściciele zarejestrowanych pojazdów mechanicznych będą mogli bezpłatnie skorzystać z Komunikacji Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Nowy "Herold Wodzisławski"

Biuletyn Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Herold Wodzisławski” numer 4 (60)/2018 jest już w dystrybucji.

Nowa zakładka na stronie: invest in wodzisław

Na naszej stronie uruchomiona została nowa zakładka inwestycyjna, invest in wodzisław, na której umieściliśmy najważniejsze informacje o trwających w naszym mieście przetargach i inwestycjach oraz profitach, jakie mogą zyskać przedsiębiorcy, chcący inwestować w naszym mieście.

Improwizowany Show w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na komediowy wieczór z teatrem improwizacji „To Mało Powiedziane”, który odbędzie się w sobotę, 29 września br. o godz. 18:00 w WCK.

Nieruchomości gruntowe przy ul. Leszka na sprzedaż

Prezydent miasta Mieczysław Kieca ogłosił pierwszy przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Miasta Wodzisławia Śląskiego położonej w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Leszka.