Aktualności

Dzień Górnika w PP16

5 grudnia w Publicznym Przedszkolu nr 16 w ramach realizacji Miejskiego programu edukacyjnego „Moja mała ojczyzna – Wodzisław Śląski” przedszkolaki gościły górnika pana Zbigniewa – dziadka Milenki z grupy „Słoneczek”.

PP15 wiedza sztolnię

7 grudnia dzieci z gr. V Publicznego Przedszkola nr 15 wybrały się na wycieczkę do sztolni znajdującej się w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim.

Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

Urząd Statystyczny prowadzi badania rolnicze

Do 21 grudnia potrwa prowadzone przez Urząd Statystyczny w Katowicach badanie pogłowia bydła, owiec, drobiu oraz produkcji zwierzęcej, a także pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego. Badanie ma charakter obowiązkowy.

Biblioteka: spotkanie autorskie z Wandą Bukowską

Wraz z prezydentem miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą oraz Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu Śląskim zapraszamy na spotkanie autorskie z Wandą Bukowską, założycielką Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia".

WCK zakończyło projekt „Zaproś nas do siebie!”

Wodzisławskie Centrum Kultury, jako jedna z dwudziestu instytucji kultury w kraju, wzięło udział w projekcie Narodowego Centrum Kultury „Zaproś nas do siebie! 2018” w ramach programu „Kadra kultury”. Jego głównym celem była nauka poprzez doświadczanie, poznawanie dobrych praktyk oraz praca nad ofertą programową instytucji kultury.