Aktualności

Fotografie Krzysztofa Millera w Muzeum

Tej wystawy nie można przeoczyć… 18 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Millera w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Ekspozycję można będzie oglądać do 14 lutego.

Znamy zwycięzców Miejskiego Festiwalu Widowisk Jasełkowych

9 stycznia odbyła się kolejna ważna impreza w naszym mieście, którą wodzisławska oświata zorganizowała już po raz dwudziesty. Mowa o jubileuszowym Miejskim Festiwalu Widowisk Jasełkowych, który odbył się w Wodzisławskim Centrum Kultury. Nagrody zostały przyznane uczniom w jednej grupie wiekowej (szkoły podstawowe).

Gramy dla Aleksandry Hübner

Wodzisławskie Centrum Kultury i Martyna Suchanek zapraszają na Koncert Charytatywny na rzecz Aleksandry Hübner, dwudziestojednolatki, która w listopadzie zeszłego roku uległa wypadkowi na torze kartingowym w Zwardoniu

Sprawdź, na co idą Twoje pieniądze z podatków

Na miejskiej stronie internetowej znajduje się nowa zakładka: "Na co idą moje pieniądze?". Dzięki podstronie mieszkańcy mogą w prosty sposób przekonać się, w jakim stopniu przyczyniają się do rozwoju miasta, płacąc w nim podatki.

Ochrona bezdomnych zwierząt: konkurs ofert

W piątek, 2 lutego upływa termin składania ofert na wsparcie zadania publicznego miasta w zakresie ochrony zwierząt bezdomnych poprzez: adopcję bezdomnych zwierząt, prowadzenie opieki nad zwierzętami w dni wolne od pracy i święta w przytulisku prowadzonym przez Służby Komunalne Miasta, jak również edukację wśród mieszkańców, w szczególności edukację dzieci i młodzieży w 2018 r.

Międzynarodowe Wodzisławskie Spotkania Kolędowe

Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Okręgiem Wodzisławskim Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Parafią Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim zapraszają na XXIV Międzynarodowe Wodzisławskie Spotkania Kolędowe.