Aktualności

Dzielni strażacy w PP13

Kto może zostać strażakiem i jakie warunki musi spełnić? - tego dowiedziały się dzieci z kokoszyckiego przedszkola.

Trzecioklasiści z SP 28 na zielonej szkole

21 maja 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim razem z nauczycielami wyjechali na zieloną szkołę do Łeby. Dla uczniów klasy trzeciej był to pierwszy wyjazd na tak długi czas. Wyjazdowi towarzyszyły nowe przeżycia i wielkie emocje. Była to jednocześnie okazja do integracji grupy.

Uczniowie z SP 1 dbają o zdrowie

W maju uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 1 zakończyli realizację programu BIEG PO ZDROWIE. Jego celem było kampania antynikotynowa skierowana do młodszych uczniów.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

Urząd Statystyczny prowadzi badania rolnicze

Do 10 lipca potrwa prowadzone przez Urząd Statystyczny w Katowicach badanie pogłowia bydła, owiec, drobiu oraz produkcji zwierzęcej, a także pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego. Badanie ma charakter obowiązkowy.