Aktualności

Uczniowie z ZS1 na wykładach z fizyki

17 września 2018 roku uczniowie III klasy gimnazjum i VIII szkoły podstawowej uczestniczyli w cyklu wykładów zatytułowanych "Osobliwości Świata Fizyki". Wykłady, jak co roku, zostały zorganizowane przez Pracownię Dydaktyki Fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na spotkanie autorskie z Justyną Bednarek, które odbędzie się 2 października br. o 10:30. Wstęp wolny.

Kolejna odsłona "Kokoszyckiej kuźni talentów"

W dzielnicy Kokoszyce realizowane są działania w ramach "Kokoszyckiej kuźni talentów". Warsztaty plastyczne, muzyczno-choreograficzne, florystyczne oraz poświęcone dziedzictwu kulturowemu – to propozycje na miło i twórczo spędzone popołudnia, podczas których można rozwijać swoje zainteresowania.

Działki na ul. Żwirki i Wigury - przetarg

18 października odbędzie się drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Żwirki i Wigury, poza strefą centralną Wodzisławia Śląskiego. Mowa o niezabudowanych działkach, przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

SPIN w polskiej czołówce

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w ubiegły weekend wziął udział w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych Federacji Tańca Sportowego w Radomiu. Grupa zajęła czwarte miejsce na jednych z najbardziej prestiżowych zawodów tanecznych w Polsce.

Umowa na remont Pałacu podpisana!

17 września w Pałacu Dietrichsteinów prezydent Mieczysław Kieca podpisał z wykonawcą umowę na kompleksową modernizację tej zabytkowej budowli. Pałac zostanie wyremontowany dzięki zdobytym przez miasto ponad 11 milionom złotych dofinansowania.