Aktualności

Egzaminy gimnazjalne w Wodzisławiu Śląskim

Wydział Edukacji Urzędu Miasta poinformował, że egzaminy gimnazjalne w naszym mieście odbędą się w dniach od 10 do 12 kwietnia. Podejmowane są działania, by zapewnić pełną obsadę komisji egzaminacyjnych na każdy z tych dni.

MOPS: termin wydawania żywności

11 kwietnia 2019 r. w godz. od 8:00 do 17:30 w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Pałacowej 5 będą wydawane produkty żywnościowe w ramach realizowanego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Podprogram 2018.

Kolejny wyjazd dla seniorów

Na 20-22 maja zaplanowany został wyjazd wodzisławskich i czeskich seniorów do Międzybrodzia Żywieckiego na tzw. "Wolontariat senioralny". To już kolejne działanie kluczowe w ramach projektu "Seniorzy bez granic", na który miasto pozyskało środki unijne i z budżetu RP. Rekrutacja na wyjazd rusza 29 kwietnia o godz. 7:30.

Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

2. Wodzisławska Bitwa na Poduszki

Chcecie spędzić niedzielne popołudnie inaczej niż zwykle? Zabierzcie poduszki i przyjdźcie do Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. 2. Wodzisławska Bitwa na Poduszki odbędzie się 14 kwietnia o godz. 15:00 na terenie amfiteatru.

Autentyczne spotkanie z dokumentem w WCK

W Wodzisławskim Centrum Kultury spotkały się postaci ze świata literatury faktu i fotografii. 6 kwietnia, w ramach festiwalu dokumentu „Optyka wymienna”, publiczność miała wyjątkową okazję do tego, by wysłuchać i wymienić poglądy z Katarzyną Boni, Maćkiem Nabrdalikiem i Tomaszem Grzywaczewskim.

Strajk nauczycieli - informacje

Środowiska nauczycielskie nie doszły do porozumienia z rządem i rozpoczęły strajk w oświacie. Jak poinformował Wydział Edukacji, do protestu dołączyły wszystkie placówki oświatowe prowadzone przez miasto Wodzisław Śląski, poza Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej nr 1. Zajęcia w tych placówkach nie odbywają się.