Aktualności

„Co by było, gdyby..." - spektakl Teatru Tańca Memento

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na premierę spektaklu tanecznego w wykonaniu Teatru Tańca Memento. „Co by było, gdyby..." to taneczna opowieść o świecie stworzonym przez dzieci. Wydarzenie zostało zaplanowane na 28 kwietnia.

Trening umiejętności społecznych w Młodym Mieście

Jeśli masz trudności z inicjowaniem i prowadzeniem rozmowy, źle reagujesz na krytykę, przytłaczają Cię Twoje własne uczucia, nie potrafisz odmawiać - koniecznie wpadnij dziś, tj. 4 kwietnia, do Młodego Miasta (Rynek 24). Monika Boruta poprowadzi trening umiejętności społecznych. Start o godzinie 16:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Starówka w nowym wydaniu? Zobacz koncepcję zmian

Wodzisławska starówka pamięta odległe stulecia. Wodzisławska starówka ma średniowieczny układ niczym ta w Krakowie. Wodzisławska starówka składa się z wielu urokliwych miejsc i zabytkowych obiektów. Wodzisławska starówka stanowi wizytówkę miasta. Wodzisławska starówka jest wyjątkowym skarbem nas wszystkich. O takie skarby bez wątpienia należy dbać. Właśnie dlatego opracowana została „Starówka w nowym wydaniu. Koncepcja zmian w samym sercu Wodzisławia Śląskiego”.

Dziś o godzinie 16 spotkanie z ekodoradcą w CAS

Spotkaj się ze swoim Ekodoradcą i dowiedz się więcej m.in. o programie Czyste Powietrze oraz innych źródłach dofinansowań. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia o godz. 16:00 w Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

Remonty cząstkowe na ul. Piastowskiej

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim, dziś - 4 kwietnia, na ulicy Piastowskiej zostaną wykonane remonty cząstkowe nawierzchni drogi. Mogą więc wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.

Nowy żłobek w mieście. Trwają prace projektowe

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022-2029 w mieście zostaną utworzone miejsca żłobkowe na parterze obecnego Przedszkola Publicznego nr 9 wchodzącego w Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Na początku marca br. została podpisana umowa z projektantem, który rozpoczął już prace projektowe. Niebawem przedstawi pierwszą koncepcję. Z kolei roboty budowlane ruszą w 2025 roku.

Już w ten weekend Food Fest na rynku

Autorska kuchnia, specjały z całego świata i pysze desery pod chmurką? Tak! Już w najbliższy weekend, w dniach 5-7 kwietnia, na wodzisławskim rynku odbędzie się Food Fest!, czyli zlot foodtrucków. Organizatorzy wydarzenia zapraszają do rodzinnego świętowania. Nie zabraknie także strefy dmuchańców dla najmłodszych.

Nawet 100 procent dopłaty do pomp ciepła

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku ogłasza , że 8 kwietnia rozpocznie się nabór dla mieszkańców Subregionu Zachodniego do projektu grantowego wspierającego rozwój odnawialnych źródeł energii w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych.