Aktualności

Studenci w PP15

5 lutego w Publicznym Przedszkolu nr 15 gościły studentki Wodzisławskiego Uniwersytetu III Wieku.

W śląskim klimacie w PP6

Spotkanie ze znaną Ślązaczką Roku 2013 odbyło się w ramach realizacji programu edukacji regionalnej „Moja mała ojczyzna – Wodzisław Śląski”.

Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

Weź udział w Kursie na kreatywność

1 i 2 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty pt. „Aktywność muzyczno – ruchowa dzieci cz. II”, zorganizowane w ramach kolejnej edycji „Kursu na kreatywność”. Szkolenie na podstawie metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss to kontynuacja zeszłorocznego cyklu, który spotkał się z zainteresowaniem uczestników.

Przy śniadaniu o biznesie, współpracy i wyzwaniach

Niemal sto osób spotkało się w wodzisławskim Hotelu Amadeus na śniadaniu biznesowym dla całego Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Wydarzenie skupiło przedsiębiorców, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji wspierających biznes.

Bezpieczeństwo na lodzie

Jak co roku mróz jest przyczyną wypadków polegających na utonięciu pod lodem. Na zamarznięte zbiorniki wchodzą nie tylko łyżwiarze i wędkarze, ale także dzieci. Najczęstszą przyczyną wypadków na lodzie jest nieumiejętność racjonalnej oceny bezpieczeństwa i wytrzymałości lodu. Jaka jego grubość jest bezpieczna? Na te i inne pytania odpowiadali ostatnio strażacy i policjanci, prowadząc praktyczne zajęcia na zamarzniętej Szachcie.

Remiza OSP Kokoszyce rozbudowana

Strażakom-ochotnikom z Kokoszyc już od zeszłego roku służy nowo dobudowany garaż na wóz strażacki. Wraz z przebudową i rozbudową budynku remizy wykonana została wewnętrzna instalacja wentylacji mechanicznej i gazu.