Edukacja

30 urodziny Publicznego Przedszkola nr 16

10.10.2019r. to szczególna data dla Publicznego Przedszkola nr 16. W tym dniu placówka rozpoczęła obchody jubileuszu 30-lecia. Świętowanie rozpoczął spektakl pt. „Zaczarowane źródło” w wykonaniu aktorów z teatru „Bajkowe Skarbki Śląska”.

Zwycięstwo SP10 w sztafetach biegowych

9 października br. na Balatonie odbyły się sztafety biegowe uczniów szkół podstawowych na etapie rejonowym. Dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka zajęły, świetne, drugie miejsce w kategorii klas 4-6!

Fabryka tęczy w ZSP 7

8 października klasy pierwsze i drugie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 wzięły udział w warsztatach „Słodka tajemnica żywienia”. Celem zajęć było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Edukacja, integracja, przygoda W ZSP7

3 października klasy VIa i VId Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 odwiedziły ośrodek H2O w Kiczycach. Uczniowie wzięli udział w programie ,,Cztery żywioły, czyli jedność w różnorodności".

Dożynki w PP18

Kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych związanych z dożynkami, ma na celu wprowadzenie dzieci w świat wartości, pogłębienie wiedzy o historii śląskiej ziemi oraz budzenie szacunku do pracy rolnika, młynarza i piekarza.

Spotkanie z seniorami w PP6

Ja potrzebuję ciebie –Ty potrzebujesz mnie –każdy jest ważny –mały, duży i starszy”. Pod takim hasłem odbyło się w grupie maluszków Publicznego Przedszkola nr 6 spotkanie z seniorami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP10

4 października br. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka, uczestniczyła w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.