Aktualności

Nowa wystawa w galerii „Art Wladislavia”

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia” zaprasza mieszkańców, pasjonatów historii do zapoznania się z nową wystawą pt. "Księgarnia polska Zarzeckiego".

Spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską

Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu Śląskim zapraszamy na spotkanie z Agatą Kołakowską, autorką licznych powieści dla kobiet.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Mała Akademia Jazzu w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury mocnym akcentem rozpoczyna Małą Akademię Jazzu - cykl audycji muzycznych dla dzieci i młodzieży. 8 października o godzinie 9:00 w muzyczną podróż na Kubę zabierze uczestników wyśmienity perkusjonista kubański Jose Torres, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, od wielu lat mieszkający w Polsce.

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców

Przeprowadzaliście się lub wyjeżdżaliście z Polski? Wyjechaliście ze swoich miejscowości na studia lub do pracy? Zmienialiście adresy zamieszkania albo zameldowania? Upewnijcie się, że jesteście wpisani do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkacie.

Sportowe pożegnanie lata na Balatonie.

Od 10 rano na terenie ośrodka wodnego „Balaton” w Wodzisławiu Śląskim odbyło sportowe pożegnanie lata w mieście. Projekt został współfinansowany przez miasto Wodzisław Śląski, zorganizowany przy współudziale ZS nr 1 , ZSP nr 2, TKKF "Karlik" oraz MOSiR. Podczas tego wydarzenia przedszkolacy oraz uczniowie szkół podstawowych mogli miło spędzić czas w rodzinnym gronie oraz uczestniczyć w licznych konkurencjach sportowych.

Wodzisławianie świętowali szmaragdowe gody

13 września w Urzędzie Stanu Cywilnego szmaragdowe gody z dumą świętowali wodzisławscy jubilaci. Wyróżnienia, gratulacje i życzenia kolejnych lat w zdrowiu i miłości przekazali małżonkom prezydent miasta Mieczysław Kieca oraz kierownik USC Mirosława Meisel.