Aktualności

PP6 w pirackim stylu

28 listopada 2018 r. w Publicznym Przedszkolu nr 6 w Wodzisławiu Śl. w grupie 3 - latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w pirackim stylu.

Stypendia dla utalentowanych sportowców

Fundusz Natalii Partyki uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych, zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. Ten wyjątkowy program wspiera młodych, utalentowanych ludzi, którzy szukają dofinansowania treningów lub startu w zawodach. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 złotych na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

Postępy na budowie Centrum Przesiadkowego

Dzięki pozyskanym prawie 6 mln zł ze środków zewnętrznych w mieście budowane jest Centrum Przesiadkowe. Projekt ten jest nierozerwalnie związany z rewitalizacją zabytkowego dworca kolejowego. Jak mają się prace związane z budową Centrum?

Weź udział w konkursie śpiewu

Wraz z Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego "Dziupla" zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pn. Mam talent do śpiewania kolęd i piosenek świątecznych.

Krajowy Dzień Szczepień Ochronnych

W piątek, 7 grudnia obchodzić będziemy Krajowy Dzień Szczepień Ochronnych. W związku z tym wodzisławianie będą mogli skorzystać ze specjalnych konsultacji.

Zajęcia otwarte w SP1

27 listopada w kl. III Szkoły Podstawowej nr 1 odbyły się zajęcia otwarte prowadzone zgodnie z metodą TRP (Twórczego Rozwiązywania Problemów).

Bajtel Szychta w SP2

Czym jest kultura śląska? Kim jest hajer? Jak powstaje węgiel? Jak pod ziemią wytyczano strony świata? Tego wszystkiego mogli się dowiedzieć uczniowie klas 4b, 5a i 5b Szkoły Podstawowej nr 2 na zajęciach edukacyjnych w Sztolni Królowa Luiza.