Aktualności

Dzień otwarty w szkole muzycznej

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim zaprasza do udziału w dniu otwartym szkoły, który odbędzie się 12 kwietnia, w godzinach od 15:00 do 18:00.

Trwa sezon na "Trzech Wzgórzach"

Wraz z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny rozpoczął się sezon w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Ponownie można skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu, która wzbogaciła się m.in o hulajnogi trójkołowe i czteroosobowe gokarty.

Mali szachiści z Zawady

3 kwietnia w szkole podstawowej nr 1 odbył się III Wodzisławski Festiwal Szachowy Szkół Podstawowych Klas I - III.

Wizyta klasy V z SP2 w Pol-Eko-Aparatura

1 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy 5b Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach preorientacji zawodowej zwiedzali firmę Pol-Eko-Aparatura. Od Pani Magdaleny, zajmującej się promocją firmy, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji związanych z funkcjonowaniem firmy. Zapoznały się z cyklem produkcyjnym od projektu, przez poszczególne etapy produkcji, do pakowania gotowych produktów do wysyłki. W czasie zwiedzania hal produkcyjnych usłyszały wiele interesujących informacji na temat specyfiki pracy w różnych zawodach. Na własne oczy przekonały się jak wygląda praca programistów, testerów oprogramowania, ślusarzy, spawaczy, specjalistów do spraw zakupów. B.Wolańczyk

Teatralne przygody Koziołka Matołka

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kwietniowe "Rodzinne Spotkania z Teatrem". W niedzielę, 28 kwietnia o godz. 16:00, mali widzowie wraz z rodzinami zobaczą spektakl muzyczny „Koziołek Matołek i jego przygody”.

Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

Dobrą wolę przekazują już od 26 lat

Kierując się tym, co podpowiada nam serce, opierając się na własnych zainteresowaniach i możliwościach, raz za razem podejmujemy rozliczne próby nadania życiu głębszego sensu. Nie zawsze są to próby udane, owocne. Nie zawsze nasze wyobrażenia trafiają na podatny grunt. W tym przypadku chęci przerodziły się w czyn.

Kabaret Skeczów Męczących w WCK

Kabaret Skeczów Męczących wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury 27 września br. z najnowszym programem pt. „Najśmieszniejszy”. Bilety na to wydarzenie są już dostępne.