Aktualności

Opłać podatek przez aplikację mObywatel

Od teraz wodzisławianie w łatwiejszy sposób niż dotychczas mogą opłacić podatek od nieruchomości. Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z ePłatności w aplikacji mObywatel lub z przeglądarki internetowej. Umożliwienie zapłaty za podatek poprzez płatność BLIK to nie tylko oszczędność czasu, ale także gwarancja bezpieczeństwa danych.

Weź udział w premierze książki "Skrzacie opowieści"

Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy tej premiery! W piątek, 5 kwietnia br. o godz. 17:00 w Pałacu Dietrichsteinów odbędzie się uroczysta premiera książki pt. "Skrzacie opowieści". To wyjątkowe dzieło stworzone zostało przez wodzisławian. W środku znajduje się siedemnaście fascynujących historii opowiadających o odwadze, sile wspólnoty, przyjaźni oraz odkrywaniu magii w codzienności.

Łabędzie powróciły do Parku Zamkowego

Wodzisławskie łabędzie Romeo i Julia, symbol miasta i ulubieńcy mieszkańców, powróciły do Parku Zamkowego. Przypominamy, że zimę zwierzęta spędziły w gospodarstwie przy parafii św. Wawrzyńca w dzielnicy Wilchwy. Opiekę nad nimi sprawował proboszcz Stanisław Czempka, który prowadzi przy kościele mały zwierzyniec. Teraz gdy nadeszła wiosna i cieplejsze dni, wodzisławianie znów mogą cieszyć się ich obecnością w parkowym stawie.

Informacja dla mieszkańców os. Batorego i ul. Kokoszyckiej

Informujemy, że decyzją Komisarza Wyborczego w Bielsku Białej II od najbliższych wyborów, które odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia br. mieszkańcy os. Stefana Batorego oraz ul. Kokoszyckiej nr 151, 153, 155, 157 i 159 będą głosowali w lokalu Obwodowej Komisji Wyborczej nr 13 w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. Górniczej 7.

Lekcja pierwszej pomocy w PP16

22 marca 2024r. do Publicznego Przedszkola nr 16 przyszli z wizytą byli wychowankowie placówki – Borys i Maks, którzy chcieli przedstawić przedszkolakom swoją pasję, jaką jest wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wielkanocne tradycje w zawadzkiej szkole

Wielkimi krokami nadchodzi Wielkanoc, a społeczność szkolna z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Zawadzie, jak co roku, kultywuje tradycje związane z najważniejszym chrześcijańskim świętem.

Wielkanocny rozkład jazdy komunikacji miejskiej

Wszystkim tym, którzy w najbliższym czasie korzystać będą z komunikacji miejskiej, przypominamy, że wprowadzone zostały czasowe zmiany związane ze Świętami Wielkanocnymi. Zmiany obowiązywać będą jedynie w podane poniżej dni.