Aktualności

Luty w Inkubatorze Przedsiębiorczości

Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości luty zacznie od śniadania biznesowego w Hotelu Amadeus. Wydarzenie to skupi środowiska biznesowe i instytucje wspierające biznes z całego Subregionu Zachodniego województwa śląskiego.

Oświetlenie solarne przy każdej szkole

W sumie 105 nowych lamp solarnych i hybrydowych służy uczniom wszystkich szkół prowadzonych przez miasto Wodzisław Śląski. Lampy zostały zamontowane m.in. na boiskach szkolnych, a także w innych miejscach niedoświetlonych. Wartość wykonanych robót to 1,4 mln zł. Zdobyte dofinansowanie do całości – prawie 1,3 mln zł.

Promocja Szlaku Zabytków Techniki w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza 6 lutego (środa) o godz. 12:00 na bezpłatne seminarium poświęcone prezentacji ciekawych miejsc występujących na trasie turystyki industrialnej województwa śląskiego.

Bajkowa kraina w PP18

Od rana w Publicznym Przedszkolu nr 18 pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Wystrój sali balowej wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Wyśpiewali kolędy i pastorałki

Za nami jedenasta edycja Powiatowego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek. Spotkanie utalentowanych uczestników miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 28.

Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.