Aktualności

Żywa lekcja historii w ZS1

7 listopada 2017 roku z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Zespole Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się „żywa lekcja historii”. Lekcja przeznaczona była dla uczniów klas 4-7 Szkoły Podstawowej i oddziałów gimnazjalnych.

Wizyta w muzeum uczniów SP2

8 listopada uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili wodzisławskie muzeum, by poznać historię września 1939 r. na ziemi wodzisławskiej.

„Nie truj sąsiada”- starsi uczą młodszych w PP4

Dnia 08.11.2017r. grupa Motylków i Skrzatów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 uczestniczyła w przedstawieniu teatralnym przygotowanym przez uczennice PCKUiZ w Wodzisławiu Śl. w ramach realizacji akcji „Nie truj sąsiada”.

SP 5 pomaga bezdomnym zwierzętom

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 5, wrażliwi na krzywdę zwierząt, kolejny raz przystąpili do akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych zwierząt z wodzisławskiego Przytuliska. Zebrali karmę, kocyki, smycze, zabawki dla psów i inne akcesoria potrzebne zwierzętom.

Listopadowy numer Gazety Wodzisławskiej w dystrybucji

Zapraszamy do lektury nowego wydania Gazety Wodzisławskiej. W listopadowym numerze przeczytacie m.in. o dużych inwestycjach zaplanowanych do realizacji na 2018 r., dofinansowaniu projektu społeczny zw. z WPWD "Dziupla" czy obchodach Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim.

Kabaret Skeczów Męczących z nowym programem w WCK

Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. Będziemy mogli się o tym przekonać 7 kwietnia 2018 r. w Wodzisławskim Centrum Kultury. Kabareciarze wystąpią tego dnia dwukrotnie – o godz. 17:00 i 20:00.

Nowa wystawa w Muzeum już otwarta

Za nami wernisaż wystawy „Bogactwo Ubóstwa. Święte Kobiety Polski i Węgier w Średniowieczu” będącej plastyczną i narracyjną formą refleksji nad szeroko pojętym ubóstwem. Rzecz miała miejsce 6 listopada w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.