Aktualności

IMGW ostrzega przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami, które mogą wystąpić w powiecie wodzisławskim dziś tj. 29 maja od godz. 12:00 do godz. 22:00.

Zakończenie kadencji Rady Społecznej WORiT

Wczoraj tj. 28 maja br. w Wodzisławskim Ośrodku Rehabilitacji i Terapii odbyło się ostatnie w bieżącej kadencji posiedzenie Rady Społecznej WORiT. Spotkanie było także okazją do wyrażenia podziękowań wszystkim uczestniczącym w pracach Rady.

20 lat Polski w UE: Weź udział w konkursie fotograficznym

W tym roku świętujemy 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Miasto Wodzisław Śląski także dołączyło do świętowania tej ważnej również dla naszej lokalnej społeczności rocznicy, realizując kampanię "20 lat Polski w UE". W ramach akcji mamy propozycję dla wszystkich miłośników fotografii. Masz dobre oko i intuicję do robienia dobrych zdjęć? Wykorzystaj więc szansę, aby pokazać swój talent światu i weź udział w konkursie fotograficznym „FotUNIA”. Pokaż nam miejsce powstałe/odmienione ze środków z UE z ciekawej perspektywy, zrób zdjęcie i zgarnij nagrody. Na Twoje zdjęcie czekamy do 15 czerwca br.

Ostatni moment by wziąć udział w konkursie "Z głową w sieci"

Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim zaprasza uczniów wodzisławskich szkół podstawowych klas IV-VIII do wzięcia udział w konkursie plastycznym. Zinterpretuj hasło kampanii "Z głową w sieci", wykaż się kreatywnością i zgarnij nagrodę. Prace można składać do 31 maja br.

„Nie Dejmy Sie" na Festiwalu Aktywności Senioralnej

W ubiegły piątek, 24 maja br. Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie Dejmy Sie" wystąpiła na III Festiwalu Aktywności Senioralnej w Orzeszu, który uświetnił II Targi Senioralne Powiatu Mikołowskiego. Imprezie patronował Starosta Mikołowski Mirosław Duży oraz Burmistrz Orzesza Mariusz Oleś. Zespół reprezentował miasto Wodzisław Śląski oraz Wodzisławskie Centrum Kultury.

Dziś druga sesja Rady Miejskiej nowej kadencji

Dziś tj. 29 maja br. w sali nr 202 Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego odbędzie się II sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego nowej kadencji. Początek obrad o godz. 14:00. Zapraszamy wszystkich do oglądania sesji za pośrednictwem serwisu "eSesja.tv".

1 czerwca spędź w Rodzinnym Parku Rozrywki

Do Dnia Dziecka pozostały zaledwie 4 dni. Z okazji tego szczególnego święta dla wszystkich dzieciaków odbędzie się na terenie miasta kilka fantastycznych wydarzeń, a jednym z nich będzie Festiwal Baniek oraz Holi Święto Kolorów w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Spotkaj się z nami i dobrze się baw w sobotę, 1 czerwca br. w godz. od 12:00 do 18:00.

Seniorze, weź udział w wydarzeniu rekreacyjno-sportowym

Stowarzyszenie Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza seniorów 60+ we wtorek, 18 czerwca w godz. od 10:00 do 14:00 na teren Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton". Tego dnia w miejscu do odpoczynku i rekreacji odbędzie się wydarzenie rekracyjno-sportowe, realizowane w ramach projektu "Aktywni z wiekiem".