Aktualności

Jesteśmy jedną z najaktywniejszych gmin w Polsce!

Polski Alarm Smogowy opublikował ranking najaktywniejszych gmin w Programie Czyste Powietrze od początku jego funkcjonowania i pokazał jak aktywna postawa samorządów i wymiana starych kotłów i pieców węglowych wpływa na poprawę jakości powietrza. Wodzisław Śląski uplasował się na wysokim, bo dziesiątym w Polsce, a szóstym miejscu w województwie śląskim wśród najaktywniejszych gmin pod względem liczby złożonych wniosków w latach 2018-2023. Ponadto w przeliczeniu na liczbę budynków jednorodzinnych nasze miasto znalazło się na ósmym miejscu. Warto dodać, że zestawieniu znalazło się 2477 gmin.

Droga Główna Południowa - za kilka dni przetarg na PFU

Jak zapowiada prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, już za kilka dni otwarty zostanie przetarg na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, który do końca roku będzie gotową dokumentacją dla marszałka województwa śląskiego do rozpoczęcia budowy Drogi Głównej Południowej.

Dofinansowanie do pomp ciepła. Trwa nabór

Do 8 maja potrwa nabór dla mieszkańców Subregionu Zachodniego do projektu grantowego wspierającego rozwój odnawialnych źródeł energii w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych. Sprawdź szczegóły poniżej.

Nowiny Wodzisławskie zapraszają na debatę prezydencką

Już w najbliższy czwartek, tj. 18 kwietnia o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury odbędzie się debata wyborcza - prezydencka, która poruszy kluczowe tematy, sprawy dotyczące Wodzisławia Śląskiego i jego mieszkańców. Organizatorem wydarzenia są Nowiny Wodzisławskie oraz WCK.

Automatyczne wygaszanie decyzji o rejestracji pojazdu

22 lipca 2023 r. weszły w życie przepisy prawa, które przewidują automatyczne wygaszanie decyzji o rejestracji pojazdu, którego właściciele nie dokonywali okresowego badania technicznego oraz nie ubezpieczali w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów przez okres co najmniej 10 lat. Dotyczy to pojazdów zarejestrowanych przed dniem 14 marca 2005 r.

Dizajnersi łączą kreatywność i pasję do marketingu

W obecnych czasach przedsiębiorcy nie mają łatwego zadania. Rynek jest niezwykle konkurencyjny. Dlatego też tak istotne jest zbudowanie marki osobistej – profesjonalnej, autentycznej, godnej zaufania. „Dizajnersi” doskonale wiedzą, jak ważne jest stworzenie spójnego wizerunku firmy w internecie, zaczynając od projektowania logo, poprzez kreowanie i tworzenie treści, po prowadzenie efektywnych działań marketingowych. Adrian, Dawid i Tymoteusz z „Dizajnersów” oferują kompleksowe usługi, które sprawią, że Twoja firma będzie widoczna nie tylko w sieci, ale i poza nią. Oni naprawdę znają się na rzeczy!

Nowe oblicze Starówki? Zobacz koncepcję zmian

Wodzisławska starówka pamięta odległe stulecia. Wodzisławska starówka ma średniowieczny układ niczym ta w Krakowie. Wodzisławska starówka składa się z wielu urokliwych miejsc i zabytkowych obiektów. Wodzisławska starówka stanowi wizytówkę miasta. Wodzisławska starówka jest wyjątkowym skarbem nas wszystkich. O takie skarby bez wątpienia należy dbać. Właśnie dlatego opracowana została „Starówka w nowym wydaniu. Koncepcja zmian w samym sercu Wodzisławia Śląskiego”.