Aktualności

Wyjątkowi goście w Wodzisławiu Śląskim

Wczoraj wspólnie z Muzeum w Wodzisławiu Śląskim gościliśmy w naszym mieście Angelikę Kügele - praprawnuczkę śląskiego kompozytora Richarda Kügele (1850-1926), autora ponad 300 utworów, który urodził się w Wodzisławiu 8 kwietnia 1850 r. i właśnie tutaj spędził dzieciństwo.

Alkohol w przestrzeni publicznej - konsultacje

Trwają konsultacje projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych. To już kolejne, m.in. po 1. Wodzisławskiej Debacie Społecznej, działanie dotyczące picia pod chmurką na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

Surrealistyczne rzeźby w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy rzeźb Artura Szołdry, 10 maja, w piątek o godz. 17:00. To wyjątkowe spotkanie będzie okazją do zapoznania się z twórczością artysty, a także czynnego udziału w pokazie rzeźbienia.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

2. Wodzisławska Bitwa na Poduszki - nowy termin

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, które mają wystąpić w niedzielę, tj. 14 kwietnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM" postanowił zmienić termin 2. Wodzisławskiej Bitwy na Poduszki. Wydarzenie odbędzie się 4 maja, o godz. 16:00 na terenie amfiteatru w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Na ten dzień przeniesiono też towarzyszącą bitwie Eksplozję Kolorów.