Aktualności

Modernizacja śluzy spustowej na Balatonie

W lipcu informowaliśmy, że na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” nastąpiło uszkodzenie śluzy wodnej, przez które poziom wody w zbiorniku znacznie się obniżył. Dzięki właściwej reakcji odpowiedzialne służby opanowały sytuację. Wyciek został tymczasowo zatamowany. Co zmieniło się od tego czasu?

Afrykański pomór świń. Ważne informacje

W związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń (ASF), prosimy o zapoznanie się z treścią poniższego komunikatu. Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa są zarażone dziki. Przypadki afrykańskiego pomoru świń stwierdzono w krajach: Rosja, Białoruś, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy i Polska. Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika?

Wieczór "planszówek" w Bibliotece

Szachy, warcaby, chińczyk, domino... Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną oraz Towarzystwem Przyjaciół Dzieci zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych do wspólnej zabawy w ramach "Głową i kostką".

Zyskaj grant na instalację fotowoltaiczną

Planujecie inwestycję w instalację fotowoltaiczną dla Waszych domów? Macie szansę uzyskania grantów na ten cel. Prezydent miasta wydał zarządzenie w sprawie wprowadzenia Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu "Słoneczna energia - budowa instalacji fotowoltaicznych w Wodzisławiu Śląskim".

Na tej wystawie prym wiodą lalki

Niecodzienną wystawę, której wernisaż odbył się 12 stycznia, możemy oglądać w wodzisławskim Muzeum. Jej nietuzinkowość polega na tym, że znajdują się na niej… lalki Reborn, czyli odwzorcowane w odpowiedniej skali noworodki, niemowlęta i dzieci będące przedmiotem kolekcjonerskim w wielu krajach.

Obierz kurs na kreatywność w WCK

Ostatnia szansa żeby się zapisać! 16 i 17 lutego 2018 roku w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty zatytułowane „Aktywność muzyczno-ruchowa dzieci cz. I”, opracowane na podstawie metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss.