Ekologia

Weź udział w konkursie pn. "Świeć przykładem"

W listopadzie miasto Wodzisław Śląski rozpoczęło kampanię informacyjną „Świeć przykładem. Przełącz się na oszczędzania”, która jest odpowiedzią na kryzys energetyczny wywołany m.in. kosztami zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla, co prowadzi do coraz wyższych kosztów prądu. Wodzisławski magistrat organizuje konkurs na interpretację kampanijnego hasła, który ma zwiększyć świadomość mieszkańców na temat praktycznego wykorzystywania prądu i racjonalnego gospodarowania energią cieplną i elektryczną w swoich domach, miejscach pracy i nauki.

W weekend zrób zakupy na Wodzisławskim Ekobazarze

Już dziś pierwszy grudniowy Wodzisławski Ekobazar. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas pełen spokoju, rodzinnego ciepła, prezentów oraz smakowitych potraw. Pewnych rzeczy nie da się kupić, jednak wyjątkowe podarunki oraz wyśmienite przysmaki na pewno można znaleźć na wodzisławskim Rynku. Przed świętami to cotygodniowe, sobotnie wydarzenie będzie się odbywało od piątku do niedzieli do 24 grudnia br.

Wymiana źródeł ciepła. Nabór uzupełniający do projektu

Wodzisław Śląski walczy o poprawę jakości powietrza. Z każdej strony słychać apele o wymianę kopciuchów na nowoczesne źródła ogrzewania. W mieście realizowany jest program dotacyjny dla mieszkańców, który ma przyczynić się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń i tym samym obniżyć poziomy stężeń zanieczyszczeń. Wodzisławianie również aktywnie włączyli się w walkę o czyste powietrze, biorąc udział w realizowanych przez miasto programach. Program „Wymiana źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego”, daje możliwość dofinansowania ze środków zewnętrznych. Jutro, tj. 2 grudnia rusza nabór uzupełniający wniosków, który potrwa do 10 stycznia 2023 r.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Świeć przykładem: wyłączaj nieużywany sprzęt z kontaktu

Jednym z najczęściej popełnianych przez nas błędów jest niewyłączanie nieużywanego sprzętu z kontaktu. Ile razy zdarzyło Wam się naładować telefon, a po odłączeniu go z ładowarki, małe urządzenie pozostawić w gniazdku? Wydaje nam się, że kiedy odłączamy sprzęt od ładowarki, jednocześnie pozostawiamy go nadal w kontakcie nie pobiera ona już prądu. Nic bardziej mylnego. Zapoznaj się z piątą zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.

Przedświąteczny Wodzisławski Ekobazar

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas pełen spokoju, rodzinnego ciepła, prezentów oraz smakowitych potraw. Pewnych rzeczy nie da się kupić, jednak wyjątkowe podarunki oraz wyśmienite przysmaki na pewno można znaleźć na Wodzisławskim Ekobazarze. Przed świętami to cotygodniowe, sobotnie wydarzenie będzie się odbywało od piątku do niedzieli do 24 grudnia br.

W sobotę ostatni listopadowy Ekobazar

W sobotę, 26 listopada br. od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód, to tylko niektóre z nich.

Świeć przykładem: gotuj potrawy pod przykryciem

Ile razy przygotowując potrawy, zdarzyło się Wam nie przykryć ich pokrywką? Ta na pozór mało istotna rzecz jest jednym ze sposobów, dzięki któremu zaoszczędzimy pieniądze. Zapoznaj się z czwartą zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.