Aktualności

Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Seniorze, zapisz się do WUTW

Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna rekrutację na nowy rok akademicki 2018/2019. Do WUTW zainteresowani wodzisławscy seniorzy mogą zapisywać się od 10 września.

Mikromusic w WCK

Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Określana jest jako "avant pop" lub "art pop". Sam zespół definiuje ją jako Mikromusic. Alternatywne brzmienia, inspirowane jazzem, rockiem, elektroniką i słowiańskim folkiem usłyszeć będzie można w Wodzisławskim Centrum Kultury w piątek, 12 października o godz. 19:00.

SP1 w drodze ku niepodległości

Od 10 września 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim można oglądać wystawę o powstaniach śląskich i ich roli we włączeniu Górnego Śląska do II Rzeczpospolitej. W placówce miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy w którym uczestniczyli Justyna Orszulak - dyrektor SP 1 i Sławomir Kulpa - dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śląskim oraz współautor scenariusza - Piotr Hojka.