Aktualności

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w SP3

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przezI LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim.

Dzień Jeża w PP15

"A w ogrodzie jeżyk śpi, zbudź się jeżu zbudź. Lecz nie podam ręki Ci, bo mnie możesz kłuć. Chociaż na grzbiecie jeżyk kolce ma, to każde z dzieci lubi go jak ja"...

Maraton Pływacki na Mancie: rekord pobity!

Jak co roku, 10 listopada na Krytej Pływalni Manta odbyła się akcja charytatywna 24-godzinny Maraton Pływacki. Tegoroczna odsłona wydarzenia okazała się naprawdę rekordowa. Udział wzięło w nim aż 547 osób, które pobiły ubiegłoroczny wynik, przepływając 1520 km. Najwięcej kilometrów, bo ponad 34, pokonał Łukasz Nowak z Rybnika. A wszystko to w szczytnym celu.

Podsumowaliśmy jubileusz naszego miasta

Wyjątkowy, wzruszający, radosny - taki był koncert #tworzyMYwodzisław, czyli uroczyste wydarzenie będące podsumowaniem kilkunastu miesięcy obchodów jubileuszu 760-lecia Wodzisławia Śląskiego. Koncert odbył się 11 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Dziś spotkanie prezydenta z mieszkańcami Jedłownika Osiedla

Co roku prezydent miasta Mieczysław Kieca odbywa cykl spotkań z mieszkańcami. Tegoroczne zaplanowano na listopad. Wodzisławianie mają okazję uczestniczyć w wydarzeniach w każdej dzielnicy. Dziś odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Jedłownika Osiedla. Zapraszamy wszystkich do udziału.

Aplikacja O!strzegator informuje o zagrożeniach pogodowych

Gwałtowne zjawiska atmosferyczne zdarzają się na terenie Polski coraz częściej. Oczywiście nie możemy ich uniknąć, ale możemy być na nie lepiej przygotowani. Bardzo precyzyjne ostrzeżenia pogodowe dla zagrożonych obszarów opracowuje Stowarzyszenie Polskich Łowców Burz. Dostęp do systemu ostrzeżeń zapewnia aplikacja O!strzegator.

OSP Kokoszyce ma nowy wóz bojowy

27 października 2017 r. niewątpliwie zapisze się jako jeden z ważniejszych dni w kartach historii i działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Kokoszycach. To właśnie w tym dniu strażacy otrzymali fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo FL typu GBA 3/16.