Aktualności

Działki usługowe przy Batorego na sprzedaż

Prezydent miasta Mieczysław Kieca ogłosił drugi przetarg na sprzedaż czterech niezabudowanych działek przy ul. Stefana Batorego w Wodzisławiu Śląskim, o łącznej powierzchni ponad 16 tys. m kw. Nieruchomości przeznaczone pod tereny zabudowy usługowej, położone są poza strefą centralną miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów niezabudowanych oraz zabudowy mieszkaniowej i usługowej.

Opowieści z krypty - tylko w Muzeum

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na niezwykły wykład pt. "Opowieści z krypty... Tajemnice krypt arystokracji śląskiej i morawskiej". Wykładowcy - Sławomira Kulpy - przedstawiać nie trzeba. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora wodzisławskiego Muzeum. Piątek, 23 marca, godz. 18:00.

Kreatywni z Trójki znowu na podium

Drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II po raz drugi prezentowały swój program na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu.

Lekcja regionalizmu w PP18

W piątek 10 marca dzieci naszego przedszkola z grup:„Biedronek”, Krasnalków” oraz „Motylków” uczestniczyły w lekcji regionalizmu na żywo pt.”Żegnaj Marzanno zimowa panno” w Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

Prezydencki konkurs na najpiękniejszą pisankę

Tegoroczna Wielkanoc przypada 1 kwietnia. Z okazji zbliżających się świąt prezydent miasta Mieczysław Kieca, podobnie jak w roku ubiegłym, zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniejszą pisankę.