Aktualności

„Szydełko” najlepsze

Dziecięcy Teatr Szydełko z Wodzisławskiego Centrum Kultury zdobył pierwsze miejsce podczas 7. Ogólnopolskiego Dziecięcego Festiwalu Teatralnego „Przestrzeń Wyobraźni”, który odbył się 10 i 11 kwietnia br. w Rybniku.

Tanecznych emocji nie zabrakło

Wspaniałe taneczne emocje zafundowali publiczności zgromadzonej 13 kwietnia w Wodzisławskim Centrum Kultury uczestnicy Gali Tanecznej MIX 2019.

Egzaminy w szkołach podstawowych

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się egzamin ósmoklasisty. W Wodzisławiu Śląskim w poniedziałek, 15 kwietnia przystąpi do niego 551 uczniów szkół podstawowych.

Najpiękniejsza pisanka: 17 kwietnia rozdanie nagród

Podobnie, jak w latach ubiegłych, prezydent miasta Mieczysław Kieca ogłosił wielkanocny konkurs na najpiękniejszą pisankę. Nagrody i dyplomy autorom najlepszych prac zostaną wręczone w środę, 17 kwietnia, o godz. 11:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury (sala klubowa). Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich uczestników konkursu.

Nowe środki na remonty dróg?

Ustawą z 23 października 2018 r. powołany został nowy mechanizm wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych.

Stawiają na międzynarodową współpracę kulturalną

Wodzisławskie Centrum Kultury i Teatr „L’IMPRIMERIE” z francuskiego Rive de Gier 10 kwietnia zawarły umowę o współpracy kulturalnej. Podpisanie dokumentu miało miejsce w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego, w obecności prezydenta miasta Mieczysława Kiecy.

Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.