Aktualności

Święto Teatru Małego Widza

W ramach Święta Teatru Małego Widza 27 marca 2019 roku Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Oz”, który połączony będzie z warsztatami i poczęstunkiem. Przedszkolaki i uczniowie klas I – VI szkół podstawowych będą mogli zobaczyć najnowszy spektakl Teatru Szydło o godz. 8:30 i 11:00.

Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

Rekrutacja do szkół i przedszkoli

Od 18 marca, od godz. 8:00 można składać wnioski o przyjęcie do wodzisławskich szkół podstawowych i publicznych przedszkoli. Wydział Edukacji przekazał, że rekrutacja potrwa do 25 marca, do godz. 9:00.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Zabawa z mamą i tatą w PP6

5 lutego w godzinach popołudniowych w grupie trzylatków Publicznego Przedszkola nr 6 zorganizowano warsztaty muzyczno-plastyczne. Dzieci prezentując znane piosenki, rymowanki oraz inne umiejętności świetnie bawiły się ze swoimi rodzicami.

Biblioteka: Spotkanie z Emilią Krakowską

Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu Śląskim zapraszamy na spotkanie z Emilią Krakowską, wybitną polską aktorką. Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 16:30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Świadczenia zdrowotne - przyznano dofinansowanie

Wiadomo już, kto został wybrany do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie profilaktyki, terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w roku 2019.