Aktualności

Policja ogłosiła konkurs dla uczniów klas IV-VI

Wojewoda Śląski wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach, Śląskim Kuratorem Oświaty i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs, zorganizowany w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2018” w województwie śląskim, skierowany jest do uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

Sprawdź ważność swojego dowodu osobistego

Pamiętajcie, że jeśli Wasze dokumenty są nieważne lub wkrótce upływa termin ich ważności, należy złożyć wniosek o nowy dowód osobisty. Wniosek o jego wydanie można złożyć w dowolnym urzędzie gminy/miasta na terytorium Polski - niezależnie od miejsca zameldowania. Możliwe jest również złożenie wniosku przez Internet.

Festiwal Karaoke "ŚpiewaMY" w WCK

W środę, 24 stycznia Wodzisławskie Centrum Kultury gościć będzie wyjątkowych artystów. Przed nami kolejna edycja Festiwalu Karaoke „ŚpiewaMY” Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem jest Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z WCK.

Marian Dziędziel i Tabu w spocie „Nie truj sąsiada”

Jeszcze w listopadzie 2017 r. miała miejsce premiera trzeciego spotu promującego akcję „Nie truj sąsiada”. Akcję, która realizowana jest w ramach projektu „Gmina z dobrą energią” - największej na Śląsku kampanii antysmogowej zrzeszającej 28 gmin i powiatów z terenu Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Zachęcamy do oglądania i udostępniania innym video.

Zajęcia aqua aerobiku na Mancie

Zapraszamy na zajęcia aqua aerobiku, które aż pięć razy w tygodniu odbywają się na Krytej Pływalni Manta. Dzięki zajęciom można wysmuklić swoją sylwetkę, pozbyć się zbędnych kilogramów, odciążyć stawy i kręgosłup oraz zrelaksować się przy muzyce.