Aktualności

Remont ul. przy KWK 1 maja. Teren przekazany wykonawcy

Ulica przy KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim w kierunku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, firm i przychodni weterynaryjnej zostanie już niebawem przebudowana. Miastu udało się pozyskać dodatkowe środki na realizację tego zadania. Wkrótce nastąpi nie tylko przebudowa ulicy, ale i realizacja innych udogodnień, które pozwolą użytkownikom tej drogi, na bezproblemową i bezpieczną podróż samochodem, pieszo, czy innymi środkami transportu. W przetargu wyłoniono firmę, z którą 4 marca podpisano umowę. Wspomniany teren został już przekazany wykonawcy.

Już w najbliższą niedzielę Anita Lipnicka w WCK

Anita Lipnicka powraca z premierowym materiałem. O tym, co w tym czasie przeżyła, za czym tęskni, o czym wciąż marzy, czego nie może zapomnieć, dowiecie się już podczas koncertu artystki w Wodzisławskim Centrum Kultury. Ta pojawi się na deskach wodzisławskiej sceny w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku.

Szlakiem wież widokowych Silesianka

Silesianka to szlak wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia czyli regionie obejmującym powiaty: raciborski, rybnicki, wodzisławski w województwie śląskim oraz powiat głubczycki w województwie opolskim plus 19 gmin i miast po stronie czeskiej. Wspomniany szlak składa się z 34 obiektów, z czego 23 z terenu Czech i 11 z terenu Polski.

Będzie II tura wyborów w naszym mieście

47,12 proc. wodzisławian uprawnionych do głosowania oddało głos w niedzielnych wyborach samorządowych. Na rozstrzygnięcie wyborów na prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego musimy poczekać do II tury, która odbędzie się 21 kwietnia br.

Za nami premiera "Skrzacich opowieści"

Za nami wyjątkowe piątkowe popołudnie, podczas którego swoją premierę miała nowa wodzisławska publikacja pt. "Skrzacie opowieści". 5 kwietnia w Pałacu Dietrichsteinów pojawili się nie tylko autorzy opowiadań, które znalazły się w książce, ale także fani Wodzisławskich Skrzatów.

Dofinansowanie do pomp ciepła. Ruszył nabór

Dziś tj. 8 kwietnia rozpoczął się nabór dla mieszkańców Subregionu Zachodniego do projektu grantowego wspierającego rozwój odnawialnych źródeł energii w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych. Sprawdź szczegóły poniżej.

Przed nami premiera spektaklu Teatru Tańca Memento

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na premierę spektaklu tanecznego w wykonaniu Teatru Tańca Memento. „Co by było gdyby..." to taneczna opowieść o świecie stworzonym przez dzieci. Wydarzenie zostało zaplanowane na 28 kwietnia.

Wybory samorządowe - najważniejsze informacje

7 kwietnia wodzisławianie wybiorą władze lokalne: radnych Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego, Rady Powiatu Wodzisławskiego, Sejmiku Województwa Śląskiego, a także prezydenta miasta. Mieszkańcy zdecydują, kto przez najbliższe pięć lat będzie zarządzał naszą małą ojczyzną.