UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Urząd

Oglądaj sesje Rady Miejskiej

Od początku nowej, pięcioletniej kadencji 2018-2023, każda sesja rady miasta, rady gminy, rady powiaty czy sejmiku województwa musi być transmitowana i nagrywana. Ten obowiązek wynika z zeszłorocznej, tzw. styczniowej nowelizacji ustaw o samorządzie terytorialnym.

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego życzenia składają przewodniczący Rady Miejskiej Dezyderiusz Szwagrzak oraz prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Najpiękniejsza pisanka: 17 kwietnia rozdanie nagród

Podobnie, jak w latach ubiegłych, prezydent miasta Mieczysław Kieca ogłosił wielkanocny konkurs na najpiękniejszą pisankę. Nagrody i dyplomy autorom najlepszych prac zostaną wręczone w środę, 17 kwietnia, o godz. 11:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury (sala klubowa). Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich uczestników konkursu.

Awaria związana z systemem rejestrów państwowych

Doszło do awarii związanej z systemem rejestrów państwowych, wykorzystywanym na co dzień przez wodzisławski Urząd Stanu Cywilnego oraz Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Wystąpienie nieprawidłowości dotyczącej "Źródła" od razu zgłoszone zostało przez pracowników UM do Centralnego Ośrodka Informatyki. Ten zapewnił o przyjeździe serwisanta.