Dziś kolejne posiedzenia komisji Rady Miejskiej
Wczoraj rozpoczęły się lutowe posiedzenia komisji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Spotkania te obejmują dyskusje na tematy ważne dla miasta, np. kwestie związane z edukacją i kulturą, finansami, gospodarką komunalną i ochroną środowiska. Posiedzenia komisji, podobnie jak sesje, transmitowane są za pośrednictwem serwisu "eSesja.tv". Dziś tj. 10 lutego odbędzie się Komisja Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisja Kultury, Sportu i Edukacji.
wtorek, 10 lutego
- Komisja Budżetu i Finansów Publicznych, godz. 12:00
- Otwarcie posiedzenia.
- Przyjęcie porządku obrad.
- Wystąpienia mieszkańców.
- Informacja o szacunkach wygospodarowanych wolnych środków za 2025 rok oraz planach związanych z ich rozdysponowaniem.
- Podsumowanie reformy w Urzędzie Miasta w 2025 roku ze wskazaniem skutków finansowych dla budżetu miasta.
- Informacja dotycząca stanu technicznego wieży ciśnień zlokalizowanej na działce nr 2680/134.
- Wydanie opinii do projektu uchwały w sprawie przekazania w 2026 roku środków finansowych na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.
- Przyjęcie protokołu z posiedzenia komisji, które odbyło się w dniu 20 stycznia 2026 roku.
- Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli w roku 2025 na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez miasto Wodzisław Śląski.
- Wolne głosy i wnioski.
- Zamknięcie posiedzenia.
- Komisja Kultury, Sportu i Edukacji, godz. 15:30
- Otwarcie posiedzenia.
- Przyjęcie porządku obrad.
- Wystąpienia mieszkańców.
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Centrum” – koncepcja funkcjonowania oraz plany na przyszłość.
- Lodowisko miejskie w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”, frekwencja i koszty utrzymania.
- Wydanie opinii do projektu uchwały w sprawie planu nadzoru nad żłobkami, klubami dziecięcymi i dziennymi opiekunami.
- Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli w roku 2025 na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez miasto Wodzisław Śląski.
- Przyjęcie protokołu z posiedzenia komisji, które odbyło się w dniu 20 stycznia 2026 roku.
- Wolne głosy i wnioski.
- Zamknięcie posiedzenia.
Posiedzenia odbędą się w sali obrad Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego (sala 202, ul. Bogumińska 4) i będą transmitowane za pośrednictwem serwisu „eSesja.tv” [otwiera się w nowym oknie].
Warto dodać, że jutro tj. 11 lutego o godz. 13:00 odbędzie się jeszcze wspólne posiedzenie Komisji Infrastruktury, Gospodarki Komunalnej i Ekologii oraz Komisji Prawa, Porządku Publicznego i Spraw Społecznych, a o godz. 15:00 sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego.


