Urząd

Dziś kolejna sesja Rady Miejskiej

Dziś tj. 10 lipca br. w sali nr 202 Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego dbędzie się kolejna, LXIII sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Początek o godz. 15:30. Zapraszamy wszystkich do oglądania sesji za pośrednictwem serwisu "eSesja.tv".

W poniedziałek sesja Rady Miejskiej

W poniedziałek, 10 lipca br. w sali nr 202 Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego dbędzie się kolejna, LXIII sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Początek o godz. 15:30. Zapraszamy wszystkich do oglądania sesji za pośrednictwem serwisu "eSesja.tv".

Porozmawiajmy o mieście: Podsumowujemy ubiegły rok

Dziewiętnasty odcinek podcastu "Porozmawiajmy o mieście" wraz z prezydentem Mieczysławem Kiecą poświęcamy podsumowaniu ubiegłego roku. Włodarz wspomina o ważnej czerwcowej sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego, która już za nami. Na czym polega absolutorium? Co znajduje się w Raporcie o stanie miasta za 2022 rok? Czy raport jest sztucznie wykreowaną laurką? Tego dowiecie się słuchając najnowszego nagrania.

Przeczytaj Raport o stanie miasta za 2022 r.

Zachęcamy wszystkich Państwa do zapoznania się z Raportem o stanie miasta za 2022 r. - ważnym dokumentem dla wodzisławian, który najpełniej obrazuje, jak miasto realizowało zadania własne w ubiegłym roku, jak wyglądało jego codzienne funkcjonowanie oraz jaka była i jest wizja jego rozwoju. Rok 2022 był rokiem specyficznym. Także dla samorządów. To w nim nadal borykaliśmy się ze skutkami pandemii covid-19, szybko rosnącą inflacją i zbrodniczą napaścią Federacji Rosyjskiej na wolną Ukrainę. Nie było łatwo, jednak dzięki ciężkiej pracy, m.in. urzędników, udało się zrealizować ogrom ważnych zadań.

Dziś kolejna sesja Rady Miejskiej

Dziś tj. 28 czerwca br. w sali nr 202 Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz w trybie zdalnym odbędzie się kolejna, LXII sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Początek o godzinie 11:00. Zapraszamy wszystkich do oglądania sesji za pośrednictwem serwisu "eSesja.tv".

Rozwiewamy wątpliwości: czym zajmuje się DPK?

Podczas sesji Rady Miejskiej, czy też do wodzisławskiego magistratu za pośrednictwem mediów nieustannie napływają zapytania odnośnie do działalności, pracy Wydziału Dialogu, Promocji i Kultury. Czego dokładnie dotyczą? Liczby pracowników, ich kompetencji, czy zakresów obowiązków. Z wyjaśnieniami spieszy dyrektorka Centrum Rozwoju Miasta - Anna Szweda-Piguła. Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedzią.

28 czerwca odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej

W środę, 28 czerwca br. w sali nr 202 Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz w trybie zdalnym odbędzie się kolejna, LXII sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Początek o godzinie 11:00. Zapraszamy wszystkich do oglądania sesji za pośrednictwem serwisu "eSesja.tv".

Wybory ławników. Zgłoszenia do 30 czerwca

Rada Miejska Wodzisławia Śląskiego informuje, że 1 stycznia 2024 roku rozpocznie się nowa kadencja ławników. W związku z tym do 30 czerwca 2023 roku przyjmowane są zgłoszenia kandydatów na wspomniane stanowiska.