Aktualności

20 lat Polski w UE: dworzec kolejowy i Centrum Przesiadkowe

To jeden z najpiękniejszych budynków w mieście, o którym niejednokrotnie mówiło się nie tylko w Wodzisławiu Śląskim, ale i w całym kraju. W 2019 roku wodzisławski Dworzec kolejowy został zrewitalizowany i zaadaptowany pod Centrum Przesiadkowe Wodzisław Śląski oraz pod Centrum Aktywności Społecznej. Między innymi dzięki 11,65 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej ten obiekt zachwyca dziś wyglądem oraz funkcjonalnością. Zapoznaj się z jedną z kilkuset inwestycji, która powstała w mieście dzięki środkom z UE.

Powiatowy Festiwal Kultury już 25 maja

25 maja na wodzisławskim Rynku, w godz 10:00-20:00, odbędzie się kolejna, VI już edycja Powiatowego Festiwalu Kultury. To barwne widowisko z udziałem wszystkich miast i gmin naszego powiatu.

Śląskie Lokalnie. Weź udział w naborze

Śląskie Lokalnie to inicjatywa, która powstała w 2018 roku i jest kontynuowana do dzisiaj. Kolejne edycje różnią się między sobą szczegółami, zapisami regulaminowymi, jednak idea jest niezmienna – wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych w realizacji działań społecznych. Jak wziąć udział w naborze?

20 lat Polski w UE: Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza"

Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza" to niezwykłe i urokliwe miejsce, w którym można kreatywnie i aktywnie spędzić czas ze swoimi najbliższymi. Od 26 lipca 2015 roku wodzisławianie nieprzerwanie korzystają z tej ogromnej strefy rekreacji, która została zrealizowana dzięki 20,05 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Zapoznaj się z kolejną z kilkuset inwestycji, która powstała w mieście dzięki środkom z UE.