Aktualności

Chcesz pracować w Muzeum? Jednostka poszukuje pracownika

Szukasz pracy? Chcesz rozwijać jedno z najpopularniejszych miejsc kulturalnych w naszym mieście? Czujesz, że praca z ludźmi jest dla Ciebie? Muzeum w Wodzisławiu Śląskim poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjnego ds. koordynacji wystawy SOWA. Jeśli chcesz tworzyć muzeum dostępne, przyjazne i różnorodne - weź udział w rekrutacji. Dokumenty można składać do wtorku, 23 kwietnia br. w Pałacu Dietrichsteinów lub e-mailowo.

Weź udział projekcie Akademia Zdrowego Seniora II

Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza wodzisławskich seniorów 60+ do udziału w projekcie pn. „Akademia Zdrowego Seniora II”. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia. W czwartek, 25 kwietnia br. na wodzisławskim dworcu kolejowym odbędzie się wykład z warsztatami pt. "Demencja - nasz problem".

Skorzystaj z oferty Centrum Aktywności Społecznej

Ważnym elementem współpracy pomiędzy miastem a organizacjami pozarządowymi w naszym mieście jest Centrum Aktywności Społecznej, którego działalność skierowana jest do organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców miasta Wodzisławia Śląskiego. Co ma to zaoferowania to miejsce? Jakie zadania realizuje? Jakie organizacje korzystają i współpracują z CAS?

Warsztaty pięknego liternictwa w WCK

Zajęcia kaligrafii, zaplanowane w dniu 27 kwietnia o godz. 10:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury, będą okazją do pracy dwoma technikami. Pierwsza, to brush lettering, zwana też kaligrafią pędzelkową, która pozwala na uzyskanie pięknych linii o różnej grubości, co nadaje napisom niepowtarzalnego charakteru. Metoda ta jest często wykorzystywana do tworzenia projektów dekoracji oraz prac DIY. Druga dotyczy pisania stalówką ściętą w stylu foundational, którego opanowanie ułatwia naukę większości innych krojów pisma.

Wioska rycerska na rozpoczęcie sezonu na Baszcie

Już najbliższą niedzielę, 14 kwietni Baszta Rycerska ponownie otworzy swoje drzwi dla gości. Tegoroczny sezon rozpoczniemy niesamowitym, klimatycznym wydarzeniem. Okolice zabytku przeobrażą się w wielką wioskę rycerską, która przeniesie odwiedzających w fascynujący świat średniowiecza. W programie m.in. obozowisko rycerskie, zabawy jarmarczne i plebejskie, turnieje rycerski i rzutu kolczugą. Nie lada gratką będzie także pokaz ubierania w zbroję rycerską.

Podążaj szlakiem Silesianka i wygrywaj nagrody!

Dla prawdziwych fanów szlaku wież i platform widokowych Silesianka przewidziane zostały atrakcyjne nagrody. Jak je zdobyć? Podążając wspomnianym szlakiem zbieraj pieczątki do specjalnej książeczki lub poprzez aplikację i zdobądź m.in. grę planszową czy memory, ale także małe repliki wież w formie 3D, które będziesz mogł/mogła zabrać do domu. W ten sposób włączysz się w program lojalnościowy szlaku.

Wybuduj dom w mieście i uzyskaj zwolnienie z podatku

Osoby, które wybudują w Wodzisławiu Śląskim dom, zostaną zwolnione z podatku od nieruchomości. Wspomniana ulga ma zachęcić wodzisławian do kupowania działek budowlanych i budowania domów w mieście, a także zwiększyć atrakcyjność Wodzisławia Śląskiego dla osób spoza miasta chcących wybudować tu własny dom.

Kup bilet na autobus w aplikacji mPay

Śpieszysz się? Chcesz kupić bilet, ale przy kasie jest długa kolejka? Od 3 kwietnia br. masz możliwość kupienia biletu w aplikacji mobilnej mPay na przejazdy autobusami wodzisławskiej komunikacji miejskiej. Jak kupić bilet w aplikacji? Jakie korzyści daje aplikacja? Przeczytaj poniżej.