Aktualności

Badania ankietowe GUS nt. podróży

W dniach od 2 do 20 stycznia 2018 r. na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach zostanie przeprowadzone badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach.

Lalki w centrum uwagi – kolejny wernisaż w Muzeum

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na wystawę, jakiej jeszcze nie było! Już 12 stycznia o godzinie 17:00 zobaczymy dzieła Anny Danelskiej – młodej plastyczki z Wodzisławia Śląskiego, która specjalizuje się między innymi w tworzeniu lalek Reborn.

Uchwała antysmogowa: najczęściej zadawane pytania

Wraz z początkiem września 2017 r. weszła w życie uchwała antysmogowa. Zapisy uchwały, która ma obowiązywać na obszarze województwa przez cały rok, dotyczą wszystkich użytkowników pieców, kotłów i kominków na paliwo stałe. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane w związku ze zmianami pytania.

Teraz możesz sprawdzić jakość powietrza w swojej dzielnicy

Dzięki współpracy miasta z jedną z uczelni wyższych, w Wodzisławiu Śląskim zbudowana została nowa sieć pomiarowa zanieczyszczeń powietrza. Sieć objęła 9 punktów pomiarowych - czujników, które na stałe zamontowano na wybranych budynkach miejskich w poszczególnych dzielnicach.