Aktualności

Przyjaciele Misia Uszatka nagrodzeni

13 listopada 2017 w sali multimedialnej MiPBP odbyło się uroczyste wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy „Przyjaciele Misia Uszatka”. Konkurs zorganizowany został z okazji 60. rocznicy pierwszego wydania przygód sympatycznego Misia Uszatka autorstwa Czesława Janczarskiego oraz 55. rocznicy pierwszej adaptacji filmowej.

Budynek usługowo-biurowy na Starym Mieście na sprzedaż

Prezydent miasta Mieczysław Kieca ogłosił drugi przetarg na sprzedaż budynku usługowo-biurowego położonego przy ul. Wałowej. Osoby mające pomysł na zagospodarowanie nieruchomości zapraszamy do zapoznania się z informacjami zw. z przystąpieniem do procedury przetargowej.

Zawody Pływackie Szkół Podstawowych na Mancie

W przedostatnią środę miesiąca, 22 listopada odbędzie się trzecia edycja Zawodów Pływackich Szkół Podstawowych Wodzisławia Szkolnego. Wydarzenie w ramach cyklu na wodzisławskiej pływalni rozpocznie się o godz. 9:00.

Festiwal Tańca „Senior Dance” w WCK

160 tancerzy wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury podczas Festiwalu Tańca „Senior Dance”. Na imprezę zaprasza WCK wraz z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Szkołą Tańca „Dance Floor Kings”.

2018 - kolejny rok dużych inwestycji

Nadchodzący rok to dla Wodzisławia Śląskiego kolejny okres nastawiony na rozwój i znaczące inwestycje. Przed nami m.in. rewitalizacja dworca kolejowego i "Pociąg do dwóch kółek", czyli budowa centrum przesiadkowego.

Bicie światowego rekordu guinnessa w ZSP7

9 listopada od 8.00 do 13.30 zgodnie z zapowiedziami w ZSP nr 7 odbyło się wielkie wydarzenie w postaci Bicia Światowego Rekordu Guinnessa w Speedstacks, czyli tzw. "szybkie kubki". W imprezie wzięły udział wszystkie klasy ZSP nr 7 wraz z oddziałami gimnazjalnymi oraz nauczyciele.

PP19 poznaje jesienne zwyczaje ptaków

6 listopada w ramach zajęć z TRP dzieci z grupy „Tygryski” z Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Wodzisławiu Śląskim miały możliwość spotkania z ekspertem – miłośnikiem i obserwatorem jesiennych wędrówek ptaków.