Aktualności

MOPS: Termin wydawania żywności

13 grudnia w godzinach od 8:00 do 16:00 w Wodzisławiu Śląskim (Kokoszyce), przy ul. Pałacowej 5 będą wydawane produkty żywnościowe w ramach realizowanego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Wielki Finał Inkubatora Przedsiębiorczości

Przed nami Finał Inkubatora Przedsiębiorczości. Już 13 grudnia zaprezentowanych zostanie pięć najbardziej obiecujących pomysłów biznesowych zgłoszonych do Konkursu na najlepszy biznesplan. Autor najlepszego otrzyma nagrodę główną w wysokości 5000 zł.

Kolejna edycja Euroweeku dla uczniów SP10

Ostatni tydzień listopada uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 10 wraz z nauczycielami spędzili bardzo intensywnie. Większość z nich już po raz drugi pojechała na Ziemię Kłodzką, aby wziąć udział w pięciodniowym Euroweeku - obozie szkoleniowo-językowym.

Nowy miejski program ograniczenia niskiej emisji

W programie wyborczym, który na nową, pięcioletnią kadencję samorządu zapowiedział prezydent Mieczysław Kieca, znalazło się wprowadzenie nowego programu ograniczenia niskiej emisji poprzez sukcesywną wymianę ok. 400 źródeł ciepła rocznie przez najbliższe pięć lat. Projekt uchwały ws. przyjęcia do realizacji programu został już przekazany przewodniczącemu Rady Miejskiej.

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie na temat opadów deszczu i śniegu oraz zamarzania mokrych nawierzchni dróg i chodników w województwie śląskim.

Miraż trzeci na Mistrzostwach Świata

Zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury zdobył brązowy medal na zawodach stając się drugim Wicemistrzem Świata w tańcu jazzowym. Mistrzostwa „XVIII World Dance Week – Ossa 2018” odbyły się w dniach od 30 listopada do 7 grudnia br. w Rawie Mazowieckiej.

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Państwowa Straż Pożarna wraz z Komendą Powiatową PSP w Wodzisławiu Śląskim prowadzą kampanię edukacyjno-informacyjną na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.