Aktualności

Seniorze, skorzystaj z kolejnych zniżek

Wodzisławscy seniorzy mogą liczyć na kolejne zniżki, gdyż do miejskiego programu właśnie dołączył Audiofon - firma zajmująca się badaniem słuchu oraz sprzedażą i wypożyczaniem aparatów słuchowych.

W SP 1 czytają!

8 czerwca w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” w Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowano zbiorowe czytanie, które było nie tylko promocją czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, ale także wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

Dzień Wolontariusza w Ósemce

6 czerwca w Ósemce obchodzono Dzień Wolontariusza. Z tej okazji, czwartoklasiści gościli kolegów i koleżanki z Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim.

Cztery dni wyśmienitej zabawy

49. Dni Wodzisławia Śląskiego przeszły do historii. Różnorodność atrakcji, jakie wypełniły tegoroczne święto miasta od 7 do 10 czerwca, pozostawiły wiele wspomnień.

Poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji LinquaART.eu

W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich odbył się dziś finał drugiej edycji międzynarodowego konkursu LinquaART.eu „Kadrem malowane. W lustrze wyobraźni - jeden dzień z życia szkoły”.

Roboty na Kokoszyckiej: zmiany w Komunikacji Miejskiej

Na poniedziałek, 11 czerwca, na godz. 12:00 zaplanowano zmianę organizacji ruchu na drodze powiatowej - ul. Kokoszyckiej w Wodzisławiu Śląskim. Powiat wodzisławski poinformował jednak, że wskutek stwierdzonych usterek zmiana nie została wprowadzona. Być może uda się to w połowie tygodnia. Będzie wiązało się to ze zmianami w kursowaniu autobusów Komunikacji Miejskiej.