Aktualności

Skorzystaj z cyklobusu - autobusu z przyczepą rowerową

W Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej ruszyły weekendowe cyklobusy, czyli autobusy z przyczepą rowerową. W tym roku kursują na dwóch trasach, zawożąc pasażerów do Żelaznego Szlaku Rowerowego w Gołkowicach oraz do tras rowerowych w rejonie Polderu Buków i ośrodków wypoczynkowych w Olzie i Bukowie.

Już jutro pierwsza sesja Rady Miejskiej nowej kadencji

Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego kadencji 2024–2029 odbędzie się 7 maja w sali obrad wodzisławskiego magistratu. Sesja rozpocznie się o godzinie 11:00. Zapraszamy wszystkich do oglądania za pośrednictwem serwisu "eSesja.tv".

Piknik rodzinny w Parku Zamkowym

Trwa tegoroczna majówka. Przed nami oficjalne uroczystości upamiętniające podpisanie ustawy rządowej, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Ale to nie wszystko. W Parku Zamkowym odbędzie się piknik rodzinny, który obfitować będzie w ogrom atrakcji. W programie m.in. animacje, warsztaty, zagroda zwierzęca i drobny inwentarz. Piknik odbędzie się w piątek, 3 maja w godzinach 13:00-17:00. Zapraszamy do udziału.

Zamknięcie parkingu przy ul. Kubsza

W związku z miejskimi obchodami Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja parking przy ul. Kubsza będzie wyłączony z użytku od popołudnia 2 maja do 3 maja do godzinie 11:00.