Aktualności

Powstanie kolejna zielona pracownia w mieście

Już niebawem w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Wodzisławiu Śląskim powstanie eko-pracownia. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął właśnie konkurs pn. "Zielona Pracownia '2024". Miejska placówka oświatowa otrzyma na ten cel dotację w wysokości 48 tys. zł.

Bezpłatne zajęcia pilatesu przy Baszcie już 11 maja

Szukasz sposobu na spędzenie sobotniego południa? Chcesz się zrelaksować, wzmocnić swoje ciało lub poprawić kondycję? Weź udział w bezpłatnych zajęciach pilatesu, które odbędą się już 11 maja w godzinach 12:30-13:30 na Grodzisku, tuż przy Baszcie Rycerskiej. Zajęcia poprowadzi doświadczona trenerka personalna - Dagna Rosner Kornafel.

W niedzielę bieg kobiet "Zawsze PierWsi" na Balatonie

12 maja br. na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" odbędzie się wyjątkowe, sportowe wydarzenie. Mowa o "Biegu Kobiet - Zawsze PierWsi", którego celem jest wspieranie, promowanie badań profilaktycznych wśród pań. Rocznie bierze w nim udział tysiące Polek, budując w ten sposób relacje społeczne z innymi kobietami, motywując się wzajemnie do zdrowej aktywności, jak i zadbanie o zdrową profilaktykę przeciwnowotworową.

20 lat Polski w UE: Pałac Dietrichsteinów

Pałac Dietrichsteinów to jedna z najstarszych klasycystycznych budowli w Polsce. Perełka ziemi wodzisławskiej. Ten zabytek odzyskał swój dawny blask wskutek pozyskanych środków zewnętrznych. Między innymi dzięki 13,53 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej dziś z dumą możemy się chwalić się tym zmodernizowanym obiektem. Zapoznaj się z jedną z kilkuset inwestycji, która powstała w mieście dzięki środkom z UE.

Dofinansowanie do pomp ciepła. Nabór do dziś

Do 8 maja potrwa nabór dla mieszkańców Subregionu Zachodniego do projektu grantowego wspierającego rozwój odnawialnych źródeł energii w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych. Sprawdź szczegóły poniżej.