Aktualności

Weź udział w Powiatowym Festiwalu Kultury

25 maja na wodzisławskim Rynku, w godz 10:00-20:00, odbędzie się kolejna, VI już edycja Powiatowego Festiwalu Kultury. To barwne widowisko z udziałem wszystkich miast i gmin naszego powiatu.

Do 26 maja głosowanie na sportowca i trenera 2023 r.

Wybierz najlepszego sportowca i trenera roku 2023. W Wodzisławiu Śląskim po raz trzeci zostanie przyznana ta nagroda, a o tym, do kogo powędruje, zdecydują internauci w głosowaniu online, które potrwa do 26 maja br.

W sobotę wyjątkowy koncert w kościele pw. WNMP

Już 25 maja o godzinie 19:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się koncert Muzyki Sakralnej, który będzie uwieńczeniem tegorocznej MASKI, czyli wydarzenia, który prezentuje talenty przedszkolaków i uczniów miejskich placówek oświatowych. W koncercie wezmą udział m.in. gospodarze tej muzycznej uczty, czyli Młodzieżowy Chór Miejski "Canticum Novum" oraz Młodzieżowa Orkiestra Camerata Nova. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Szukasz pracy? Mamy dla Ciebie ofertę

Interesuje Cię praca w samorządzie? Chciałbyś pracować w wodzisławskim magistracie? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, na któreś z tych pytań, to mamy dobrą wiadomość. Trwa nabór na stanowisko podinspektora w Wydziale Podatków w Referacie Wymiaru Podatków. Zainteresowani tą ofertą pracy powinni złożyć swoje dokumenty aplikacyjne do 3 czerwca w Biurze Obsługi Klienta. Z jakimi obowiązkami będzie musiał zmierzyć się pracownik na tym stanowisku, jakie wymagania trzeba spełnić, aby pracować w tym Wydziale?

Wodzisławska Noc Świętojańska zachwyci po raz siódmy

To już tradycja, bo po raz siódmy spotkamy się podczas jednego z najpopularniejszych wydarzeń w mieście. Mowa o Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej, która 21 czerwca w godzinach 17:00-22:00 zagości w Parku Zamkowym. I w tym roku nie zabraknie atrakcji, które umożliwią mieszkańcom spędzenie tego wieczoru w wyjątkowy sposób.

Rodzinny Festyn "Na sportowo" już 15 czerwca

Majówką rozpoczęliśmy sezon imprez plenerowych, a to oznacza również start cyklu wydarzeń "Dziewięć dzielnic, jedno miasto", z którym powracamy tego lata. Pierwsza z dziewięciu zaplanowanych imprez odbędzie się w sobotę, 15 czerwca br. w dzielnicy Jedłownik Szyb. Rodzinny Festyn "Na sportowo" będzie doskonałą okazją nie tylko do aktywnego spędzenia czasu, ale także integracji w przyjaznej atmosferze.

Trwa remont ulic przy KWK 1 Maja

Trwa przebudowa ulic przy KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim w kierunku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, firm i przychodni weterynaryjnej oraz realizacja innych udogodnień, które pozwolą użytkownikom tej drogi na bezproblemową i bezpieczną podróż samochodem, pieszo, czy innymi środkami transportu.