Edukacja

Barbórka w SP2

4 grudnia 2018 r. w ramach kolejnego dnia obchodów szkolnych Dni Regionalnych cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 spotkała się w szkolnej świetlicy, aby podziwiać przedstawienie kółka teatralnego, prezentującego scenki i gawędy z ogromnego skarbca śląskich tradycji i obyczajów.

Wycieczka PP9 do sztolni w Dniu Górnika

4 grudnia 2018 r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 9 z grupy „Muchomorków” i „Stokrotek” pojechały do sztolni ćwiczebnej, która znajduje się w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego.

PP6 w pirackim stylu

28 listopada 2018 r. w Publicznym Przedszkolu nr 6 w Wodzisławiu Śl. w grupie 3 - latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w pirackim stylu.

Zajęcia otwarte w SP1

27 listopada w kl. III Szkoły Podstawowej nr 1 odbyły się zajęcia otwarte prowadzone zgodnie z metodą TRP (Twórczego Rozwiązywania Problemów).

Bajtel Szychta w SP2

Czym jest kultura śląska? Kim jest hajer? Jak powstaje węgiel? Jak pod ziemią wytyczano strony świata? Tego wszystkiego mogli się dowiedzieć uczniowie klas 4b, 5a i 5b Szkoły Podstawowej nr 2 na zajęciach edukacyjnych w Sztolni Królowa Luiza.

Barbórka w PP4

Dnia 3 grudnia w Publicznym Przedszkolu nr 4 odbyła się uroczystość z okazji: „Dnia Górnika”.