UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Edukacja

ZSP3 z wizytą w OPP

30.01.2020r. klasa I z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 pojechała do Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wodzisławiu Śl.

Bal Przebierańców w PP16

Karnawał to czas wypełniony muzyką i zabawą. Nieodłącznym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków jest dniem magicznym, często wyczekiwanym przez wiele tygodni.

V Wodzisławska Liga Szachowa Szkół Podstawowych

29 stycznia 2020 r. odbyła się pierwsza runda rozgrywek V Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych, w której wzięło udział 56 uczniów reprezentujących 10 szkół podstawowych naszego miasta. Gospodarzem turnieju była SP 1 przy ul. Wałowej, a zawody przeprowadził klub szachowy UKS Baszta. Patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta – Mieczysław Kieca.

Wizyta przedszkolaków z PP 18 i 19 w SP 28

29 stycznia dzieci z PP 18 i 19 odwiedziły Szkołę Podstawowa nr 28 w Wodzisławiu Śląskim. Była to już druga przygoda, by przedszkolaki mogły poznać szkołę. W grudniu ugoszczono kolegów z Przedszkola nr 15 i16.

Sukcesy Biathlonistów z SP 10 w Pucharze Polski

Uczniowie klas biathlonowych Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Wodzisławiu Śląskim, całe ferie zimowe ciężko trenowali na obozie sportowym w Kościelisku pod okiem swojej trenerki, pani Edyty Zając. Ich celem było jak najlepsze przygotowanie się do ogólnopolskich zawodów w biathlonie, które odbyły się 25 i 26 stycznia br.