UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Edukacja

Wodzisławski Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty!

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Kornela Makuszyńskiego ponownie gościła najlepszych recytatorów z wodzisławskich szkół. Trzydniowy maraton rozpoczął się 2 marca, kiedy to ci najmłodsi z klas I – III stanęli do rywalizacji, deklamując wiersze o przyrodzie. Następnego dnia uczniowie klas IV-VI pokazali swoje umiejętności, a 4 marca wystąpili ci najstarsi i najbardziej doświadczeni, młodzież z klas VII – VIII.

Mistrz segregacji - konkurs w SP10

2 marca br. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka pod hasłem „Nasze zadanie - to nauczenie siebie i innych, czym jest segregowanie”, odbył się szkolny konkurs „Mistrz segregacji”. Konkurs, przygotowany przez panią Zuzannę Konsek, na pozór prosty, wcale nie należał do najłatwiejszych. Zwyciężyły uczennice klas siódmych: Natalia Przybysz, Oliwia Beńko oraz Patrycja Szeremeta.

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody w PP18

W dniu 03.03.2020r. obchodzony jest Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Z tej okazji w grupie Jeżyków z Publicznego Przedszkola nr 18 zostały zorganizowane specjalne zajęcia. W pierwszej fazie każda osoba dobrana została do swojej drużyny poprzez wylosowanie emblematów: zebry, lwa lub papugi ara. Zostali wybrani kapitanowie drużyn. Ich rolą było wyznaczanie zadań poszczególnym członkom.

Projekt „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” w ZSP6

Od 1 Września 2019 roku realizowany jest projekt w ramach Programu Power „ Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” . W ramach projektu Szkoła Podstawowa nr 15 im. Kornela Makuszyńskiego podjęła współpracę ze szkołą włoską Scuola Secondaria Di Primo Grado “CAMILLO TARELLO”. Szkoła ta mieści się w miejscowości Lonato del Garda, niedaleko jeziora Garda.

Dzień dinozaura w PP6

Wszystkie dzieci lubią dinozaury, więc grupa „Motylków” z Publicznego Przedszkola nr 6 zmieniła salę przedszkolną na cały tydzień (24- 28.02.2020) w wielką zagrodę dla dinozaurów.

Rekrutacja do szkół i przedszkoli

Od 16 marca można składać wnioski o przyjęcie do wodzisławskich szkół podstawowych. Natomiast do publicznych przedszkoli wnioski można składać od 2 marca.

Erasmus + w SP 15

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Kornela Makuszyńskiego od września 2019 roku realizuje projekt Erasmus +. Placówka współpracuje z Włochami, Słowenią, Hiszpanią oraz Grecją.