Edukacja

Tydzień Profilaktyki w SP2

W Szkole Podstawowej nr 2 dobiegł końca organizowany w dniach 20-24 maja Tydzień Profilaktyki. Tegoroczne działania dotyczyły działań związanych z fonoholizmem, czyli uzależnieniem od telofonów.

Uczniowie SP 16 zwiedzają Wiedeń

23 i 24 maja klasy VIII a i VIII b z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie uczestniczyły w dwudniowej, pełnej wrażeń wycieczce do Wiednia.

PP19 w Pol-Eko-Aparatura

21 maja w ramach tygodnia rodziny, grupa Tygrysków z Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi odwiedziła pobliską firmę POL-EKO Aparatura. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą kilku rodziców dzieci uczęszczających do grupy. Do POL-EKO- Aparatura przedszkolaki udały się na zaproszenie pani Doroty Lech-Skoczylas, mamy Emilki. Po firmie grupę oprowadzała pani Magdalena Figura- Łyżwa, za co serdecznie dziękujemy.

Dyżury wakacyjne w miejskich przedszkolach

Na wnioski dyrektorów publicznych przedszkoli i rad rodziców prezydent Mieczysław Kieca ustalił terminy przerw w pracy przedszkoli w okresie wakacji. Opiekę nad dziećmi z innych placówek przejmą dyżurujące jednostki.

Mistrzowie recyklingu w ZSP4

„Segregując odpady chronisz środowisko”. To hasło od ośmiu lat towarzyszy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 wszystkim, którzy zbierają makulaturę, nakrętki plastikowe i puszki aluminiowe.

O zawodach rodziców w PP19

W grupie dzieci 5 – 6 letnich „Drużyny Krzysia” z Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi wielkie zamieszanie. W ramach współpracy z rodzicami, zajęć z twórczego rozwiązywania problemów oraz doradztwa zawodowego, w ostatnim miesiącu dzieci po raz kolejny miały możliwość poszerzenia wiedzy na temat różnorodności zawodów wykonywanych przez ludzi współcześnie – mniej i bardziej znanych.

Lekarz i pielęgniarka w PP15

W ramach omawianej tematyki "Zawody naszych rodziców" gośćmi w Przedszkolu Publicznym nr 15 byli mama i tato Józka i Antka- lekarz i pielęgniarka.