Edukacja

Ciekawe zajęcia w placówkach oświatowych

Podopieczni wodzisławskich placówek uczęszczają na wiele ciekawych zajęć, zgodnie z przyjętą, miejską strategią rozwoju oświaty. W szkołach i przedszkolach prowadzona jest m.in. nauka kreatywności. Młodzi wodzisławianie rozwijają też swoje umiejętności np. w Wodzisławskim Oświatowym Centrum Nauki i Techniki. Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o kreowanie wartościowej oferty edukacyjnej.

Znikające śmieci w SP 5

8 maja uczniowie klasy II d Szkoły Podstawowej nr 5 wybrali się do szkolnego ogródka w celu przeprowadzenia drugiej części swojego eksperymentu. Przez pół roku czekali na ten moment. Przypomnijmy, że w listopadzie dzieci zakopały w szkolnym ogródku śmieci, by dowiedzieć się jak będą one wyglądały po zimie.

Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie

Jesteście studentami lub doktorantami? Pasjonujecie się sportem? A może macie artystyczne dusze? Sprawdźcie możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju. Polska i zagraniczna oferta stypendiów jest ogromna, a programy realizowane przez różnego typu instytucje, skierowane są do bardzo zróżnicowanych grup odbiorców.

Kodowanie z Ozobotem w SP 5

Programowanie, inaczej kodowanie jest jedną z niezbędnych umiejętności w świecie. Pozwala dziecku tworzyć rozwiązania problemów, przed którymi staje, uczy cierpliwości oraz rozwija wyobraźnię. Klasa Ic Szkoły Podstawowej nr 5 na zajęciach z cyklu „Woda źródłem życia” ćwiczyła orientację przestrzenną, rozbudzała swoje zainteresowania z kodowania, doskonaliła myślenie logiczne i abstrakcyjne, integrowała się jako zespół.

Wykład prof. Wiesława Grebskiego

W najbliższą niedzielę, tj. 12 maja w filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej odbędzie się wykład profesora Wiesława Grebskiego, który przez 34 lata był pracownikiem naukowo-dydaktycznym w USA w Pennsylvania State University w Hazleton.