Edukacja

Jubileusz 50-lecia działalności ZS1

14 września odbyły się uroczyste obchody 50-lecia Zespołu Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Jubileusz był okazją do podsumowania dotychczasowej działalności oraz do zaprezentowania bogatej historii szkoły.

30 urodziny Publicznego Przedszkola nr 16

10.10.2019r. to szczególna data dla Publicznego Przedszkola nr 16. W tym dniu placówka rozpoczęła obchody jubileuszu 30-lecia. Świętowanie rozpoczął spektakl pt. „Zaczarowane źródło” w wykonaniu aktorów z teatru „Bajkowe Skarbki Śląska”.

Zwycięstwo SP10 w sztafetach biegowych

9 października br. na Balatonie odbyły się sztafety biegowe uczniów szkół podstawowych na etapie rejonowym. Dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka zajęły, świetne, drugie miejsce w kategorii klas 4-6!

Fabryka tęczy w ZSP 7

8 października klasy pierwsze i drugie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 wzięły udział w warsztatach „Słodka tajemnica żywienia”. Celem zajęć było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Kreatywne Święto Drzewa w SP10

10 października br. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka niezwykle kreatywnie obchodziła Święto Drzewa. Klasy 5 i 6 brały udział w akcji plastycznej na Osiedlu XXX-lecia, zaś klasy 7 i 8 uczestniczyły w międzyprzedmiotowym konkursie dotyczącym drzew. Święto Drzewa przygotowały panie Zuzanna Konsek i Aneta Żok-Tomala.

Edukacja, integracja, przygoda W ZSP7

3 października klasy VIa i VId Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 odwiedziły ośrodek H2O w Kiczycach. Uczniowie wzięli udział w programie ,,Cztery żywioły, czyli jedność w różnorodności".

Dożynki w PP18

Kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych związanych z dożynkami, ma na celu wprowadzenie dzieci w świat wartości, pogłębienie wiedzy o historii śląskiej ziemi oraz budzenie szacunku do pracy rolnika, młynarza i piekarza.