Edukacja

Ruszyła rejestracja na wodzisławską konferencję edukacyjną

Konferencja WNET - Zacznijmy od edukacji! odbędzie się 1-2 marca 2024 w Wodzisławiu Śląskim. Tematem konferencji jest "Edukacja jako przestrzeń zmian". Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęli między innymi: Ewa Radanowicz, Oktawia Gorzeńska, prof. dr hab. Roman Leppert, dr Tomasz Szwed, Przemysław Staroń i Marta Młyńska. Dziś ruszyła rejestracja na to wydarzenie.

Wyniki XIV Powiatowego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek

25 stycznia w Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śl. odbył się finał XIV Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Ogółem nagrodzono i wyróżniono 23 uczestników. 70 uczestników startowało w trzech kategoriach wiekowych: klasy I - III, IV – VI oraz VII - VIII szkoły podstawowej. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zdolności muzycznych i wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży, zachęcanie do wspólnego śpiewania oraz poszukiwanie talentów muzycznych.

Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

Już w najbliższy poniedziałek w województwie śląskim rozpoczną się tegoroczne ferie zimowe. Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Wodzisławiu Śląskim spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10, aby przedstawić dzieciom szeroko rozumiane zasady bezpieczeństwa.

Wodzisław Śląski stanie się edukacyjną stolicą Polski

Konferencja WNET - Zacznijmy od edukacji! odbędzie się 1-2 marca 2024 w Wodzisławiu Śląskim. Tematem konferencji jest "Edukacja jako przestrzeń zmian". Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęli między innymi: Ewa Radanowicz, Oktawia Gorzeńska, prof. dr hab. Roman Leppert, dr Tomasz Szwed, Przemysław Staroń i Marta Młyńska.

ZSP nr 2 otrzymał certyfikat jakości systemu EPR

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wodzisławiu Śląskim odebrał certyfikat jakości systemu "Edukacja przez ruch". Wodzisławska placówka oświatowa jest jedną z nielicznych szkół w kraju, która pracuje tym systemem.

Certyfikat jakości systemu EPR dla ZSP2

22 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu jakości systemu Edukacja Przez Ruch. ZSP nr 2 jest jedną z nielicznych w kraju placówek oświatowych, która pracuje od lat systemem Edukacja przez ruch, a także zajmuje się jego upowszechnianiem wśród nauczycieli wodzisławskich szkół i przedszkoli.

Program e-learningowy dający wsparcie rodzicom i opiekunom

Miasto Wodzisław Śląski dołączyło do innowacyjnego programu e-learningowego, który ma być wsparciem dla rodziców, opiekunów, czy kadry nauczycielskiej. Platforma EduLyke oferuje kompleksowy program szkoleń online, skierowany do różnych grup społecznych. Sprawdź, w jaki sposób możesz bezpłatnie skorzystać z warsztatów online.

XIV Powiatowy Konkurs Polskich Kolęd i Pastorałek w SP28

Jakże cudownie było w piątek 19 stycznia w Szkole Podstawowej nr 28. Szkolny amfiteatr zadźwięczał kolędą i radosnym biciem serc. Niesamowici artyści z całego powiatu wodzisławskiego pod czujnym okiem swoich opiekunów w przepiękny sposób zaprezentowali nowe aranżacje polskich kolęd i pastorałek.