Edukacja

Wodzisławskie Chotomalia z udziałem uczniów z ZSP 3

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego aktywnie włączyli się do udziału w projekcie zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śląskim, którego celem było upamiętnienie 90 rocznicy urodzin Wandy Chotomskiej.

Słowa jesienią malowane w SP3

Każda pora roku i jej dary mogą inspirować do wprowadzenia czegoś nowego na lekcję, jednak jesienią po prostu -inspiracje leżą pod nogami!

Pasowanie przedszkolaków w PP4

14.10. 2019 w Święto Edukacji Narodowej, dzieci z grupy "Biedronek", "Lisków" oraz "Skrzatów" oficjalnie zostały przyjęte do grona dzielnych, zaradnych i uśmiechniętych przedszkolaków Publicznego Przedszkola nr 4.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto dla wszystkich osób związanych z oświatą: nauczycieli, dyrektorów, pracowników administracji i obsługi oraz samych uczniów. Z tej okazji 15 października odbyły się w Zespole Szkół nr 1 miejskie obchody święta, podczas którego prezydent Mieczysław Kieca wręczył wyróżnionym nauczycielom nagrody i złożył gratulacje.

Obchody 50-lecia Zespołu Szkół nr 1

Rok 2019 jest szczególny dla społeczności Zespołu Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. W sobotę 12 października minęło dokładnie 50 lat od uroczystego otwarcia nowego budynku szkoły. W związku z tym wspaniałym jubileuszem rok szkolny 2019/2020 obfituje w szereg imprez, spotkań i projektów łączących pokolenia oraz integrujących uczniów, nauczycieli, rodziców i środowisko lokalne.

Dzień Postaci z Książek w SP2

10 października był kolejnym i zarazem ostatnim dniem obchodów Święta Szkolnej Biblioteki w Szkole Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śl. Był to "Dzień Postaci z Książek".

ZSP3 na spektaklu "Smok!"

W październiku uczniowie klas 6a i 6b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 pojechali na wycieczkę do Krakowa. Głównym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie na spektakl pod tytułem "SMOK!".