Edukacja

Pięciokrotny laureat z ZSP 1

FILIP TOLARZ - ósmoklasista z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim został pięciokrotnym laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkoły podstawowej.

Poetycko w SP15

5 marca w Szkole Podstawowej nr 15 im. Kornela Makuszyńskiego odbyła się XXXI edycja Wodzisławskiego Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3 pod hasłem "Mój przyjaciel", a 6 marca - XXII Wodzisławski Konkurs Recytatorski dla klas 4-6 i VI Wodzisławski Konkurs Recytatorski dla klas 7-8.

Inspirujące spotkanie edukacyjne WNET za nami

1 i 2 marca br. Wodzisław Śląski stał się centrum dyskusji i inspiracji dla ponad 200 uczestników podczas największego wydarzenia edukacyjnego w regionie. Mowa o "Konferencji WNET - Zacznijmy od Edukacji!", którą miasto zorganizowało we współpracy ze Stowarzyszeniem "Razem na Szybiku". O wyzwaniach współczesnej edukacji, sztuce słuchania i wrażliwości na problemy uczniów, nauce przez zabawę i nie tylko, rozmawiano podczas dwudniowego wydarzenia.

Największe wydarzenie edukacyjne w regionie już jutro

Konferencja WNET - Zacznijmy od edukacji! zgromadzi w piątek i sobotę tj. 1 i 2 marca br. w Wodzisławiu Śląskim ponad 200 uczestników. To największe wydarzenie edukacyjne w regionie podejmujące temat zmian w edukacji. Organizatorem konferencji jest miasto Wodzisław Śląski, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem na Szybiku".