Edukacja

XII edycja Powiatowego Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego "Ekonomat"

Konkurs odbył się 30 maja Zespole Szkół nr 1. Uczestnicy wykazali się wiedzą w zakresie działań na zbiorze liczb wymiernych, zastosowaniem obliczeń procentowych w życiu codziennym, umiejętnością wypełniania obowiązujących druków bankowych oraz znajomością podstawowych pojęć ekonomicznych.

Goście z Krasnego Pola w ZSP1

30 maja 2019 r. w ramach projektu „Europa po obu stronach granicy" Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Wodzisławiu Śląskim gościł przyjaciół, czyli uczniów i nauczycieli z Krasnego Pola koło Ostrawy w Czechach.

Bzik Matematyczny w ZSP5

W dniu 31.05.2019 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 już po raz dwunasty odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla kl. IV „ Bzik matematyczny”. Do konkursu zgłosiło się 23 uczestników z całego powiatu wodzisławskiego.

Uczniowie SP 5 przyjaciółmi Zippiego

Przyjaciele Zippiego to program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Jest to międzynarodowy program, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci.

Wyjątkowy gość w ZS1

28 maja Zespoł Szkół nr 1 odwiedził prezydent miasta Mieczysław Kieca. Wizyta ta miała związek z realizacją programu "Uczeń w urzędzie".