Edukacja

SP1 w wyjątkowym projekcie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej

Klasa III a gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 1 wzięła udział w wyjątkowym projekcie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Jako jedna z trzech szkół z województwa śląskiego i opolskiego uczestniczyła w "Akademii Dialogu i Tolerancji", której partnerem był Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Przedświąteczny czas w PP3

11 grudnia czekała na dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 nie lada atrakcja, bowiem na holu przedszkola zorganizowano „Świąteczny wypiek ciastek”.

SP 5 w sztolni

10 grudnia uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej nr 5 zwiedzili sztolnię ćwiczebną, która mieści się w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim.

Zapach świąt w SP 16

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim widać i czuć, że święta się zbliżają... Pojawiają się klasowe choinki i świąteczne dekoracje szkoły, gdzieniegdzie w klasach słychać śpiew kolęd i pastorałek. Po szkole roznoszą się też zapachy świąteczne, szczególnie w okolicach kuchni...

Spotkanie „Sieciaków” i „Dzieci z dworca Zoo” z uczniami z SP10

11 grudnia uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 10 uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. W tym dniu wszystkie klasy starsze udały się do Wodzisławskiego Centrum Kultury, gdzie aktorzy Teatru Profilaktycznego „Alert” z Wrocławia przedstawili sztuki teatralne pod tytułem: „Dzieci w sieci” oraz „My, dzieci z dworca ZOO”.

Kolejna edycja Euroweeku dla uczniów SP10

Ostatni tydzień listopada uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 10 wraz z nauczycielami spędzili bardzo intensywnie. Większość z nich już po raz drugi pojechała na Ziemię Kłodzką, aby wziąć udział w pięciodniowym Euroweeku - obozie szkoleniowo-językowym.