Edukacja

Bezpieczeństwo ponad wszystko w PP6

28 listopada przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 6 spotkały się z mł. asp. Piotrem Radzikiem- policjantem pracującym w III Komisariacie Policji w Gliwicach. Pan Piotr jest tatą Dominiki z gr. Muchomorków. Przyjechał do przedszkola, by nauczyć dzieci prawidłowych zachowań w domu i poza nim. Pan Piotr przyjechał do przedszkolaków ze Sznupkiem- maskotką śląskiej Policji.

„Zdrowie na talerzu” w ZSP4

Propagowanie zdrowego żywienia i wzbogacanie wiedzy o tradycyjnych owocach, towarzyszyły przez kolejne trzy miesiące dniom, których bohaterami była Śliwka, Dynia i Jabłko. W klasach I-III Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 było smacznie, zdrowo i kolorowo.

Dzień Pluszowego Misia w PP6

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. 25 listopada grupa starszaków z Publicznego Przedszkola nr 6 obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe. A każdy był piękny i wyjątkowy!

Dzień Życzliwości w ZSP7

„Światowy Dzień Życzliwości” stwarza szczególną okazję do rozwijania postaw społeczno – moralnych i integrowania społeczności szkolnej. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół żyje się lepiej.

Dzień Pluszowego Misia w PP16

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Publiczne Przedszkole nr 16 również świętowało ten wyjątkowy dzień.