Edukacja

Wspomnienia z ferii zimowych w SP4

Zimowisko w ZSP4 było pełne atrakcji, dzieci bawiły się bardzo dobrze. Na zajęciach profilaktycznych w ciekawy sposób uczniowie pogłębiali swoją wiedzę o zdrowiu, uzależnieniach, zagrożeniach dnia codziennego.

Sukces ZSP nr 2 w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności

XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności dobiegła końca. To były intensywne trzy dni pełne wrażeń, emocji, niespodzianek i wyzwań. Z radością informujemy, że Latające Bobery zwyciężyły w wyzwaniu bliźniaczym w swojej kategorii wiekowej i wracają z medalem. Drużyna ta zajęła też I miejsce w grze terenowej.

Nauka programowania z Ozobotem w SP5

Ozobot jest małym, inteligentnym, zwinnym i prostym robotem, który pomaga dzieciom stawiać pierwsze kroki w nauce programowania. Jest zdobywcą tytułu Zabawki Roku 2016 w Polsce, a także zdobywcą głównych nagród w kategorii Best Robot na międzynarodowych targach w USA.

Wszystkie Kolory Świata w ZSP4

„Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”... To motto po raz kolejny towarzyszyło ZSP4 podczas udziału w V edycji światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF.

Ferie w zawadzkiej szkole

W drugim tygodniu ferii w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 odbywały się zajęcia w ramach projektu profilaktycznego.

Ferie zimowe w PP19

W czasie ferii nie ma czasu na nudę. Doskonale wiedzą o tym dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci miały okazję nie tylko na beztroską zabawę, ale również brały udział w przygotowanych przez nauczycieli projektach edukacyjnych.

Uczniowie SP 10 i „Wojny domowe”

26 lutego w Wodzisławskim Centrum Kultury teatr „Szydełko” wystawił niezwykle interesującą sztukę „Wojny domowe”. której aktorami byli między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10.