Edukacja

Sukces PP4

W tym roku szkolnym, wychowankowie Publicznego Przedszkola nr 4 w Wodzisławiu Śląskim, jak co roku prężnie przygotowywali się do udziału w Festiwalu Kultury Przedszkolnej.

ZSP4 na warsztatach edukacyjnych w Pszczynie

6 czerwca uczniowie klasy pierwszej i drugiej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 wyjechali na wycieczkę do Pszczyny. Warto było poczekać na autokar, który nie od razu odnalazł miejsce wyjazdu. Podróż odbyła się autokarem mistrzowskiej drużyny siatkarskiej „Jastrzębski Węgiel”.

Dzień Sportu w ZS1

31 maja boiska Zespołu Szkół nr 1 wypełniły się uczniami ze szkół SP8 i SP9. Na boisku przygotowano dla uczniów konkurencje sportowe w formie zabaw.

Szkolna Gala Laureatów w SP 1

Zbliżający się koniec roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 wiąże się z tradycyjną już Szkolną Galą Laureatów. Każdego roku o tej porze zostają uhonorowani uczniowie, którzy wyróżniają się osiągnięciami w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Występy szkolnych aktorów z SP2

5 i 6 czerwca 2019 r. kółko teatralne ze Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedziło zaprzyjaźnione instytucje. W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej nasi aktorzy zaprezentowali dla zgromadzonych tam młodych gości, którzy właśnie zostali przez pana prezydenta Mieczysława Kiecę pasowani na czytelników, swój najnowszy spektakl pt. "W krainie Smerfów".