Edukacja

SP 15 z wizytą we Włoszech

W ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Wodzisławiu Śl. w dniach 8 – 14 kwietnia 2024 roku udali się na tygodniowy wyjazd typu job shadowing do szkoły partnerskiej we Włoszech, do miejscowości Lonato del Garda.

Powiatowy Konkurs "Bzik matematyczny"

10 kwietnia 2024 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Wodzisławiu Śląskim, odbył się powiatowy konkurs matematyczny dla klas IV – „Bzik matematyczny”.

Centrum Nauki i Techniki finalistą nagrody Przewroty

Z okazji 550. urodzin Mikołaja Kopernika, przypadających w 2023 roku, Centrum Nauki Kopernik postanowiło wyróżnić osoby i zespoły, których nowatorskie idee i konsekwentna działalność wnoszą nową jakość do edukacji. Ustanowiono nagrodę Przewroty. Spośród 366 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski kapituła wewnętrzna za nowatorskie inicjatywy edukacyjne wyłoniła 10 finalistów. Wśród nich znalazło się wodzisławskie Oświatowe Centrum Nauki i Techniki.

Miejski Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

11. 04.2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 (PP nr 13) w Wodzisławiu Śląskim odbył się po raz trzeci Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla 6 latków z wodzisławskich przedszkoli.

Oddechowe ABC w ZSP7

W ramach II Ogólnopolskiego "Tygodnia Uważności" organizowanego przez Uważność w edukacji z Wrocławia wzięło udział 650 szkół i przedszkoli - 74 206 dzieci. W gronie tym znalazła się wodzisławska szkoła - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7.

Lekcja pierwszej pomocy w PP16

22 marca 2024r. do Publicznego Przedszkola nr 16 przyszli z wizytą byli wychowankowie placówki – Borys i Maks, którzy chcieli przedstawić przedszkolakom swoją pasję, jaką jest wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy.