Edukacja

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w PP16

Bajki i baśnie towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią, ale też przekazują nam ważne prawdy życiowe. Mają duży wpływ nie tylko na wyobraźnię dziecka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, chęć pokonywania własnych słabości, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie własnej wartości. Jednym słowem – wzbogacają osobowość i charakter.

Dzień Postaci w Bajek W PP 6

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ jest to dzień urodzin Walta Diney'a - twórcę bajek.

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek w SP5

Klasa IIc Szkoły Podstawowej nr 5 zgłosiła się do innowacji pedagogicznej „Lekturki spod chmurki”, która podzielona jest na trzy moduły. Cele innowacji to: rozbudzanie ciekawości literackiej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem, integracja zespołu klasowego oraz zachęcanie rodziców do czytania dzieciom.

W SP16 uczą się dziennikarstwa radiowego

4 listopada uczniowie klasy VII b Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim mieli przyjemność skonfrontować swoje wyobrażenia o dziennikarstwie z rzeczywistością.

Urodziny Kubusia Puchatka w PP4

„Dziś Kubusiu święto Twoje, więc życzenia śle przedszkole!” Słowami rymowanki Publiczne Przedszkole nr 4 rozpoczęło corocznie obchodzone Urodziny Kubusia Puchatka.

Literackie Potyczki Biblioteczne w ZSP3

Uczniowie klas starszych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 wzięli udział w szkolnym konkursie bibliotecznym, który był podsumowaniem miesiąca bibliotek szkolnych, obchodzonego jak co roku w placówce.