Edukacja

Gady w ZSP nr 2

6.03. 2019 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 odwiedził niezwykły gość, znany herpetolog oraz wielki miłośnik przyrody i hodowca zwierząt Andrzej Pająk.

Psycholodzy we wszystkich wodzisławskich szkołach

Wsparcie psychologiczne w trudnych chwilach może być nieocenione, dlatego takim dodatkowym wsparciem chcemy otoczyć wodzisławskie dzieci i ich rodziny - mówi prezydent Mieczysław Kieca, który w założeniach do organizacji roku szkolnego 2019/2020 przyjął zwiększenie w wodzisławskich szkołach etatów wsparcia z przeznaczeniem na pomoc psychologiczną.

Owocowy dzień z „Żółtym Talerzem” w ZSP4

To kolejny zdrowy, owocowy dzień w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4. Realizowanie celów strategicznych programu, to przede wszystkim zwiększenie liczby żywionych dzieci i poprawa jakości i intensywności żywienia.

„Deutsch hat Klasse” w ZS1

Klasa 7a z Zespołu Szkół nr 1 wraz z wychowawczynią wzięła udział w czwartej edycji projektu organizowanego przez Goethe Institut pt: „Deutsch hat Klasse”.

Kreatywne Krewetki na olimpiadzie kreatywności

Od 1 do 3 marca br. grupa uczniów z klasy VI oraz VII tworzących drużynę „Kreatywne Krewetki”, reprezentowała Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 na XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu.