Edukacja

Gala Wyjątkowych w ZSP3

We wtorek, 11 czerwca 2024 r., w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 zorganizowano coroczną Galę Wyjątkowych, która była świętem całej społeczności. W uroczystej oprawie w sali konferencyjnej wodzisławskiego dworca PKP doceniono utalentowanych uczniów oraz rodziców zasłużonych dla szkoły.

Jubileusz 60-lecia PP3

18 czerwca 2024 r. w murach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej odbyła się Uroczystość 60-lecia Publicznego Przedszkola nr 3. Zaproszeni goście mieli przyjemność zobaczyć wystawiony przez wszystkich przedszkolaków spektakl muzyczno-teatralny pt. „Brzydkie kaczątko”.

Program e-learningowy dający wsparcie rodzicom i opiekunom

Miasto Wodzisław Śląski jest częścią innowacyjnego programu e-learningowego, który ma być wsparciem dla rodziców, opiekunów, czy kadry nauczycielskiej. Platforma EduLyke oferuje kompleksowy program szkoleń online, skierowany do różnych grup społecznych. Sprawdź, w jaki sposób możesz bezpłatnie skorzystać z warsztatów online.

Ruszyła rekrutacja na zajęcia w OPP nr 1

10 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja na zajęcia rozwijające zainteresowanie i uzdolnienia w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Plastyka, malarstwo, mechatronika, stolarstwo czy krawiectwo, to tylko niektóre warsztaty organizowane przez Ognisko.

Chorwaci w SP16

Ostatni tydzień maja to czas, kiedy w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śl gościła siedmioosobowa grupa (4 uczniów oraz 3 nauczycieli) z chorwackiej Bednji.

Uczniowie z Piętnastki w Humpolcu

W ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” delegacja uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Wodzisławiu Śl. w dniach 20-24.05.2024r. przebywała z wizytą szkole w Humpolcu w Republice Czeskiej.

Oświatowe Centrum Nauki i Techniki nagrodzone!

Oświatowe Centrum Nauki i Techniki w Wodzisławiu Śląskim zdobyło nagrodę Przewroty za nowatorskie inicjatywy edukacyjne! Konkurs zorganizowało Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W kategorii lokalnej zwyciężyło OCNiT, które działa przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim.