Edukacja

Magia świąt w SP 5

19 grudnia klasy Va i Vd odwiedziły Teatr Ziemi Rybnickiej, gdzie uczestniczyły w koncercie „Muzyka na Święta Bożego Narodzenia". Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z muzyką tworzoną z okazji świąt Bożego Narodzenia na całym świecie.

Rambit Historyczny z okazji 100 – lecia w SP 10

18 grudnia w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się Rambit Historyczny z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To kolejne wydarzenie w ramach „Dziesiątka” dla „Niepodległej”, które zostało zorganizowane przez pana Mirosława Gronia, nauczyciela historii oraz panią Wiolettę Kuśmierczyk, polonistkę i opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Szkolny Konkurs Recytatorski w SP 5

18 grudnia odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 Szkolny Konkurs Recytatorski z okazji zbliżających się świąt. Celem konkursu było popularyzowanie poezji bożonarodzeniowej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów publicznych, uczenie rywalizacji w życzliwej atmosferze oraz pokazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Jasełka w wykonaniu SP 16

18 grudnia 2018r. o godzinie 18.30 na sali teatralnej, klasa III z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim ugościła swoich rodziców i wprowadziła ich w piękny, świąteczny nastrój.