Edukacja

Uczniowie, pedagodzy i przyjaciele szkół nagrodzeni

Za nami tegoroczna Gala Laureatów - święto najbardziej utalentowanych i odnoszących sukcesy uczniów wodzisławskich szkół. Wydarzenie odbyło się we wtorek, 18 czerwca w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury.

PP6 zwiedza nowy dworzec PKP

19.06.2019 grupa "Biedronek" z Publicznego Przedszkola nr 6 wybrała się na wycieczkę, by zwiedzić wodzisławski dworzec PKP po rewitalizacji.

Gala Laureatów w WCK

Za nami święto utalentowanych uczniów, laureatów konkursów, dzieci i młodzieży z sukcesami rozwijających swoje talenty i pasje. Do nich, podczas kolejnej edycji Gali Laureatów, powędrowały wyróżnienia za osiągnięcia naukowe, sportowe i kulturalne.

Ostatni dzwonek i wakacje!

19 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego 2018/2019. To dzień, w którym dla niektórych kończy się etap wytężonej pracy.

Pożegnania nadszedł czas...w PP4

Dnia 12.06. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 odbyła się uroczystość „Pożegnania starszaków”. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi przedszkolakami ze wszystkich grup oraz rodzicami przyszłych uczniów.

Literacko w plenerze z SP3

Kiedy przez szkolne okna wpada do klas wakacyjne słońce, uczniowska uwaga kieruje się raczej ku temu, co na zewnątrz niż na tablicy. Stwarza to okazję do uatrakcyjnienia zajęć, pożytecznego i jednocześnie miłego spędzania czasu na dworze.

Spotkanie z pszczelarzem w SP 5

11 czerwca w klasie Ic Szkoły Podstawowej nr 5 odbyły się niecodzienne zajęcia edukacyjne „Poznajemy pszczoły”. Zajęcia prowadził wujek Szymona, pan Jerzy Milej, który w interesujący i ciekawy sposób opowiedział dzieciom o pszczelarstwie.