Edukacja

VI "Let's sing" ZSP4

10 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej dla Przedszkolaków "Let's sing". Organizatorami konkursu było Publiczne Przedszkole nr 4 z p. Mariolą Kozioł na czele, Szkoła Językowa "Pascal Connect" oraz Stowarzyszenie "Razem na Szybiku".

Powstanie kolejna zielona pracownia w mieście

Już niebawem w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Wodzisławiu Śląskim powstanie eko-pracownia. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął właśnie konkurs pn. "Zielona Pracownia '2024". Miejska placówka oświatowa otrzyma na ten cel dotację w wysokości 48 tys. zł.

II Festiwal Robotów

25 kwietnia 2024 r. w Zespole Szklono – Przedszkolnym nr 2 w Wodzisławiu Śląskim odbył się Miejski Konkurs Programowania „ FESTIWAL ROBOTÓW”, w którym uczniowie musieli wykazać się nie lada wiedzą z konstruowania i programowania robotów. - łącznie 34 zawodników w 2 kategoriach wiekowych.

Po raz ósmy zaimponowali kreatywnością

Po raz ósmy wodzisławscy uczniowie szkół podstawowych i grup przedszkolnych zachwycili swoimi talentami i zaimponowali pomysłowością. Za nami wielki VIII Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności, który odbył się w dniach 23-24 kwietnia br., a wczoraj miał swój wielki finał w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Trwa VIII Wodzisławski Festiwal Kreatywności

Wczoraj tj. 23 kwietnia w wodzisławskich szkołach podstawowych rozpoczął się VIII Wodzisławski Festiwal Kreatywności, który swój wielki finał będzie miał już dziś o godz. 17:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas dzień pełen wrażeń, tym razem w przedszkolach. Zapoznaj się z programem drugiego dnia festiwalu.