Edukacja

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Uczniowie pożegnali wakacje i powrócili do swoich klas, by rozpocząć nowy rok szkolny. Wszystkim dzieciom, młodzieży, a zwłaszcza ok. 480 wodzisławskim pierwszoklasistom życzymy licznych sukcesów oraz tego, by szkoła była dla nich nie tylko nauką, ale i wielką przygodą.

Szachy w wodzisławskich szkołach

W dniu 27.08.2019 r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Prezydentem Miasta, Uczniowskim Klubem Sportowym „Baszta” i Śląskim Związkiem Szachowym w sprawie realizacji szkolenia sportowego młodzieży uzdolnionej sportowo w Centrum Szkolenia Szachowego w Wodzisławiu Śląskim. Porozumienie określa zasady współpracy.

PP18 – w czasie wakacji dzieci się nie nudzą

Z początkiem drugiego tygodnia sierpnia dzieci z grupy dzieci 4,5 - letnich miały okazję spróbować zakodowanych zabaw z kolorowymi kubeczkami. Zabawa polegały na układaniu kubeczków według wyznaczonego kodu. Później przyszedł czas na konkurs, w którym liczyła się wysokość wieży. Ważna była współpraca w parach oraz pomysł na to jak wieża powinna wyglądać. Wszystkie dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem.

Zdrowe powietrze w placówkach oświatowych

W trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców w budżecie miasta zabezpieczone zostały środki na zakup oczyszczaczy powietrza, które docelowo trafić miały do wodzisławskich placówek oświatowych. Tak też się stało.

PP18 – wakacyjny dyżur

„W czasie wakacji dzieci się nie nudzą”. W pierwszych dniach sierpnia dzieci z grupy 4,5,6 latki korzystając z ładnej pogody uczestniczyły na terenie ogrodu przedszkolnego w zabawach ruchowych.

Wakacje w PP 5

„Pomimo wakacji do przedszkola chodzimy, ale się wcale nie nudzimy” – takie oto motto wyznają przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 5.