UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Edukacja

„Wakacyjne zadania bez nudy” w PP18

Czas wakacji w przedszkolu wcale nie musi być nudny! Dzieci z grupy I w Publicznym Przedszkolu nr 18 wzięły dzisiaj udział w zajęciach zrealizowanych w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Wakacyjne zadania bez nudy”, która ma pokazywać, że podstawy programowania wcale nie muszą być nieciekawe.

Uczniowie ZSP2 dziękują...

Uczniowie klas szóstych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w ramach wolontariatu przygotowywali podziękowania dla pracowników służby zdrowia za pomoc i poświęcenie w walce z koronawirusem.

"Jestem małym artystą"- projekt plastyczny w PP15

"Wszystkie dzieci rodzą się artystami. Sztuka polega na tym, by pozostać nimi do końca życia." Pablo Picasso. „Jestem małym artystą” to projekt, który został opracowany z myślą o atrakcyjnych i ciekawych zajęciach dodatkowych wzbogacających dziecięce doświadczenia, wiedzę i przeżycia plastyczne podopiecznych Publicznego Przedszkola nr 15.

Lekturki spod chmurki w SP 5

Klasa IIc Szkoły Podstawowej nr 5 w ramach innowacji pedagogicznej przystąpiła do trzeciej, ostatniej części ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III.

Najlepsi uczniowie nagrodzeni

Za nami spotkanie prezydenta miasta z laureatami i finalistami – najbardziej utalentowanymi i odnoszącymi znaczące sukcesy uczniami wodzisławskich szkół. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 22 czerwca na wodzisławskim dworcu kolejowym.

"Czytam sobie, czytam tobie”w PP15

Podstawowym założeniem projektu realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 15 było rozwijanie kontaktu dzieci z książką w taki sposób, by był on dla nich przygodą, która rozwija ich wyobraźnię i stanowi radość z dzieciństwa.