Edukacja

Spotkanie ze słuchaczkami UTW w PP16

Dnia 5 listopada w Przedszkolu nr 16, w grupie Biedronek i Słoneczek odbyło się bardzo miłe spotkanie ze Słuchaczkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach obchodów Dnia Seniora.

Dzień Postaci z Bajek w PP18

Grupa Pszczółek i Jeżyków wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek. 07 XI 2019r. Publiczne Przedszkole nr 18 zamieniło się w bajkową krainę.

Barwy jesieni w PP4

W Publicznym Przedszkolu nr 4 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczystość „LAS – JESIEŃ”. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, wraz z paniami, przebrały się w kolory jesiennych liści. Nie zabrakło również przebrań grzybów i samej Pani Jesieni.

Spakowana miłość w PP6

We wtorek- 05 listopada dzieci z gr. Motylków Publicznego Przedszkola nr 6 wybrały się na pieszą wycieczkę do Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego- najstarszego budynku województwa śląskiego. Stanowi on dobro kultury i dziedzictwa narodowego.

ZSP1 w przestworzach kosmosu…

5 listopada uczniowie z klas I-III Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim uczestniczyli w niezwykle fascynującej lekcji astronomii.

XII Miejski Konkurs Czytania ze Zrozumieniem w ZSP3

Jedną z najważniejszych umiejętności dzisiejszego świata pozostaje wciąż umiejętność czytania ze zrozumieniem. Pozwala ona na aktywny udział w życiu społecznym, sprzyja rozwijaniu gustu literackiego, co przyczynia się do wychowania estetycznego uczniów i poszerza ich zainteresowania.

SP 15 pamięta o bohaterach

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci". Słowa Wisławy Szymborskiej przyświecały wszystkim działaniom podjętym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 w ramach akcji MEN "Szkoła pamięta".

Młodzież z SP3 bohaterom

Jesteś wspaniały”, „Jesteśmy z Ciebie dumni”, „Dziękuję Ci, że broniłeś mojej ojczyzny” — takie ciepłe słowa znalazły się na kartkach dla powstańców warszawskich, które własnoręcznie wykonali uczniowie wodzisławskiej " Trójki".