Edukacja

Przedszkolaki z 18-stki poznają tajniki kodowania i programowania

Zajęcia z wykorzystaniem elementów programowania oraz kodowania w grupach dzieci 5-6 letnich w Publicznym Przedszkolu nr 18 pozwalają na lepsze nabycie przez dzieci umiejętności kreatywnego, świadomego i bezpiecznego wykorzystania technologii w realizacji własnych pomysłów i rozwiązywania problemów.

Startuje rekrutacja do przedszkoli

18 marca o godz. 8:00 ruszyła rekrutacja do wodzisławskich publicznych przedszkoli. Potrwa ona do 25 marca, do godz. 9:00. Nowy termin rekrutacji do szkół podstawowych zostanie dopiero ustalony. Będzie zależny od daty przyjęcia uchwały w sprawie ustalenia planu sieci szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Wodzisław Śląski oraz określenia ich granic obwodów od 1 września 2019 r.

PP19 Wie więcej o kosmosie!

Na przełomie lutego i marca grupa „Sówki” – dzieci 5-6-letnie z Publicznego Przedszkola nr 19 zgłębiały tajniki przestrzeni kosmicznej. Z wielkim zainteresowaniem zdobywały wiedzę na temat wszystkich planet naszego Układu Słonecznego, na temat polskiego astronoma Mikołaja Kopernika i jego odkrycia.

Pogodały i wygrały ZSP nr 2

14 marca uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 wzięły udział w XXV Powiatowym Konkursie pt. Śląskie Godki dla Uczniów Szkół Podstawowych w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach.

Przedszkolaki z PP1 w wizytą w szkole

W ostatnim tygodniu grupa starszaków z Przedszkola Publicznego nr 1 odwiedziła Szkołę Podstawową nr 1 w Wodzisławiu. Już niedługo większość z nich rozpocznie naukę w tej właśnie placówce.