Edukacja

Literacko w plenerze z SP3

Kiedy przez szkolne okna wpada do klas wakacyjne słońce, uczniowska uwaga kieruje się raczej ku temu, co na zewnątrz niż na tablicy. Stwarza to okazję do uatrakcyjnienia zajęć, pożytecznego i jednocześnie miłego spędzania czasu na dworze.

Spotkanie z pszczelarzem w SP 5

11 czerwca w klasie Ic Szkoły Podstawowej nr 5 odbyły się niecodzienne zajęcia edukacyjne „Poznajemy pszczoły”. Zajęcia prowadził wujek Szymona, pan Jerzy Milej, który w interesujący i ciekawy sposób opowiedział dzieciom o pszczelarstwie.

Sukces PP4

W tym roku szkolnym, wychowankowie Publicznego Przedszkola nr 4 w Wodzisławiu Śląskim, jak co roku prężnie przygotowywali się do udziału w Festiwalu Kultury Przedszkolnej.

ZSP4 na warsztatach edukacyjnych w Pszczynie

6 czerwca uczniowie klasy pierwszej i drugiej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 wyjechali na wycieczkę do Pszczyny. Warto było poczekać na autokar, który nie od razu odnalazł miejsce wyjazdu. Podróż odbyła się autokarem mistrzowskiej drużyny siatkarskiej „Jastrzębski Węgiel”.

Dzień Sportu w ZS1

31 maja boiska Zespołu Szkół nr 1 wypełniły się uczniami ze szkół SP8 i SP9. Na boisku przygotowano dla uczniów konkurencje sportowe w formie zabaw.

Szkolna Gala Laureatów w SP 1

Zbliżający się koniec roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 wiąże się z tradycyjną już Szkolną Galą Laureatów. Każdego roku o tej porze zostają uhonorowani uczniowie, którzy wyróżniają się osiągnięciami w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.