Edukacja

"Nieziemska misja" najlepszym widowiskiem jasełkowym

Kim jest człowiek? Do czego prowadzić może codzienna gonitwa? Dlaczego warto nie poddawać się konsumpcji? Między innymi na te pytania próbowali znaleźć odpowiedzi młodzi artyści występujący 9 stycznia na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury.

„Kim jesteś człowieku?!”

21 grudnia uczniowie Zespołu Szkół nr 1 zaprezentowali przedstawienie jasełkowe pt. „Kim jesteś człowieku?!”. Widowisko miało skłonić ku refleksji, jakim wartościom powinien hołdować współczesny człowiek oraz w czym tkwi istota ludzkiej egzystencji.

W świątecznym nastroju w ZSP4

Nie ma w kalendarzu świat bardziej rodzinnych niż grudniowe święta Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólnie śpiewane kolędy - to wszystko łączy i sprawia, że stajemy się lepsi i radośniejsi. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 również jest piękna tradycja, bo od kilku lat społeczność szkolna wspólnie spędza czas, by się zintegrować i celebrować razem ten przedświąteczny czas.

klasowe wigilijki SP 16

Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas zwłaszcza dla dzieci. 21 grudnia 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim dzieci tradycyjnie obchodziły ten dzień uroczyście i zgodnie z tradycją.