UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Edukacja

Dzień Kobiet w SP16

Międzynarodowy Dzień Kobiet od ponad wieku celebrowany w dniu 8 marca na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim.

Projekt historyczny w SP3

Wystawa, lekcje, projekcje filmów poświęcone Żołnierzom Niezłomnym- Danucie Siedzikównie ps. "Inka "i Witoldowi Pileckiemu to działania, które realizowali uczniowie wodzisławskiej "Trójki" w pierwszym tygodniu marca, w ramach akcji „Szkoła Pamięta”.

Spotkanie z policjantami w SP5

4 marca klasy VI a oraz VI d spotkały się z dzielnicowymi mł.asp. Przemysławem Meredykiem oraz mł.asp. Tomaszem Kowalskim Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Wodzisławski Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty!

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Kornela Makuszyńskiego ponownie gościła najlepszych recytatorów z wodzisławskich szkół. Trzydniowy maraton rozpoczął się 2 marca, kiedy to ci najmłodsi z klas I – III stanęli do rywalizacji, deklamując wiersze o przyrodzie. Następnego dnia uczniowie klas IV-VI pokazali swoje umiejętności, a 4 marca wystąpili ci najstarsi i najbardziej doświadczeni, młodzież z klas VII – VIII.