Edukacja

Za nami tegoroczna odsłona MASKI

W ubiegły poniedziałek, 20 maja rozpoczęliśmy wyjątkowe coroczne wydarzenie w naszym mieście, które trwało do 25 maja br. Mowa o niebagatelnej imprezie pn. „MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja”. Podczas kilku dni trwania imprezy w wodzisławskich instytucjach kultury na uczestników czekała spora dawka niezapomnianych przeżyć kulturalnych. Jakimi wynikami zakończyło się to trwające cały tydzień wydarzenie? Sprawdź.

Centrum Nauki i Techniki laureatem Nagrody Przewroty

W piątek, 24 maja br. poznaliśmy laureatów Nagrody Przewroty, która przyznawana jest za najbardziej nowatorskie i śmiałe działania, zmieniające edukację. W kategorii lokalnej zwyciężyło Oświatowe Centrum Nauki i Techniki w Wodzisławiu Śląskim, czyli wyjątkowe multidyscyplinarne pracownie naukowe i artystyczne dla dzieci i młodzieży z powiatu wodzisławskiego.

MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja

20 maja rozpoczęły się wyjątkowe wydarzenia w naszym mieście. Potrwają do 25 maja br. Chodzi o cykl imprez kryjących się pod nazwą „MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja”. W pierwszym dniu Maski w Wodzisławskim Centrum Kultury zgromadzili się uczniowie naszych szkół prezentowali swoje talenty.

Rozpoczęliśmy tegoroczną odsłonę MASKI

Dziś tj. 20 maja rozpoczęliśmy wyjątkowe coroczne wydarzenie w naszym mieście, które potrwa do 25 maja br. Mowa o niebagatelnej imprezie pn. „MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja”. Podczas kilku dni trwania imprezy w wodzisławskich instytucjach kultury na uczestników czeka spora dawka niezapomnianych przeżyć kulturalnych.

Sportowa Olimpiada w PP13

Tradycyjnie od lat z końcem roku szkolnego najstarsze przedszkolaki z Wodzisławia Śląskiego biorą udział w Sportowej Olimpiadzie. Tym razem mali olimpijczycy spotkali się 16 maja br. w Publicznym Przedszkolu nr 13 przy Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 6 w Wodzisławiu Śląskim - Kokoszycach.

Przed nami kolejna odsłona MASKI 2024

Niewiele czasu pozostało do wyjątkowego corocznego wydarzenia w naszym mieście, które rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 20 maja i potrwa do 25 maja br. Mowa o niebagatelnej imprezie pn. „MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja”. Podczas kilku dni trwania imprezy w wodzisławskich instytucjach kultury na uczestników czeka spora dawka niezapomnianych przeżyć kulturalnych.