Edukacja

Turecka wizyta w ZSP 1

Od 17 do 24 września 2023 roku miasto Wodzisław Śląski oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie gościło grupę uczniów i nauczycieli z partnerskiej szkoły OHEP w Alanyi.

Jak zapoznać dziecko z AI? Dzięki bezpłatnym warsztatom

67 proc. Polaków obawia się AI. Czy słusznie i co to ma wspólnego z warsztatami programistycznymi dla dzieci i młodzieży? Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja bezpłatnych warsztatów Koduj z Gigantami, które już po raz 13 wprowadzą dzieci i młodzież w świat programowania. Akcję wspierają liczni patroni honorowi, w tym MEiN, GovTech Polska czy NASK, a także włodarze miast, w których odbywać się będą zajęcia stacjonarne. Czy młodzi adepci sztuki programowania odnajdą się w świecie AI?

Kongres Oświaty Katowice 2023

20 września pani dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Urszula Marus oraz nauczyciel zespołu pani Magdalena Smuda miały przyjemność uczestniczyć w Kongresie Oświaty organizowanym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez Uniwersytet Otwarty w Uniwersytecie Śląskim. Hasłem przewodnim wydarzenia było „Edukacja przyszłości – przyszłość edukacji”.

Dzień Dobry TVN w ZS1

12 września w Zespole Szkół nr 1 miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie, mama wychowanków, nauczyciele oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego mieli przyjemność wystąpić w programie Dzień Dobry TVN i udzielić wywiadu przesympatycznemu Piotrowi Wojtasikowi.

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty!

Po ponad dwumiesięcznej przerwie uczniowie oraz nauczyciele powrócili do placówek oświatowych. 4 września uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2023/2024. Prawie 450 wodzisławskich pierwszoklasistów rozpoczęło swoją przygodę ze szkołą. Niezmiennie i w tym roku w ich ręce powędrowały miejskie rogi obfitości, wypełnione słodyczami i przydatnymi gadżetami.

Stawiamy na nowe podejście do edukacji

Na początku 2022 br. przyjęta została Strategia rozwoju oświaty miasta Wodzisławia Śląskiego na lata 2022-2026. W minionych dniach zrobiło się o niej głośno w ogólnopaństwowych mediach. To za sprawą innowacyjnego programu, który zakłada m.in. odejście od 45-minutowych lekcji i proponuje, aby uczniowie cztery dni spędzali w szkolnych ławkach, a piątego dnia uczestniczyli w pracach projektowych.

Maluchy otrzymają "Wodzisławskie Tyty Pierwszaka"

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. Na początku września ponad 400 pierwszoklasistów rozpocznie swoją przygodę ze szkołą. Również w tym roku "Wodzisławskie Tyty Pierwszaka" powędrują od prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy właśnie do nich.