UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Edukacja

Sukcesy Biathlonistów z SP 10 w Pucharze Polski

Uczniowie klas biathlonowych Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Wodzisławiu Śląskim, całe ferie zimowe ciężko trenowali na obozie sportowym w Kościelisku pod okiem swojej trenerki, pani Edyty Zając. Ich celem było jak najlepsze przygotowanie się do ogólnopolskich zawodów w biathlonie, które odbyły się 25 i 26 stycznia br.

Innowacja pedagogiczna w PP 4

Pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020 w Publicznym Przedszkolu nr 4 zaowocowało licznymi spotkaniami z przedstawicielami różnych zawodów, w ramach doradztwa zawodowego oraz realizacji innowacji pedagogicznej „Przedszkolak w świecie zawodów”, opracowanej przez wychowawczynie grup przedszkolnych.

Kosmiczne przygody w PP19

Mimo, że trwają ferie w Publicznym Przedszkolu Nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Wodzisławiu Śląskim wiele się dzieje i dzieci nie mogą narzekać na nudę. W ciągu pierwszego tygodnia ferii dzieci uczęszczające do przedszkola realizowały projekt edukacyjny „W kosmosie”.

Spotkanie z marynarzem w PP16

W styczniu przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 16 w ramach preorientacji zawodowej uczestniczyły w spotkaniu z wyjątkowym gościem - panem Piotrem Danelskim, który wykonuje niecodzienny zawód - marynarza.

Biesiada kolędowa w zawadzkiej szkole

10 stycznia późnym popołudniem w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim było gwarno i świątecznie. A to za przyczyną imprezy środowiskowej zorganizowanej w szkole przez rodziców, uczniów i nauczycieli.

Spotkanie z pielęgniarką w ZSP7

8 stycznia w ramach doradztwa zawodowego w klasie II c Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 7 gościła pani Lidia Rokicka, która wykonuje zawód pielęgniarki. Celem spotkania było poznanie zawodu – pracy pielęgniarki.

W świątecznym nastroju w ZSP 4

Nie ma w kalendarzu świat bardziej rodzinnych niż grudniowe święta Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólnie śpiewane kolędy - to wszystko łączy i sprawia, że stajemy się lepsi i radośniejsi.