Aktualności

Wieczór "planszówek" w Bibliotece

Szachy, warcaby, chińczyk, domino... Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną oraz Towarzystwem Przyjaciół Dzieci zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych do wspólnej zabawy w ramach "Głową i kostką".

Porady w Punkcie Konsultacyjnym MOPS

Wzorem lat ubiegłych w Punkcie Konsultacyjnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Księżnej Konstancji 2/1 prowadzone jest poradnictwo w zakresie pomocy psychologicznej, psychiatrycznej oraz prawnej.

To będzie wielkie, taneczne wydarzenie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 17. Galę Taneczną MIX. Ta jedna z największych imprez tanecznych na południu Polski odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia br.

Zimowe utrzymanie dróg - do kogo dzwonić?

Przed nami sezon zimowy. Możemy spodziewać się dni z ujemną temperaturą oraz opadami, które mogą utrudniać bezpieczne przemieszczanie się samochodami. Przypominamy listę telefonów, pod którymi można zgłaszać problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg oraz wykaz dróg miejskich przeznaczonych do zimowego utrzymania przez SKM.

Magiczna Liczba Pi w ZS1

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi w Zespole Szkół nr 1 przeprowadzono konkurs „Magiczna Liczba Pi”, który trwał od 12 do 16 marca. Celem konkursu było poznanie historii liczby Pi i ciekawostek z nią związanych, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, a także pobudzanie do kreatywnego myślenia, rozwijanie inwencji twórczej i uzdolnień młodych ludzi oraz kształcenie umiejętności pracy w zespole.

Drużyna z SP nr 28 na XIII Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu

„Wysoka wieża zbudowana ze sznurka, czterech słomek, kartki papieru i plastikowego kubka? Imponujące kostiumy przygotowane z worków na śmieci, nakrętek, słomek i wszelkiego rodzaju materiałów dla wielu z nas nieużytecznych? Własnoręcznie zbudowany instrument, na którym można zagrać oryginalną melodię? Dla uczestników Destination Imagination a szczególnie drużyny z SP 28 NIECOINNI to nic trudnego!”