Aktualności

Strefa saun na "Mancie" ma zyskać nowe oblicze

Strefa saun na Krytej Pływalni „Manta” w dzielnicy Wilchwy to miejsce dla wszystkich spragnionych odpoczynku. Sauna daje idealne możliwości zrelaksowania organizmu, tak fizycznego, jak i psychicznego. Teraz ta wodzisławska strefa regeneracji ma zyskać nowe oblicze. Przypominamy, że MOSiR "CENTRUM" zlecił wykonanie projektu modernizacji tej przestrzeni. Jak wygląda nowa koncepcja? Sprawdź poniżej.

Czeka nas weekend pełen atrakcji!

W Wodzisławiu Śląskim nie ma czasu na nudę. Świadczy o tym chociażby oferta kulturalna i sportowa przygotowana na nadchodzący weekend. Jakie wydarzenia czekają nas w dniach od 12 do 14 kwietnia? Zapoznaj się z weekendową ofertą.

Miejski Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

11. 04.2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 (PP nr 13) w Wodzisławiu Śląskim odbył się po raz trzeci Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla 6 latków z wodzisławskich przedszkoli.

II tura wyborów samorządowych: najważniejsze informacje

Przed nami druga tura wyborów samorządowych. To czas, kiedy mieszkańcy nadal mają szansę zdecydować o przyszłości swoich społeczności, małych Ojczyzn. W niedzielę, 21 kwietnia wodzisławianie wybiorą prezydenta Wodzisławia Śląskiego. Jak przedstawia się kalendarz wyborczy? Sprawdź najważniejsze informacje poniżej.

Miasto wspiera finansowo MZWiK

Na marcowej sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego zdecydowano, że miasto ze swojego budżetu udzieli pomocy finansowej Międzygminnemu Związkowi Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim. Środki w wysokości 61,5 tys. zł zostaną przeznaczone na realizację projektu budowy kanalizacji na wodzisławskiej ulicy Karkoszka.

Głosując masz wpływ na miejsce, w którym żyjesz

Czy wędrując ulicami swojego miasta, myślicie czasem, co można by zmienić, gdybyście mieli taką moc? Czy wiesz, że każdego dnia masz wpływ na miejsce, w którym żyjesz? Głosując w wyborach samorządowych, decydujesz, kto zarządza Twoim miastem, jakie projekty są realizowane i w jaki sposób są inwestowane publiczne pieniądze. Twoje decyzje, Twoje głosy, Twoje działania mają znaczenie. Kampania „Co byś zrobił na swoim miejscu?” to nie tylko hasło - to wezwanie do aktywnego współuczestniczenia mieszkańców w lokalnej demokracji.

Spotkanie Archeologiczne: Zamki jurajskie okiem archeologa

Rycerze, warowne zamki i piękne księżniczki. Jurajskie zamki budzą wiele emocji i rozbudzają wyobraźnię. Jak się w nich żyło? Jak budowane były te niezwykłe warownie? Dowiecie się tego podczas najbliższego Spotkania Archeologicznego w wodzisławskim Muzeum. Jego gościem będzie Artur Rok - powiatowy konserwator zabytków powiatu będzińskiego.

Zapisz się na 15. Błękitną Wstęgę Balatonu

Dziś mija termin zapisów na jedną ze sztandarowych imprez Wodzisławia Śląskiego - 15. Błękitną Wstęgę Balatonu. Na tegorocznych zawodników czekać będzie zupełnie nowa odsłona Ośrodka Rekreacyjnego Balaton. Serdecznie zapraszamy do udziału w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia br.