Aktualności

Przedświąteczny czas w PP3

11 grudnia czekała na dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 nie lada atrakcja, bowiem na holu przedszkola zorganizowano „Świąteczny wypiek ciastek”.

SP 5 w sztolni

10 grudnia uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej nr 5 zwiedzili sztolnię ćwiczebną, która mieści się w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim.

Zapach świąt w SP 16

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim widać i czuć, że święta się zbliżają... Pojawiają się klasowe choinki i świąteczne dekoracje szkoły, gdzieniegdzie w klasach słychać śpiew kolęd i pastorałek. Po szkole roznoszą się też zapachy świąteczne, szczególnie w okolicach kuchni...

Spotkanie „Sieciaków” i „Dzieci z dworca Zoo” z uczniami z SP10

11 grudnia uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 10 uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. W tym dniu wszystkie klasy starsze udały się do Wodzisławskiego Centrum Kultury, gdzie aktorzy Teatru Profilaktycznego „Alert” z Wrocławia przedstawili sztuki teatralne pod tytułem: „Dzieci w sieci” oraz „My, dzieci z dworca ZOO”.

Memento wystąpi w Spektaklu Noworocznym

Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca zaprasza na Spektakl Noworoczny pt. „Najmniejszy”. W niedzielę, 6 stycznia, o godz. 19:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wystąpią tancerze Teatru Tańca Memento z Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zostań partnerem programu "Rodzina 3+"

Prowadzicie działalność gospodarczą? Chcielibyście przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskie rodziny? "Rodzina 3+" to program, który daje rodzinom wielodzietnym wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do rodzin zamieszkałych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego.

„Fedrowani w godce” w WCK

Stowarzyszenie „Vladislavia” oraz Wodzisławskie Centrum Kultury zapraszają na galę konkursu gawędziarskiego „Fedrowani w godce”, która odbędzie się w piątek, 14 grudnia o 17:00 i 19:00. Koncert zwieńczy przesłuchania, które zostały zaplanowane na 29 i 30 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury.