Aktualności

Czy przedszkole PP6 jest ekologiczne?

Podczas jednego z minionych dni dzieci z grupy Motylków z Publicznego Przedszkola nr 6 próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie: czy nasze przedszkole jest ekologiczne?

Miraż jedzie na Mistrzostwa Świata

Zespół taneczny Miraż działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA od 19 listopada walczył będzie o tytuł Mistrza Świata w show dance w niemieckiej Riesie. Apetyt na zwycięstwo tancerzy jest spory, zwłaszcza, że w ubiegłym roku zdobyli wicemistrzostwo świata z choreografią „Niedzielne popołudnie”.

Inkubator przedsiębiorczości: szkolenie z social media

Jak wykorzystać media społecznościowe, by wypromować lokalny biznes? Jak to zrobić samodzielnie, gdy prowadzi się niewielką, jednoosobową firmę? Odpowiedź na te i wiele innych pytań poznamy już 16 listopada podczas spotkania z Kubą Nagórskim, specjalistą od marketingu zintegrowanego i mediów społecznościowych. Zapraszamy na 18:00 do Pilsner Pub. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

PSZOK - przewodnik dla mieszkańcow

PSZOK to punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Jest miejscem na terenie miasta, w którym mieszkańcy mogą pozostawiać odpady komunalne zebrane w sposób selektywny. Służby Komunalne Miasta zgromadziły najważniejsze informacje i przygotowały dla mieszkańców przewodnik na temat punktu.

Ponad pół miliona na kolejny projekt społeczny!

Przedsięwzięcie pn. Rozszerzenie usług społecznych świadczonych przez Wodzisławską Placówkę Wsparcia Dziennego „Dziupla” znalazł się na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie, o jakie wnioskowało miasto, to ponad 514 tys. zł.

Spotkanie z mieszkańcami Jedłownika Osiedla

W poniedziałek odbyło się trzecie z corocznych spotkań prezydenta miasta Mieczysława Kiecy z mieszkańcami. Spotkanie miało miejsce w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w dzielnicy Jedłownik Osiedle.