Aktualności

SPIN jedzie na międzynarodowe zawody

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA 25 listopada weźmie udział w Międzynarodowych Zawodach Tanecznych Perchtoldsdorfer Dance-Cup 2017 w Wiedniu.

Poruszą tematy bliskie seniorom

23 listopada o godz. 10.00 odbędzie się VIII konferencja „Przeszłość dla Przyszłości” połączona z debatą Senior w przestrzeni publicznej. Celem spotkania jest zwrócenie uwagi na kształtowanie polityki senioralnej uwzględniającej lokalne uwarunkowanie i potrzeby oraz integracja polityki senioralnej na terenie powiatu wodzisławskiego. Oprócz wystąpień naukowych w debacie wezmą udział m.in. przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz osoby odpowiedzialne za podejmowanie kluczowych decyzji w regionie.

Koncert galowy „Fedrowani w godce”

Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Vladislavia zapraszają na galę laureatów konkursu gawędziarskiego „Fedrowani w godce”. Koncert odbędzie się 2 grudnia i 5 stycznia o godz. 17:00 w sali widowiskowej WCK.

Uchwała antysmogowa: najczęściej zadawane pytania

Wraz z początkiem września weszła w życie uchwała antysmogowa. Zapisy uchwały, która ma obowiązywać na obszarze województwa przez cały rok, dotyczą wszystkich użytkowników pieców, kotłów i kominków na paliwo stałe. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane w związku ze zmianami pytania.

Święto Niepodległości w PP3

Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości w Publicznym Przedszkolu nr 3 gościła Pani Kinga Kłosińska - pracownik wodzisławskiego muzeum, która wspólnie z dziećmi recytowała wiersz "Katechizm małego polskiego dziecka" W. Bełzy. Następnie dzieci obejrzały, wraz z komentarzem Pani Kingi, film opowiadający o zabytkach Wodzisławia Śląskiego.

Dzień Niepodległości w PP 6

W ubiegłym tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych z dniem 11 listopada. Chcąc przybliżyć najmłodszym tę trudną tematykę, nauczycielki przygotowały krótką prezentację multimedialną oraz ilustracje dotyczące zarówno historii jak i symboli naszego kraju. Dzieci wysłuchały także piosenkę pt.: „Jesteśmy Polką i Polakiem”.