Aktualności

Z tutejszą sceną łączą mnie szczególne wspomnienia

Martyna Kliszewska, aktorka, malarka wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury 15 kwietnia w spektaklu „Hiszpańska Mucha”. Wraz z nią do Wodzisławia Śląskiego zawitają także Anna Korcz, Dorota Zięciowska oraz Piotr Szwedes i Sambor Czarnota.

Ogłoszenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu – „Łączymy z energią” – montaż instalacji OZE dla budynków mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

40 tys. zł na rozwój rodzinnych ogrodów działkowych

27 marca wejdzie w życie przyjęta przez wodzisławskich radnych uchwała, dotycząca udzielania dotacji celowych stowarzyszeniom ogrodowym prowadzącym rodzinne ogrody działkowe na terenie naszego miasta. Cel? Wsparcie działań związanych z rozwojem ogrodów. Do rozdysponowania w tym roku jest 40 tys. zł.

Ruszyła IV Wodzisławska Liga Szachowa

14 marca w Szkole Podstawowej nr 1 już po raz czwarty ruszyły rozgrywki Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych. Turniej był rozgrywany jako szachy szybkie tempem 15 minut na zawodnika na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim w 2 grupach wiekowych.

Ćwiczyć każdy może- trochę lepiej lub trochę gorzej…

W Publicznym Przedszkolu nr 6 wszyscy pamiętają o tym, by oprócz wiedzy zdobywać również sprawność fizyczną. Oprócz zabaw ruchowych i zajęć gimnastycznych dzieci mają okazję co tydzień zadbać o swoje zdrowie fizyczne podczas zajęć gimnastyki korekcyjnej.

Bądźmy wyrozumiali dla rolników

Prowadzenie produkcji rolnej w niektórych obszarach coraz częściej wywołuje napięcia ze względu na pewne naturalne uciążliwości, które od zawsze jej towarzyszą i będą towarzyszyć nadal. Śląska Izba Rolnicza podkreśla, że konieczna jest jednak akceptacja takich spraw jak ruch maszyn rolniczych na naszych drogach w okresach robót polowych czy uciążliwości zapachowe towarzyszące niektórym gałęziom produkcji rolnej.

Sukces podopiecznych OPP nr 1

W weekend w Rybniku odbył się X Międzynarodowy Turniej Robotów „Robotic Tournament” organizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, w którym uczestniczyło 134 drużyn z 6 krajów Europy. W sumie 293 uczestników turnieju wraz z 390 robotami podzielonych zostało na 14 kategorii. Wodzisław Śląski reprezentowała drużyna OPP Team.