Aktualności

Cykl "Dziewięć dzielnic, jedno miasto" powróci latem!

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy wyjątkowy cykl wydarzeń "Dziewięć dzielnic, jedno miasto". Różnorodne imprezy, które odbyły się we wszystkich dzielnicach Wodzisławia Śląskiego połączyły naszą lokalną społeczność, dlatego cykl ponownie zagości w kalendarzu miejskich wydarzeń tego lata. I w tym roku nie zabraknie imprez, które spotkały się z największym zainteresowaniem wodzisławian. Pojawią się również nowości. Sprawdź, co nas czeka.

Centrum Nauki i Techniki finalistą nagrody Przewroty

Z okazji 550. urodzin Mikołaja Kopernika, przypadających w 2023 roku, Centrum Nauki Kopernik postanowiło wyróżnić osoby i zespoły, których nowatorskie idee i konsekwentna działalność wnoszą nową jakość do edukacji. Ustanowiono nagrodę Przewroty. Spośród 366 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski kapituła wewnętrzna za nowatorskie inicjatywy edukacyjne wyłoniła 10 finalistów. Wśród nich znalazło się wodzisławskie Oświatowe Centrum Nauki i Techniki.

Komu możesz przekazać 1,5 proc. podatku?

Jak co roku, w związku z okresem rozliczeniowym z Urzędem Skarbowym, przypominamy o możliwości wspierania wodzisławskich organizacji pożytku publicznego. Składając PIT, możemy przekazać 1,5 proc. podatku dochodowego na rzecz tych, którzy tego potrzebują. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy jedynie wpisać numer wybranej organizacji w jednej z rubryk formularza PIT.

Rodzina 800 plus - do kiedy można składać wnioski?

Program „Rodzina 800+” to wsparcie rodzin w częściowym pokryciu wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych. Od 1 stycznia 2024 roku wysokość świadczenia wychowawczego wynosi 800 zł miesięcznie na dziecko. Jak, gdzie i do kiedy można składać wnioski?

Eko zakupy? Tylko na Wodzisławskim Ekobazarze!

Już jutro tj. 13 kwietnia br. od godz. 9:00, jak co tydzień na Rynku będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców na Wodzisławskim Ekobazarze. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich.

Wyjątkowe spotkanie wokół książki w Bibliotece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim oraz Wydawnictwo Naukowe "Śląski" zapraszają na inspirujące spotkanie wokół książki z wyjątkowym gościem - dr Józefem Musiołem. Prawnik, doktor nauk prawnych, adwokat, sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, dziennikarz, literat oraz laureat nagrody „Złotego Wawrzyna” spotka się z czytelnikami wodzisławskiej Biblioteki w czwartek, 18 kwietnia br. o godz. 12:00.

Stan bezpieczeństwa w mieście

Jak zwykle w pierwszych miesiącach nowego roku na sesjach Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego omawiany jest stan bezpieczeństwa w mieście. Podsumowanie swojej pracy za 2023 rok prezentowali m.in. Komendant Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, Komendant Straży Miejskiej Wodzisławia Śląskiego oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straż Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Z jakimi wyzwaniami mierzyli się policjanci, strażacy i strażnicy miejscy w ciągu minionych 12 miesięcy? Sprawdź poniżej.