Aktualności

Miasto z programem przeciwdziałania narkomanii

Uzależnienie od narkotyków jest niepokojącym zjawiskiem, które dotyczy wszystkich grup społecznych, bez względu na region, wiek, wykształcenie i status finansowy. W związku z zasięgiem problemów dotyczących uzależnienia, skuteczne są jedynie działania kompleksowe i długofalowe. W Wodzisławiu Śląskim funkcjonuje obecnie „Gminny program przeciwdziałania narkomanii na rok 2018”.

Wodzisław Śląski doceniony i nagrodzony na największym Festiwalu Kolędowym.

Chór „CANTICUM NOVUM” wraz z orkiestrą „CAMERATA NOVA” laureatem 24 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Zespół wokalno-instrumentalny „CANTICUM ET CAMERATA NOVUM” z Wodzisławia Śląskiego podczas zmagań festiwalowych wywalczył zaszczytne drugie miejsce w kategorii zespoły wokalno- instrumentalne spośród 1634 wykonawców w tej kategorii, potwierdzając po raz kolejny swój bardzo wysoki poziom co doceniło szanowne jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Teresy Krasowskiej z Akademii Muzycznej w Poznaniu i Instytutu Muzyki UMCS w Lublinie, a wraz z nią prof. dr hab. Benedykt Odya z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz ks. dr hab. Paweł Sobierajski reprezentujący Akademię Muzyczną w Katowicach. Na co dzień, ćwiczą osobno pod kierownictwem pani Emilii Kopiec i pana Henryka Krótkiego.

Audycje umuzykalniające w Jedynce

9 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się audycje umuzykalniające dla uczniów klas I – III i IV – VI prowadzone przez zespół pani Kseni Więcek-Łuczak.

Pysznie i zdrowo z bohaterem tygodnia w PP9

12 stycznia w Publicznym Przedszkolu nr 9 w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Bohater tygodnia” w grupie „Motylków” goszczono mamę Zosi. Pani Justyna przygotowała dla dzieci niespodziankę – przyniosła produkty, z których najmłodsi samodzielnie mogli przyrządzić zdrową sałatkę.

Nowy odcinek Dzieje się Wodzisław

W nowym odcinku Dzieje się Wodzisław zapraszamy do odwiedzenia chaty solnej w Rodzinnym Parku Rozrywki, podsumowujemy jubileuszowy, XX Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych i zakończoną sukcesem akcję "760 spełnionych marzeń na #760lat Wodzisławia Śląskiego".

Obchody "Marszu Śmierci" w Wodzisławiu Śląskim

Co roku Wodzisław Śląski włącza się w obchody „Marszu Śmierci”, upamiętniającego tragiczną tułaczkę dziesiątek tysięcy więźniów obozu oświęcimskiego z 1945 r. Obchody 73. rocznicy tego wydarzenia rozpoczną się w naszym mieście w czwartek, 18 stycznia.

Z darmowych szczepień skorzystało blisko 1700 seniorów

W 2017 r. Radni Rady Miejskiej przyjęli program szczepień ochronnych przeciwko grypie, skierowany do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w wieku 60+. Od sierpnia, czyli od początku jego trwania, do końca roku w sześciu podmiotach leczniczych w różnych częściach miasta z dofinansowanych szczepień skorzystało aż 1689 seniorów.