UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

22,9 mln zł na drogi miejskie

Ponad 29 kilometrów dróg w mieście, w tym ponad 18 kilometrów dróg miejskich, 6 kilometrów dróg powiatowych i 5 km dróg wojewódzkich - tyle wyremontowanych zostało w czasie upływającej kadencji samorządu.

Remont ul. Jastrzębskiej - ruszył przetarg

Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na kompleksowy remont ul. Jastrzębskiej - od ronda na skrzyżowaniu z DK 78 aż po granice miasta. Pod koniec listopada poznamy wykonawcę tej ogromnej przebudowy. O inwestycję zabiegał w województwie prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Proces budowy kanalizacji trwa

W następną fazę realizacji wchodzą plany związane z budową kanalizacji sanitarnej w mieście. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim planuje w efekcie podłączyć wkrótce do "sieci" w sumie ponad 5700 mieszkańców. Jest to możliwe dzięki zdobytym środkom z UE oraz środkom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Działki na ul. Żwirki i Wigury - przetarg

18 października odbędzie się drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Żwirki i Wigury, poza strefą centralną Wodzisławia Śląskiego. Mowa o niezabudowanych działkach, przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Miasto dofinansowało budowę chodnika na Mszańskiej

Dzięki dobrej współpracy miasta i powiatu po raz kolejny możliwa jest realizacja ważnej z punktu widzenia mieszkańców inwestycji. Mowa o zadaniu związanym z przebudową ul. Mszańskiej, czyli budową nowego chodnika. Koszt inwestycji wyniesie ponad 1 mln zł, z czego blisko połowa pokryta zostanie z budżetu miasta.

#budujeMY - o inwestycjach w mieście

Remonty obiektów należących do miejskich zasobów, rewitalizacja terenów zieleni, roboty drogowe… Tradycyjnie prezentujemy wybrane trwające bądź niedawno zakończone zadania inwestycyjne.

Remont Pałacu - plac budowy przekazany wykonawcy

Kompleksowa modernizacja wodzisławskiego Pałacu Dietrichsteinów to jedna z najważniejszych inwestycji do realizacji w kolejnych latach. 5 października wyłonionemu w przetargu wykonawcy został przekazany plac budowy.