UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

Nowy dach w Pałacu Dietrichsteinów

Wszyscy czekamy na efekty modernizacji XVIII-wiecznego Pałacu Dietrichsteinów. W zabytkowym obiekcie w przyszłości będziemy korzystać między innymi z sali koncertowej, sali audiowizualnej czy części wystawienniczej. Co obecnie słychać na placu budowy? Jak idą prace? Mamy wieści z Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta.

Chodnik na ulicy Rogowskiej wykonany

Dobiegły końca prace związane z wykonaniem chodnika na ulicy Rogowskiej, przy cmentarzu parafialnym. Zadanie zostało wykonane przez Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim.

Trwa przetarg na nowe oświetlenie w mieście

Właśnie trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę prac związanych z wymianą opraw oświetleniowych na terenie Wodzisławia Śląskiego. Planowane otwarcie przetargu odbędzie się 7 grudnia.

Kamienice odzyskały dawny blask

W ramach projektu "Eko-Starówka" sześć kamienic, znajdujących się na Starym Mieście, przeszło kompleksową termomodernizację wraz ze zmianą źródła ich ogrzewania. Dzięki inwestycji z centrum Wodzisławia Śląskiego zniknęły 34 piece węglowe, 12 kuchenek węglowych oraz jeden kominek węglowy.

Przebudowa ulic Leszka i Mieszka na liście do dofinansowania

Przebudowa i remont ulic Leszka i Mieszka w Wodzisławiu Śląskim - ta inwestycja znalazła się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Zgłoszone przez miasto do FDS zadanie zostało oszacowane na ponad 1,97 miliona złotych.

Pałac Dietrichsteinów - co słychać na placu budowy?

Kompleksowa modernizacja Pałacu Dietrichsteinów na Starym Mieście to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat w Wodzisławiu Śląskim. Obecnie realizowane są przede wszystkim takie roboty remontowo-budowlane, jak montaż więźby dachowej, wykonywanie lukarn czy naprawa spękań i uszkodzonych murów zabytkowego obiektu.

Będzie nowa nawierzchnia na Pszowskiej

Ul. Pszowska w dzielnicy Kokoszyce (droga wojewódzka 933) zyska nową nawierzchnię asfaltową. Realizowane prace od 3 listopada spowodują jednak utrudnienia w ruchu. Wykonawca poinformował nas, że roboty mają potrwać tylko około tygodnia, zależne jest to oczywiście od warunków atmosferycznych.

Oświetlenie - miasto szuka projektantów

Na ulicach Wodzisławia Śląskiego stale przybywa nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia. Miasto aktualnie szuka projektantów, którzy wykonają projekt oświetlenia przy ulicach Leśnej, Polnej, Adama Dzika, Rogowskiej. To kolejna inwestycja, której celem będzie poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.