UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

Umowy na remonty dróg podpisane!

21 października w Urzędzie Miasta podpisano z wykonawcami umowy na remonty ulic: Bolesława Prusa, Adama Asnyka, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Krupińskiego i Rolniczej.

Poznaj historię starań o remont ulicy Jastrzębskiej

Remont DW 933, czyli ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Po pięciu latach nieustannych starań m.in. prezydenta Mieczysława Kiecy remont ul. Jastrzębskiej stał się faktem. Dlaczego wodzisławianie tak długo na to czekali? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Remont dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Urząd Miasta otrzymał dofinansowanie na budowę i modernizację dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowie ulegną następujące drogi: Leszka, Mieszka, Uśmiechu. Remont nastąpi na ulicach: Sasankowej, Ignacego Daszyńskiego, Rolniczej, Bolesława Krupińskiego, Adama Asnyka, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Placu Zwycięstwa i Wańkowicza. Natomiast modernizacji ulegnie ulica Osadnicza.

Lokale do wynajęcia

Masz pomysł na biznes i szukasz lokum dla swojej firmy? Domaro Spółka z o.o. w Wodzisławiu Śląskim zaoferowała do wynajęcia lokale, przy ulicach: Kubsza, 26 Marca, Tysiąclecia oraz na Rynku.