UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

Działki pod zabudowę mieszkaniową na sprzedaż

16 maja odbędą się przetargi na sprzedaż nieruchomości przy ul. Żwirki i Wigury, poza strefą centralną Wodzisławia Śląskiego. Mowa o niezabudowanych działkach, przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Niezabudowana działka przy ul. Batorego na sprzedaż

16 maja odbędzie się pierwszy przetarg na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych przy ul. Stefana Batorego, o łącznej pow. 16 150 m². Nieruchomości pod zabudowę usługową położone są poza strefą centralną miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów niezabudowanych oraz zabudowy mieszkaniowej i usługowej.

Co z remontem ul. Jastrzębskiej?

Remont DW 933, czyli ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim, to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. I to właśnie ZDW jesienią ubiegłego roku ogłosił przetarg na tę kosztowną inwestycję.

Nowe środki na remonty dróg?

Ustawą z 23 października 2018 r. powołany został nowy mechanizm wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych.

Poczekalnia przy dworcu i biletomat nieczynne od 1 kwietnia

Trwa kapitalny remont wodzisławskiego dworca kolejowego i budowa Centrum Przesiadkowego. Z uwagi na prowadzone prace budowlane oraz bezpieczeństwo podróżujących od kwietnia nie ma możliwości korzystania ze zlokalizowanej w pobliżu dworca poczekalni oraz znajdującego się w niej biletomatu. Podróżującym zapewniony został dostęp do przenośnej toalety.

Przetarg na termomodernizację dachu WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie termomodernizacji dachu wraz z przygotowaniem pod montaż instalacji fotowoltaicznej i robotami towarzyszącymi. Oferty należy składać do dnia 15 kwietnia br.