UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Kwartet saksofonowy na onlajnie z WCK

Jest ich czterech, łączy ich miłość do muzyki, wiele wspólnych muzycznych projektów i pasja grania na tym niezwykłym instrumencie, jakim jest saksofon. Saksoholicy, bo o nich mowa, pojawią się na Waszych ekranach w środę, 5 maja o godzinie 18:30. Wydarzenie dostępne będzie podczas bezpłatnej transmisji na żywo w Internecie na kanałach Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Chwila Nieuwagi na onlajnie w WCK

Folk, jazz i poezja – ten zespół łączy te wszystkie nurty, konsekwentnie tworząc własny, niepowtarzalny styl. Mowa o zespole Chwila Nieuwagi, który już 28 kwietnia o 19:00 będzie gościł na Waszych ekranach. Koncert pn. „Miszung" WCK bezpłatnie udostępni na swoich kanałach w Internecie.

Koncert Just Friends na żywo z WCK

Już w czwartek, 22 kwietnia o 18:00 Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Just Friends – duetu saksofonisty i pianisty. Wydarzenie dostępne będzie podczas bezpłatnej transmisji na żywo w Internecie.

Do 15 kwietnia złóż wniosek o stypendium

Do 15 kwietnia można składać wnioski o stypendium lub nagrodę prezydenta miasta Mieczysława Kiecy w dziedzinie kultury i sztuki za osiągnięcia w twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wśród wyróżnionych w poprzednich latach znaleźli się między innymi muzycy, malarze, tancerze czy twórcy literatury.

Zmiana terminu Gali Tanecznej

W związku z przedłużeniem rozszerzonych obostrzeń związanych z panującą pandemią Covid-19 m.in. na domy kultury Wodzisławskie Centrum Kultury podjęło decyzję o przeniesieniu terminu 19. Gali Tanecznej MIX z 18 kwietnia na 16 maja 2021 r.

WCK ogłasza konkurs na mema

„Język na stadionach - język tolerancji" to tytuł projektu, na który WCK otrzymało środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a zarazem temat konkursu na mema, który jest jednym z pierwszych działań w ramach dofinansowanego przedsięwzięcia.

W natarciu Gala Taneczna MIX 2021

Kroi się czterogodzinne taneczne show na onlajnie. Już 18 kwietnia zapraszamy na kanał YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury... a tam będzie się działo. Przed nami 19. edycja Gali Tanecznej MIX 2021.