UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Zuzanna Wójtowicz z Mirażu ze złotym medalem

Tancerka zespołu tanecznego Miraż, Zuzanna Wójtowicz w ubiegłą niedzielę, 14 marca 2021 r. zdobyła pierwsze miejsce podczas VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca VIVERSO w Rybniku. Zuzia zatańczyła w kategorii soliści w stylu baletowym.

Grzegorz Meisel „COOLturalnym gościem WCK”

Do tego, by tworzyć rzeczy unikatowe, bez wątpienia potrzebne jest natchnienie. Tego dobrodziejstwa szukać można w przeróżnych sferach, opierając się na własnej kreatywności, dając ponieść się wysublimowanym zmysłom, wrażliwości, czy w końcu, czerpiąc z tego, co pozostawili nam przodkowie, swoim autorskim produktom nadawać niepowtarzalności. To schemat działania, który mógłby sprawdzić się w wielu branżach. Z pewnością sprawdza się w cukiernictwie, o czym z pasją opowie Grzegorz Meisel, cukiernik, fotograf – słowem „COOLturalny gość WCK”. Na wykwintne spotkanie z wodzisławianinem zapraszamy do Wodzisławskiego Centrum Kultury 22 marca o godz. 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Paweł Domagała na wodzisławskiej scenie

Paweł Domagała ponownie w trasie koncertowej! Muzyk i aktor będzie promował swój najnowszy krążek „Wracaj" na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Koncert odbędzie się w sobotę, 8 maja o godzinie 19:00. Bilety już w sprzedaży!

Pierwsze zawody akrobatyczne w WCK

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się zawody z akrobatyki tanecznej organizowane przez Akrobreak przy współorganizacji WCK. Wydarzenie będzie podzielone na dwa etapy. Pierwszym z nich będą zawody wewnętrzne dla członków grupy pn. Akrobreak zasilające Amatorski Ruch Artystyczny „ARA" w WCK. Odbędą się one 27 marca. Zawody finałowe zostały zaplanowane na 30 maja.

Złóż wniosek o stypendium i nagrodę w dziedzinie kultury

Do 15 kwietnia można składać wnioski o stypendium lub nagrodę prezydenta miasta Mieczysława Kiecy w dziedzinie kultury i sztuki za osiągnięcia w twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wśród wyróżnionych w poprzednich latach znaleźli się między innymi muzycy, malarze, tancerze czy twórcy literatury.

„Poza wyobraźnią" czyli magiczne przedstawienie w WCK

W marcu „Rodzinne spotkania z teatrem" będą naprawdę... magiczne. Wszystko za sprawą widowiska „Poza wyobraźnią", wypełnionego efektami iluzjonistycznymi. Przedstawienie można będzie zobaczyć 28 marca, w niedzielę, o godz. 16:00, a o niezapomniane przeżycia zadba magik Adrian Mitoraj, który wraz ze swoją asystentką wprawi w zachwyt zarówno małych, jak i dorosłych widzów.

Koncert Tabu w WCK

Dobra energia popłynie z wodzisławskiej sceny. To za sprawą zespołu, który swoją charyzmą i muzycznym flow niesie tłumy. Ich koncerty wypełniają zarówno małe klimatyczne kluby, jak i wielkie stadiony. Tabu, bo o nich mowa zagrają w Wodzisławskim Centrum Kultury w piątek, 26 marca.

Koncert Eleni w WCK

Melodyjny, ciepły głos, polska dusza, greckie korzenie i przeboje, które do dziś bawią i kołyszą wielu. Już 24 maja o godzinie 18:00 z dedykacją dla mam na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpi wcześniej zapowiadana gwiazda - Eleni.