UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

Nowe środki na remonty dróg?

Ustawą z 23 października 2018 r. powołany został nowy mechanizm wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych.

Poczekalnia przy dworcu i biletomat nieczynne od 1 kwietnia

Trwa kapitalny remont wodzisławskiego dworca kolejowego i budowa Centrum Przesiadkowego. Z uwagi na prowadzone prace budowlane oraz bezpieczeństwo podróżujących od kwietnia nie ma możliwości korzystania ze zlokalizowanej w pobliżu dworca poczekalni oraz znajdującego się w niej biletomatu. Podróżującym zapewniony został dostęp do przenośnej toalety.

Przetarg na termomodernizację dachu WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie termomodernizacji dachu wraz z przygotowaniem pod montaż instalacji fotowoltaicznej i robotami towarzyszącymi. Oferty należy składać do dnia 15 kwietnia br.

Tereny zielone - zbliżają się odbiory inwestycji

Dzięki kilku milionom dofinansowania unijnego sześć terenów zielonych w Wodzisławiu Śląskim zmienia bądź już zmieniło swoje oblicze. Referat Inwestycji Miejskich i Budownictwa przekazał, że w kolejnych tygodniach rozpoczną się już odbiory ujętych w projekcie terenów, na których powstały nowe parki, skwery i dokonano nasadzeń nowej roślinności.

Boczna Skrzyszowska w remoncie

Jednym z działań realizowanych w ramach Programu Sieci Rozwoju Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim jest zmiana konstrukcji nawierzchni bocznej ul. Skrzyszowskiej, koło Rybaczówki.

Centrum Przesiadkowe - postępy na placu budowy

Równolegle do rewitalizacji dworca kolejowego w mieście budowane jest Centrum Przesiadkowe. Budowę umożliwiło prawie 6 mln zł pozyskanego dofinansowania. Aktualnie wyłoniony w przetargu deweloper zajmuje się przede wszystkim wykonaniem wysp separujących dla pieszych na ul. Rybnickiej.