UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

Pomysł budowy nowej drogi na Starym Mieście

22 października miała miejsce wizja lokalna z udziałem mieszkańców zabiegających o budowę łącznika ulic Skrzyszowskiej i Piaskowej, mającego przebiegać wzdłuż dawnego torowiska. W spotkaniu uczestniczyli zastępca prezydenta miasta Wojciech Krzyżek oraz radni Rady Miejskiej, w tym jej przewodniczący, Dezyderiusz Szwagrzak.

Remonty remiz OSP

Budynki Ochotniczej Straży Pożarnej w różnych dzielnicach Wodzisławia Śląskiego poddawane są remontom - tak, by lepiej służyły strażakom dbającym o bezpieczeństwo mieszkańców i by zwiększyła się efektywność energetyczna tych obiektów. Wiele prac, w tym termomodernizacyjnych, zostało już zrealizowanych w kilku ostatnich latach, natomiast część została zaplanowana bądź właśnie się rozpoczyna. Poniżej podsumowanie informacji przekazanych nam przez Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta.

I to są konkretne efekty!

Na Starym Mieście nieustannie trwają liczne prace. Ich celem jest nie tylko większa estetyka kamienic i lepsze warunki mieszkania.

Nowe piętro już powstaje

Roboty remontowo-budowlane w pałacu na Starym Mieście idą pełną parą. Najważniejszym zadaniem jest obecnie przykrycie obiektu przed zimą. Zanim to jednak nastąpi, powstanie kolejne piętro. Jego konstrukcję już widać.

Rozmawiali o przebudowie Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim

Kompleksowy remont ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim, od ronda na skrzyżowaniu z DK 78 aż po granice miasta - o tej kluczowej, realizowanej obecnie inwestycji rozmawiano dziś na spotkaniu w Urzędzie Miasta, na które przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich zaprosili prezydent miasta Mieczysław Kieca i jego zastępca Wojciech Krzyżek. - Realny termin zakończenia tego dużego zadania na drodze wojewódzkiej to październik przyszłego roku - potwierdził podczas wizyty w Wodzisławiu wicedyrektor ZDW Jarosław Kalinik.

Dzieje się na terenach po KWK 1 Maja

Wykonawca rozpoczął budowę dróg na terenach po KWK 1 Maja. Będą one służyć mieszkańcom i przedsiębiorcom. Wykonanie tego zadania możliwe jest dzięki zdobytym dla miasta środkom unijnym w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.