UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

Remont ulicy Oraczy od 3 listopada

Nie od 28 października, ale od 3 listopada nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Oraczy w Wodzisławiu Śląskim (dzielnica Kokoszyce). Zamknięty dla ruchu zostanie odcinek drogi od posesji nr 144 w kierunku miejscowości Syrynia.

Remont ulicy Oraczy. Zmiany w organizacji ruchu

W środę, 28 października, nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Oraczy w Wodzisławiu Śląskim (dzielnica Kokoszyce). Zamknięty dla ruchu zostanie odcinek drogi od posesji nr 144 w kierunku miejscowości Syrynia.

Drogowcy pracują na Młodzieżowej

W końcówce października ruszyły roboty na ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim, czyli drodze wojewódzkiej 936. - Obecnie trwają prace przygotowawcze przed położeniem na wybranym odcinku warstwy ścieralnej asfaltu. Warstwa ścieralna kładziona będzie na warstwie wiążącej, najpewniej od 28 do 30 października. Po około dwóch tygodniach wykonane zostanie oznakowanie poziome - przekazał nam Dariusz Zabrowarny z Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Kolejne ulice zyskają nowe oświetlenie

Na ulicach Wodzisławia Śląskiego stale przybywa nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia. Miasto aktualnie szuka projektantów, którzy wykonają projekt oświetlenia przy ulicach Leśnej, Polnej, Adama Dzika, Rogowskiej. To kolejna inwestycja, której celem będzie poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

Nowe drogi na terenach po KWK 1 Maja

Trwa budowa dróg na terenach po KWK 1 Maja, które będą służyć i mieszkańcom, i przedsiębiorcom. - Wykonawca jest w trakcie prac geodezyjnych tyczenia korony drogi na wszystkich odcinkach. Realizowane są roboty przygotowawcze. W najbliższych planach jest asfaltowanie wykonanego już połączenia z ulicą Mszańską - przekazują nam pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

Intensywne prace w Pałacu Dietrichsteinów

Roboty remontowo-budowlane w Pałacu Dietrichsteinów na Starym Mieście trwają. Ostatnio informowaliśmy o tym, że powstaje kolejne piętro tego zabytkowego obiektu. Co teraz słychać na placu budowy? Obecnie wykonywane są m.in. prace związane z montażem nowej więźby dachowej.

Pomysł budowy nowej drogi na Starym Mieście

22 października miała miejsce wizja lokalna z udziałem mieszkańców zabiegających o budowę łącznika ulic Skrzyszowskiej i Piaskowej, mającego przebiegać wzdłuż dawnego torowiska. W spotkaniu uczestniczyli zastępca prezydenta miasta Wojciech Krzyżek oraz radni Rady Miejskiej, w tym jej przewodniczący, Dezyderiusz Szwagrzak.

Remonty remiz OSP

Budynki Ochotniczej Straży Pożarnej w różnych dzielnicach Wodzisławia Śląskiego poddawane są remontom - tak, by lepiej służyły strażakom dbającym o bezpieczeństwo mieszkańców i by zwiększyła się efektywność energetyczna tych obiektów. Wiele prac, w tym termomodernizacyjnych, zostało już zrealizowanych w kilku ostatnich latach, natomiast część została zaplanowana bądź właśnie się rozpoczyna. Poniżej podsumowanie informacji przekazanych nam przez Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta.