UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

Remont budynku OSP Radlin II

Trwają prace remontowe związane z modernizacją budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Radlin II. Choć remont nadal trwa, budynek zmienił się diametralnie i już cieszy oko wodzisławian.

Prace na Baszcie ruszyły!

Miasto od lat dba remonty wodzisławskich zabytków. Gruntowna rewitalizacja dworca kolejowego, przebudowa terenów zielonych w różnych dzielnicach, modernizacja Pałacu Dietrichsteinów to tylko niektóre projekty, które zostały zrealizowane w mieście bądź są w trakcie renowacji. Już w ciągu kilku następnych dni skarb wodzisławskiej ziemi poddany zostanie gruntownej przemianie. Właśnie rusza remont zabytkowej Baszty wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Na placu budowy pojawili się już robotnicy.

Centrum Usług Wspólnych od 1 stycznia

O powstaniu w naszym mieście Centrum Usług Wspólnych mówiło się już od dobrych dwóch lat. Dlaczego? To wedle założeń jedna z możliwości zmniejszania kosztów administracji i polepszenia świadczonych usług. Propozycję utworzenia nowej jednostki złożył prezydent Mieczysław Kieca. Rada Miejska poparła projekt, uchwalając powołanie CUW podczas ostatniej, sierpniowej sesji. Nowa jednostka rozpocznie swoje funkcjonowanie od nowego roku. Jej szefem zostanie Grzegorz Wodecki, dotychczas od wielu lat związany z Wydziałem Podatków.

Umowa na budowę dróg na terenach po KWK 1 Maja podpisana

13 sierpnia w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu Śląskim podpisano umowę na budowę dróg na terenach po KWK 1 Maja, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.