UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

I to są konkretne efekty!

Na Starym Mieście nieustannie trwają liczne prace. Ich celem jest nie tylko większa estetyka kamienic i lepsze warunki mieszkania.

Nowe piętro już powstaje

Roboty remontowo-budowlane w pałacu na Starym Mieście idą pełną parą. Najważniejszym zadaniem jest obecnie przykrycie obiektu przed zimą. Zanim to jednak nastąpi, powstanie kolejne piętro. Jego konstrukcję już widać.

Rozmawiali o przebudowie Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim

Kompleksowy remont ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim, od ronda na skrzyżowaniu z DK 78 aż po granice miasta - o tej kluczowej, realizowanej obecnie inwestycji rozmawiano dziś na spotkaniu w Urzędzie Miasta, na które przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich zaprosili prezydent miasta Mieczysław Kieca i jego zastępca Wojciech Krzyżek. - Realny termin zakończenia tego dużego zadania na drodze wojewódzkiej to październik przyszłego roku - potwierdził podczas wizyty w Wodzisławiu wicedyrektor ZDW Jarosław Kalinik.

Dzieje się na terenach po KWK 1 Maja

Wykonawca rozpoczął budowę dróg na terenach po KWK 1 Maja. Będą one służyć mieszkańcom i przedsiębiorcom. Wykonanie tego zadania możliwe jest dzięki zdobytym dla miasta środkom unijnym w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Trwa remont ulicy Ignacego Daszyńskiego

Na ulicy Ignacego Daszyńskiego rozpoczęto prace remontowe. Prace te obejmują wymianę istniejącej nawierzchni trylinki na nawierzchnię z kostki brukowej wraz z obustronną wymianą krawężnika.

Plac budowy przekazany wykonawcy!

Na terenach po kopalni KWK 1 Maja powstaną drogi. Dzięki ich budowie tereny inwestycyjne, na których mogą powstać kolejne firmy i miejsca pracy, staną się dostępne i bardziej atrakcyjne. Dziś, tj. 17 września 2020 r., wyłonionemu w przetargu wykonawcy został przekazany plac budowy.