Urząd

Trwa konkurs na wielkanocną pisankę

Tegoroczna Wielkanoc przypada 9 kwietnia. Trudno wyobrazić sobie te święta bez pięknie zdobionych jajek. Z okazji zbliżających się świąt prezydent miasta Mieczysław Kieca, podobnie jak w ubiegłych latach, zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniejszą pisankę. Na Wasze prace czekamy do 31 marca br.

Gry edukacyjne dla wodzisławskich przedszkoli

Biuro Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2023 zakupiło gry edukacyjne dla wszystkich wodzisławskich przedszkoli.

Porozmawijamy o mieście: Wodzisławskie Skrzaty za granicą

Wodzisławskie Skrzaty ruszyły w podróż, a mianowicie odwiedziły targi turystyczne w czeskiej Ostrawie. Wodzisław Śląski zaprezentował się podczas wspomnianego wydarzenia, promując ofertę kulturalną, sportowo-rekreacyjną oraz turystyczną. W dwunastym odcinku z cyklu podcastów rozmawiamy z prezydentem o turystyce. Czy są plany na kolejne instalacje Wodzisławskich Skrzatów? Czy Wodzisław Śląski ma potencjał turystyczny i czy w ogóle warto się promować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w nagraniu.

Dziś kolejna sesja Rady Miejskiej

Dziś tj. 22 lutego br. w sali nr 202 Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz w trybie zdalnym odbędzie się kolejna, LVII sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Początek o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich do oglądania sesji za pośrednictwem serwisu "eSesja.tv".

Pani Zenobia świętuje wyjątkowy jubileusz

Co składa się na piękne życie? Bez wątpienia, budują go godne uwagi wspomnienia. Tych z kolei nie brakuje pani Zenobii Stęplewskiej, która w tym roku skończyła 100 lat. Energii życiowej dodaje jej liczna rodzina, którą jubilatka często wspomina. Solenizantce, z okazji tego wyjątkowego jubileuszu, życzenia i gratulacje składali prezydent miasta Mieczysław Kieca oraz Joanna Kamińska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

W środę kolejna sesja Rady Miejskiej

W środę, 22 lutego br. w sali nr 202 Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz w trybie zdalnym odbędzie się kolejna, LVII sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Początek o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich do oglądania sesji za pośrednictwem serwisu "eSesja.tv".

Użytkowanie wieczyste i przekształcenia. Sprawdź terminy

Pamiętajmy o terminach płatności opłat za użytkowanie wieczyste i przekształcenie prawa użytkowania wieczystego. Opłatę roczną z tytułu użytkowania wieczystego za 2023 rok należy uiścić do końca marca br. bez wezwania. Użytkownik wieczysty uiszcza powyższą opłatę przez czas trwania użytkowania wieczystego. Również do 31 marca br. należy wnieść opłatę przekształceniową za 2023 r.