Ekologia

Nabór dodatkowy do Programu "Czyste powietrze dla miasta"

Z każdej strony słychać apele o wymianę kopciuchów na nowoczesne źródła ogrzewania. W tym pomaga m.in. miasto, oferując dofinansowania. Zachęcamy do wzięcia udziału w naborze dodatkowym do Programu ograniczenia emisji - "Czyste powietrze dla Miasta Wodzisławia Śląskiego na lata 2019-2023". Nabór wniosków trwa od 19 do 30 czerwca br.

Kupuj z głową! Kupuj na Ekobazarze

W sobotę, 17 czerwca od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców na Wodzisławskim Ekobazarze. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Edukowaliśmy ekologicznie przez zabawę

7 czerwca w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" odbyło się wyjątkowe wydarzenie dla przedszkolaków i uczniów klas I-III. Mowa o evencie ekologicznym, w trakcie którego młodzi wodzisławianie poprzez zabawę uczyli się o prawidłowej segregacji odpadów.

Event ekologiczny dla dzieciaków już w środę

Tylko bambiki i boomerzy nie segregują, dlatego bejba, sortuj jak trzeba! Wystartowaliśmy z kampanią ekologiczną skierowaną do mieszkańców naszego miasta, dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów. W ramach kampanii w środę, 7 czerwca br. w godz. od 10:00 do 13:00 w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" odbędzie się event ekologiczny dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3.