Ekologia

Świeć przykładem: Pamiętaj o wyłączaniu światła

Popularne stwierdzenie krążące w przestrzeni publicznej mówi o tym, że nie warto gasić światła, gdy wychodzi się z pomieszczenia na krócej niż pięć minut. Jest to mit, który jednak zawiera w sobie ziarno prawdy. Zapoznaj się z drugą zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.

Świeć przykładem: Wykorzystuj światło dzienne

Korzystanie ze światła dziennego wpływa nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale przynosi także znaczące oszczędności, dzięki zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej. Zapoznaj się z pierwszą zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.

Chcesz oszczędzać energię elektryczną? Pobierz poradnik

W Polsce energia elektryczna wytwarzana jest w elektrowniach i elektrociepłowniach opalanych węglem kamiennym i brunatnym. W wyniku spalania wspomnianych paliw powstaje energia, która dostarczana jest bezpośrednio do naszych domów. Obecnie wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego życia bez elektryczności. Każdego dnia używamy jej do najbardziej podstawowych czynności domowych, pracy czy nauki. Trudno doszukać się działań, które nie wymagają od nas użycia prądu, co świadczy o istotności tego elementu w funkcjonowaniu społeczeństw.

W sobotę Wodzisławski Ekobazar

W sobotę, 5 listopada od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich.

Miasto bez smogu. Sprawdź, jakie programy realizuje miasto

Wodzisław Śląski walczy o poprawę jakości powietrza. W mieście realizowane są dwa programy dotacyjne dla mieszkańców, które mają przyczynić się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń i tym samym obniżyć poziomy stężeń zanieczyszczeń. Wodzisławianie aktywnie włączyli się w walkę o czyste powietrze, biorąc udział we wspomnianych programach. Poniżej dowiesz się, o jakich programach mowa oraz ilu mieszkańców wnioskowało o dofinansowania.

Co zrobić, gdy spotkasz dzika? Sprawdź

Wielu wodzisławian boryka się z kłopotami powodowanymi przez coraz liczniejsze stada dzików. Problem dotyka zwłaszcza mieszkańców dzielnic ościennych, gdzie nie brakuje przestrzeni naturalnie zamieszkiwanej przez dziki. Gdy spotkasz dzika PAMIĘTAJ! To „dzikie” zwierzę, którego zachowania nie można przewidzieć.

W sobotę zrób zakupy na Ekobazarze

W sobotę, 22 października od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich.