Bezpieczeństwo

Stan bezpieczeństwa w mieście

Jak zwykle w pierwszych miesiącach nowego roku na sesjach Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego omawiany jest stan bezpieczeństwa w mieście. Podsumowanie swojej pracy za 2023 rok prezentowali m.in. Komendant Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, Komendant Straży Miejskiej Wodzisławia Śląskiego oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straż Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Z jakimi wyzwaniami mierzyli się policjanci, strażacy i strażnicy miejscy w ciągu minionych 12 miesięcy? Sprawdź poniżej.

Wprowadzono stopnie alarmowe CRP i BRAVO

Wprowadzono obowiązywanie drugiego stopnia alarmowego CRP (BRAVO-CRP) oraz BRAVO na terytorium całego kraju od 1 marca od godz. 00:00 do 31 maja 2024 roku do godziny 23:59 oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Polski.

Przerwa w dostawie wody na wodzisławskich ulicach

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim informuje, że w piątek, 1 marca br. od godz. 00:00 z powodu prac prowadzonych przez dostawcę wody (GPW S.A. w Katowicach), nastąpi przerwa w dostawie wody na wodzisławskich ulicach.

Zimowe utrzymanie dróg - do kogo dzwonić?

Od kilku dni obserwujemy znaczne pogorszenie pogody. Opady śniegu oraz coraz niższa temperatura mogą powodować zagrożenie na drodze. Poniżej znajdziecie między innymi listę telefonów, pod którymi można zgłaszać problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg.

Naucz bronić się sama! Weź udział w warsztatach samoobrony

Chcesz nauczyć się podstaw samoobrony? Czuć się pewnie w sytuacji, gdy musiałabyś stanąć w swojej obronie? A może dowiedzieć się, jak wprost stawiać granice? Komenda Powiatowa Policji wraz z miastem Wodzisławiem Śląskim zapraszają wszystkie kobiety na warsztaty samoobrony, które odbędą się na dzień przed Dniem Kobiet, 7 marca br. o godz. 18:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim.

Przerwa w dostawie wody na wodzisławskiej ulicy

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim informuje, że w czwartek, 1 lutego br. od godz. 8:00 z powodu prac związanych z budową sieci wodociągowej, nastąpi przerwa w dostawie wody na jednej z wodzisławskich ulic.