Bezpieczeństwo

Uwaga na marznące opady

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami, które mogą wystąpić dziś i jutro w powiecie wodzisławskim.

Zima wróciła. Kierowco, uważaj na drodze!

Od kilku dni na śląskich drogach panują trudne warunki atmosferyczne. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury i występujących opadów muszą mieć świadomość, że jezdnia może być bardzo śliska. W takich warunkach kierujący pojazdami zobowiązani są zachować szczególną ostrożność. Pieszych zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych, które znacząco poprawiają ich widoczność na drodze.

Obowiązek uprzątnięcia zanieczyszczeń wzdłuż posesji

Dbanie o czystość wokół naszych posesji jest niezwykle ważnym zadaniem. Wiąże się to z obowiązkiem usuwania zalegającego na chodniku śniegu czy zwisających z dachu sopli. Przypominamy, że właściciele nieruchomości, a także współwłaściciele oraz zarządcy odpowiedzialni są za uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników wzdłuż swoich posesji.

5 stycznia utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z uroczystością pogrzebową prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego w latach 1997-2002, starosty wodzisławskiego w latach 2016-2018 śp. Ireneusza Serwotki, 5 stycznia w godzinach 11:00-12:00, na drogach Wodzisławia Śląskiego wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Przejazd konduktu żałobnego wyznaczoną trasą będą zabezpieczali policjanci z wodzisławskiej drogówki. Policja apeluje do kierowców o wyrozumiałość i omijanie wymienionej trasy.