Bezpieczeństwo

Wprowadzono stopnie alarmowe CRP i BRAVO

Ponownie wprowadzono obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE-CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO na terytorium całego kraju od 1 września 2023 roku od godz. 00:00 do 30 listopada 2023 roku do godziny 23:59 oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Polski.

Pracuj w Straży Miejskiej

Straż Miejska w Wodzisławiu Śląskim poszukuje pracowników na stanowiska dwóch aplikantów w Wydziale Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego. Na dokumenty aplikacyjne Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta czeka do 7 września br.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje w powiecie wodzisławskim 21 sierpnia od godziny 12:00 do 20:00.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które wystąpić mogą w powiecie wodzisławskim od 18 sierpnia od godziny 13:00 do godziny 22:00.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które wystąpić mogą w powiecie wodzisławskim od 16 sierpnia od godziny 18:00 do 17 sierpnia do godziny 8:00.

Wzmożony ruchu pojazdów wojskowych na terenie Polski

Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego informuje, że Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych powiadomiło o wzmożonym ruchu pojazdów wojskowych i statków powietrznych na terytorium Polski, które związane są z przygotowaniami do Wielkiej Defilady pod hasłem Silna Biało-Czerwona, która odbędzie się na Wisłostradzie w Warszawie, w związku ze Świętem Wojska Polskiego.