UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Ruszają zapisy na Akcję Lato z WCK

„Mozaika brzmienia, kolorów i dobrych nastrojów" - takie hasło przyświecać będzie tegorocznej Akcji Lato z Wodzisławskim Centrum Kultury. Jak sama nazwa wskazuje, oferta WCK przez dwa wakacyjne miesiące oscylować będzie wokół różnorodnej tematyki. Będzie artystycznie, filmowo, teatralnie i muzycznie.

Miraż jedzie na Mistrzostwa Polski do Szczawna-Zdroju

Od 9-14 czerwca zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury weźmie udział w Krajowych Mistrzostwach IDO w tańcu show dance oraz jazz dance w Szczawnie Zdroju. Zawody organizowane są przez Polską Federację Tańca, której zespół jest członkiem od wielu lat.

25-27 czerwca Festiwal Górnej Odry

W pierwszy weekend wakacji zapraszamy na płytę wodzisławskiego Rynku, gdzie przez dwa dni będzie trwał "Festiwal Górnej Odry". Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji.

Koncert Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert galowy KTT SPIN pn. „Taniec jest O.K.", który odbędzie się 20 czerwca, w niedzielę o 17:00 na scenie WCK. Publiczność zobaczy choreografie w stylu latynoamerykańskim oraz standardowym.

Niech muzyka przekracza granice

Muzyka powinna łamać konwenanse, uczyć, poszerzać horyzonty, nieść nadzieję, poruszać i wzruszać. Takie założenia ma nowo powstała Fundacja, która rozpoczęła swoje działania w Wodzisławiu Śląskim dokładnie 7 kwietnia. Założycielami są artyści, muzycy, wielbiciele sztuki, pasjonaci – Izabella Zielecka-Panek, Dariusz Panek oraz Judyta Kubica. Co zainspirowało ich do założenia Fundacji? Dlaczego muzyka chóralna jest dla nich tak ważna?

Filmowy Dzień Dziecka w kinie Pegaz

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do kina Pegaz z okazji Dnia Dziecka. We wtorek, 1 czerwca o 12:00 wodzisławskie kino zaprasza na seans oscarowej animacji „Co w duszy gra".

Dzień dziecka w Bibliotece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląski przygotowała szereg wydarzeń dla najmłodszych, w związku z nadchodzącym Dniem Dziecka. Wydarzenie zaplanowano na 2 czerwca, w godzinach 16:00-18:00. W programie m.in. wspólne czytanie i zabawy plastyczne. Obowiązują zapisy.