UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kultura

Poznaj gwiazdy Reggae Festiwalu. Bilety już w sprzedaży

24 lipca br. Wodzisław Śląski po raz kolejny stanie się Najcieplejszym Miejscem Na Ziemi. Osiemnasta edycja imprezy odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Bogumińskiej. Grubson, Tabu, Sidney Polak i inni zadbają o gorącą atmosferę. Dobra muzyka, zabawa i fantastyczna publiczność to znak rozpoznawczy tego wydarzenia.

Spędź wakacje z WCK

„Mozaika brzmienia, kolorów i dobrych nastrojów” - takie hasło przyświecać będzie tegorocznej Akcji Lato z Wodzisławskim Centrum Kultury. Jak sama nazwa wskazuje, oferta WCK przez dwa wakacyjne miesiące oscylować będzie wokół różnorodnej tematyki. Będzie artystycznie, filmowo, teatralnie i muzycznie.

Wakacje z Muzeum

Warsztaty witrażu, wykład dr. Kaspera Hanusa i Sławomira Kulpy, gra terenowa śladami dawnych wodzisławian. Lipiec i sierpień w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zapowiada się wyjątkowo.

Festiwal Górnej Odry w weekend na Rynku

W pierwszy weekend wakacji zapraszamy na płytę wodzisławskiego Rynku, gdzie przez dwa dni będzie trwał "Festiwal Górnej Odry". Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji.

Tego lata Kino Pegaz Was zaskoczy

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza widzów kina Pegaz na wakacyjne projekcje filmowe. Na wielkim ekranie nie zabraknie propozycji dla najmłodszych, miłośników polskiego kina czy poszukiwaczy ambitnych tytułów.

Miraż wrócił z medalami z Mistrzostw Polski

Jeden złoty medal, cztery srebrne i trzy brązowe znalazły się koncie tancerzy z zespołu tanecznego Miraż. Od 9 do 14 czerwca 2021 r. zespół z Wodzisławskiego Centrum Kultury brał udział w Krajowych Mistrzostwach IDO w show i jazz dance w Szczawnie Zdroju. Zawody organizowane były przez Polską Federację Tańca, której zespół jest członkiem od wielu lat.