Startuje przebudowa ul. Rozwojowej
Dzięki pozyskaniu 30 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład miasto rozpoczyna III etap modernizacji miejskich dróg. Jedną z kluczowych inwestycji w tym etapie będzie rozbudowa ulicy Rozwojowej wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Olszyny.
W ramach zadania powstanie rondo, które poprawi płynność ruchu oraz ułatwi dojazd do firm funkcjonujących w tej części miasta, w tym do strefy przemysłowej.
Zmiany w organizacji ruchu od 26 stycznia
Prace budowlane rozpoczną się 26 stycznia. Pierwszy etap inwestycji, ze względów technologicznych, wymaga całkowitego zamknięcia fragmentu drogi. W tym czasie nie będzie możliwy przejazd z Kokoszyc do Czyżowic ani wjazd do strefy przemysłowej od strony ulicy Rozwojowej.
Dojazd do firm będzie możliwy wyłącznie od strony Czyżowic, ulicą Nową. Planowany termin zakończenia tego etapu robót to połowa kwietnia.
Ruch pieszych poprowadzony zostanie tymczasowym, utwardzonym przejściem - kładka dla pieszych nad rowem przy ul. Olszyny.
Zmiany w komunikacji miejskiej
W związku z prowadzonymi pracami wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej:
- linia 42 będzie kursować ulicą Młodzieżową, z pominięciem przystanków przy ulicach Rozwojowej i Olszyny,
- linia 50 zostanie skrócona do przystanku Rozwojowa.


