Dołącz do Wodzisławskiej Rady Seniorów. Dodatkowy nabór
Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego ogłosił dodatkowy nabór do Wodzisławskiej Rady Seniorów. Zgłoszenia kandydatów można składać do 25 maja 2026 roku. To szansa dla mieszkańców, którzy chcą aktywnie włączyć się w działania na rzecz seniorów i współtworzyć miejską politykę senioralną.
Formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego (ul. Bogumińska 4) do 25 maja. Dokument powinien zawierać informacje o dotychczasowym zaangażowaniu społecznym kandydata oraz planowanych działaniach w ramach pracy w Radzie. Formularz dostępny jest w Zarządzeniu nr ORG-IV.0050.26.2026 prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego z dnia 9 kwietnia 2026 r. w sprawie ogłoszenia naboru do Wodzisławskiej Rady Seniorów (pliki do pobrania).
Do zadań Rady należy m.in. prowadzenie działalności informacyjnej w obszarze polityki senioralnej, identyfikowanie i sygnalizowanie potrzeb osób starszych, opiniowanie i konsultowanie dokumentów miejskich oraz współpraca przy inicjatywach kierowanych do seniorów. Rada zajmuje się również wspieraniem aktywności i integracji osób starszych, promocją zdrowego stylu życia oraz budowaniem pozytywnego wizerunku starości. Kadencja Rady trwa 3 lata.
Szczegółowe informacje nt. Wodzisławskiej Rady Seniorów można znaleźć w Uchwale nr XXIII/312/26 Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego (pliki do pobrania).


