Sportowe sukcesy docenione podczas gali "Wodzisławskie Laury Sportu"
14 maja w Pałacu Dietrichsteinów odbyła się gala "Wodzisławskie Laury Sportu" - wydarzenie będące okazją do podsumowania minionego roku i uhonorowania osób, które swoimi osiągnięciami oraz codzienną pracą budują siłę lokalnego sportu. Podczas uroczystości wręczono nagrody za wyniki osiągane w sporcie indywidualnym i drużynowym, a także wyróżnienia dla trenerów oraz osób zaangażowanych w rozwój sportu w mieście.
W historycznych wnętrzach pałacu spotkali się zawodnicy, trenerzy, działacze oraz przedstawiciele wodzisławskiego środowiska sportowego, by wspólnie świętować sukcesy ostatnich miesięcy. Tegoroczna gala była wyrazem uznania dla talentu, ciężkiej pracy i konsekwencji sportowców, którzy z powodzeniem reprezentują Wodzisław Śląski na arenach regionalnych, krajowych i międzynarodowych. W tym roku nagrodzono 24 zawodników, wyróżniono 7 trenerów oraz 4 drużyny. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. prezydent miasta Mieczysław Kieca, zastępca prezydenta Izabela Kalinowska, przewodniczący Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego Mariusz Blazy, przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Edukacji Józef Szymaniec, wicedyrektor Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Centrum" w Wodzisławiu Śląskim Bogdan Bojko oraz zawodnicy wraz z bliskimi.
Sporty zimowe
- Piotr Zając - UKS Strzał Wodzisław - biathlon - brązowy medalista Mistrzostw Polski w biathlonie letnim w biegu indywidualnym
- Fabian Suchodolski - UKS Biathlon Chorzów - biathlon - powołany do Kadry Seniorów Polski, reprezentował kraj podczas zawodów międzynarodowych
- Dawid Wiewióra - UKS Strzał Wodzisław - biathlon - brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sprincie
- Oskar Kremski - KS Ski Team - narciarstwo biegowe - wicemistrz Polski młodzików w biegach narciarskich
- Magdalena Oślizło - UKS Strzał Wodzisław - biathlon - brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biathlonie letnim
- Kacper Brzóska - AZS AWF Katowice - biathlon - Mistrz Polski w biathlonie letnim w sprincie oraz reprezentant Kadry Narodowej
Sporty walki
- Agata Hebdowska - RMKS Rybnik - szermierka - powołana do Kadry Narodowej na Puchar Europy
- Oliwier Kwapisz - TS Górnik Radlin - szermierka - reprezentant Kadry Narodowej podczas zawodów europejskich
- Emilia Czajka - AZS AKF Kraków - szpada - powołana do Kadry Narodowej kobiet i uczestniczka Pucharu Świata
- Aleksander Sazanow - Akademia Sportowa Top Team - ju-jitsu - powołany do Kadry Narodowej Polski
- Julia Szczypka - Akademia Sportowa Top Team - ju-jitsu - reprezentant Polski podczas Mistrzostw Świata w Tajladnii
- Tomasz Banasik - Akademia Sportowa Top Team - ju-jitsu - uczestnik Pucharu Europy oraz reprezentant Kadry Narodowej
- Wiktoria Gardian - LKS Dąb Brzeźnica - grappling - powołana do Kadry Narodowej Polski
- Dawid Kujawka - Octagon Team - ju-jitsu - reprezentant Polski podczas Mistrzostw Europy
Sporty intelektualne
- Alicja Wojs - UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój - szachy - brązowa medalistka Mistrzostw Europy
- Wiktor Łuczyszyn - UKS Baszta - szachy - Mistrz Śląska Juniorów w szachy szybkich
- Julia Szczurek - UKS Baszta - szachy - brązowy medalista Mistrzostw Polski młodzików do lat 10
Sport drużynowy (również sport indywidualny w konkurencjach zespołowych)
- Jakub Krupa - AZS Politechnika Opolska - pływanie - srebrny medalista Mistrzostw Polski w sztafecie
Sport drużynowy
- Katja Skupień - U.S. Sassualo Calcio - piłka nożna kobiet - reprezentantka Polski
- Krzysztof Fojcik - Śląski Klub Sportowy Niesłyszących w Rybniku - szachy - drużynowy mistrz Polski niesłyszących
- Radosław Zieliński - UKS Strzał Wodzisław - biathlon - brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sztafecie
- Szymon Mika - UKS Strzał Wodzisław - biathlon - srebrny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sztafecie
Lekkoatletyka
- Natalia Maguda - MIG Gliwice - lekkoatletyka - złoty medal Halowych Mistrzostw Polski niesłyszących w lekkoatletyce - 400 kobiet
Talent roku
- Franciszek Szczyrba - KS ROW Rybnik - żużel - Mistrz Europy na żużlu w klasie 250 cc
Wyróżnienia Trenerów
- Damian Hnida - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski
- Anna Paszkiewicz - SKI TEAM Wodzisław Śląski
- Edyta Zając - UKS Strzał Wodzisław Śląski
- Grzegorz Jarząbek - OCTAGON TEAM
- Sandra Pniak - Akademia Sportowa TOP TEAM
- Krzysztof Skorupa - SKI TEAM
- UKS Baszta
Drużyny
- MKS Wodzisław Śląski U-14 - III miejsce w Mistrzostwach Strefy Śląsko-Opolskiej w sezonie 2024/2025
- ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski U-15 - półfinał Mistrzostw Polski w sezonie 2024/2025
- UKS Rapid Wodzisław Śląski U-16 - wicemistrzowie I ligi śląskiej w sezonie 2024/2025
- UKS Rapid Wodzisław Śląski U-15 - mistrzowie I ligi śląskiej w sezonie 2025


