Łącznik pieszo-rowerowy między osiedlem Batory a "Trzema Wzgórzami" gotowy
Pierwszy fragment ścieżki pieszo-rowerowej, czyli budowa łącznika pomiędzy osiedlem Batory a Rodzinnym Parkiem Rozrywki "Trzy Wzgórza", został już zrealizowany. Kolejny odcinek, obejmujący budowę ciągu pieszo-rowerowego, stanowi następny etap inwestycji, która docelowo połączy ważne punkty miasta i ułatwi poruszanie się pieszym oraz rowerzystom. Obecnie trwa opracowanie dokumentacji technicznej. Zakończenie prac budowlanych w tym zakresie planowane jest na koniec września.

Wykonawcą zadania jest firma Zakład Usług Wodociągowo-Kanalizacyjnych i Remontowo-Budowlanych "ROLES" L. Gierucki & J. Michna, która realizuje inwestycję zgodnie z przyjętym harmonogramem. W zakres planowanej inwestycji wchodzą m.in.:
- budowa drogi dla pieszych i rowerów, łączącej istniejący ciąg pieszo-rowerowy Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” z nowo powstającym odcinkiem drogi od osiedla Batory, wraz z odwodnieniem i oświetleniem,
- budowa skrzyżowania projektowanej drogi dla pieszych i rowerów z nowym odcinkiem drogi pieszo-rowerowej,
- niwelacja terenu w rejonie projektowanego łącznika ciągów pieszo-rowerowych,
- obsługa geodezyjna inwestycji (m.in. opracowanie map do celów projektowych, podziały nieruchomości, inwentaryzacja powykonawcza, obsługa w trakcie realizacji robót).
Nowy łącznik pieszo-rowerowy powstaje w ramach inwestycji o wartości ponad 17 milionów złotych, obejmującej rozbudowę Centrum Przesiadkowego w Wodzisławiu Śląskim. Na realizację tego przedsięwzięcia miasto pozyskało blisko 14 milionów złotych dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.
Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie dostępności komunikacyjnej miasta, rozwój infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, wsparcie zielonej mobilności oraz redukcja emisji CO₂. To ważny krok w stronę nowoczesnego, wygodnego i przyjaznego środowisku Wodzisławia Śląskiego.


